🚨 اخبار ارز دیجیتال

مجموعه متنوعی از والدین برای خود مدیریتی ایمن مورد نیاز است: ویتالیک بوترین


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بوترین در یک پست Reddit تاکید کرد که تمرکز بیش از حد روی کیف پول اگر “هک، اخاذی، ناتوان یا کشته شود” می تواند بد باشد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، اهمیت داشتن مجموعه متنوعی از “نگهبانان” را برای به حداکثر رساندن ایمنی نگهداری از دارایی های رمزنگاری شده از طریق کیف پول های مولتی سیگ و بازیابی اجتماعی برجسته کرده است. من تاکید می کنم.

با توجه به اینکه کلاهبرداری‌ها و هک‌های ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته به افزایش خود ادامه داده‌اند و چندین شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ ورشکسته خواهند شد، اهمیت حفظ سرپرستی شخصی و رویه‌های ایمنی کافی کیف پول بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شد.

در یک پست Reddit در ۱۶ مارس برای انجمن r/ethereum، با عنوان “چگونه در مورد انتخاب های Guardian برای کیف پول های Multisig و بازیابی اجتماعی فکر می کنم”، Buterin نحوه نزدیک شدن به امنیت کیف پول را توضیح می دهد.

اگرچه ساختار متفاوتی دارد، اما هم کیف پول های مولتی سیگ و هم کیف پول های بازیابی اجتماعی به گاردین متکی هستند. Guardian اساساً به عنوان یک منبع خارجی برای جمع آوری وجوه و تأیید معاملات عمل می کند. به طور کلی، یک نگهبان می‌تواند مجموعه‌ای از کیف پول‌های خارجی باشد که متعلق به همان فرد است، یا آدرسی باشد که توسط شخص یا نهاد دیگری کنترل می‌شود.

به گفته بوترین، غیرمتمرکز کردن Wallet Guardian بسیار مهم است. داشتن چندین نگهبان “معادل دشواری را ایجاد می کند. کمتر به دیگران اعتماد خواهید کرد، اما همچنین قدرت بیشتری را روی خود متمرکز خواهید کرد که می تواند خطرناک باشد.” هک، اجبار، ناتوانی یا کشته شدن.

قانون سرانگشتی من این است که اگر ناپدید شدید، شخص دیگری باید سرپرستان کافی را مدیریت کند تا نگهبانان کافی برای بازیابی وجوه باقی بمانند.

بوترین در ادامه توصیه کرد که قیم یک نفر باید نسبت به یکدیگر ناآگاه بماند. این به این دلیل است که “به طور قابل توجهی خطر تبانی برای حمله به کیف پول و دارایی ها را کاهش می دهد.” این اتفاق برای صاحب کیف می افتد.

نظر دادن در مورد پست بوترین: Reddit

او نوشت: «حتی اگر اتفاقی برای شما بیفتد، آنها همچنان می‌توانند یکدیگر را پیدا کنند، زیرا پروتکل‌های استانداردی وجود دارد که افراد به طور طبیعی در چنین موقعیت‌هایی (مثلاً تماس با خانواده‌تان) به کار می‌برند.»

علاوه بر این، یکی از بنیانگذاران اتریوم پیشنهاد کرد که مردم باید «از والدین بپرسند که سؤالات امنیتی بپرسند». این موضوع در هنگام تایید عمل فقط برای شما و والدینتان مشخص است و تنها در صورت پاسخ صحیح تایید خواهد شد.

مربوط: DeFi بزرگترین هک را در سال ۲۰۲۳ مشاهده کرد زیرا اویلر ۱۹۷ میلیون دلار از دست داد: Finance Redefined

برای معامله‌گران دژن یا کسانی که HODL طولانی‌مدت بازی نمی‌کنند، بنیان‌گذاران اتریوم همچنین بر نیاز به استفاده از محافظ‌هایی تاکید کردند که بتوانند به سرعت با نیازهای به سرعت در حال تغییر آنها سازگار شوند.

“اگر در حال تخریب یک قرارداد زنجیره ای هستید، ممکن است لازم باشد سریع عمل کنید، مانند برداشت وجه در صورت آسیب پذیر شدن قرارداد، انتقال وجوه در صورت قریب الوقوع بودن انحلال، و غیره. اگر نیازهای شما شامل این موارد می شود، ما می خواهیم یک والدین پیدا کنیم. که می تواند سریع عمل کند.”

در نهایت، بوترین توصیه کرد که هر یک از والدین را حداقل یک بار در سال آزمایش کنید تا مطمئن شوید که “حساب خود را فراموش نکرده یا از دست نداده اند.”

با توجه به اینکه کلاهبرداران و هک‌های ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته به افزایش خود ادامه داده‌اند و چندین شرکت ارزهای دیجیتال در سال گذشته ورشکسته شدند، اهمیت حفظ رویه‌های ایمنی خوب کیف پول هرگز مهم‌تر از این نبوده است.نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا