اخبار ارز دیجیتال

توکن کریپتو دینگو به عنوان کلاهبرداری با درپشتی کارمزد تراکنش ۹۹ درصد علامت گذاری شد

طبق گزارش ها، شرکت امنیت سایبری Check Point یک ویژگی قرارداد هوشمند به نام “setTaxFeePercent” را کشف کرده است که می تواند هزینه تراکنش را برای یک قرارداد تغییر دهد.

بازوی تحقیقاتی شرکت نرم‌افزار امنیت سایبری Check Point پس از اینکه گزارش شد عملکرد قرارداد هوشمندی را که برای دستکاری کارمزد تراکنش‌ها استفاده می‌شود، کشف کرده است، توکن دینگو (DINGO) را به عنوان یک «کلاهبرداری بالقوه» معرفی کرده است.

در یک پست وبلاگی در ۳ فوریه، Check Point Research (CPR) گفت که پس از بررسی کد پشت قرارداد هوشمند دینگو، یک تابع درب پشتی به نام “setTaxFeePercent” را کشف کردند که می تواند کارمزد معاملات قرارداد را تا ۹۹٪ تغییر دهد. اینجا.

این در حالی است که در وایت پیپر پروژه آمده است که هر تراکنش فقط ۱۰ درصد کارمزد دارد.

نمونه ای از عملکرد قرارداد هوشمند که برای دستکاری کارمزد تراکنش ها استفاده می شود.منبع: بررسی ایست بازرسی

طبق CPR، این به صاحبان پروژه اجازه می‌دهد تا هر زمان که کاربران توکن‌هایی را خریداری یا بفروشند، تا ۹۹ درصد از مبلغ تراکنش را برداشت کنند.

در یک مورد، یک شرکت نرم‌افزار امنیت سایبری مشاهده کرد که کاربرانی که ۲۶.۸۹ دلار برای خرید ۴۲۷ میلیون توکن دینگو هزینه کرده‌اند، در عوض ۴.۲۷ میلیون دلار یا ۰.۲۷ دلار توکن دینگو دریافت کرده‌اند.

مثالی که در آن کاربر تنها ۱% از مبلغ تراکنش را دریافت کرده است.منبع: بررسی ایست بازرسی

این شرکت اعلام کرد که پس از مشاهده افزایش ۸۴۰۰ درصدی این توکن در سال جاری، تصمیم به بررسی پروژه دینگو توکن گرفت و حداقل ۴۷ مورد از عملکردهای مورد استفاده برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران توکن را یافت.

همه ما می دانیم که سال ۲۰۲۲ سال سختی برای بازار ارزهای دیجیتال بود. اما وقتی شاهد افزایش ۸۴۰۰ درصدی توکن در سال جاری بودیم، تصمیم گرفتیم پروژه را بررسی کنیم و ببینیم چه چیزی آن را منحصر به فرد می کند. ما باید درک می کردیم. ما قرارداد هوشمند دینگو را بررسی کردیم. و به سرعت متوجه شدم که شبیه یک کلاهبرداری است.”

Check Point Research (CPR) حداقل ۴۷ مورد از عملکرد قرارداد هوشمند را در حال استفاده یافت.منبع: بررسی ایست بازرسی

این شرکت همچنین به وب سایت دینگو توکنز اشاره کرد و خاطرنشان کرد که به غیر از یک وایت پیپر چهار صفحه ای، “اطلاعات واقعی درباره مالک پروژه وجود ندارد.”

این شرکت تحقیقاتی نوشت: “اگر ارزهای دیجیتال را در سبد سرمایه گذاری خود وارد کرده اید یا علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در آینده هستید، فقط از صرافی های شناخته شده استفاده کنید و از توکن های شناخته شده با چندین معامله خرید کنید. لطفاً این کار را انجام دهید.”

در زمان نگارش این مقاله، دینگو توکن در CoinMarketCap با ارزش بازار فعلی ۸۲,۵۵۵,۱۶۸ دلار در رتبه ۲۹۸ قرار دارد.

مربوط: اپلیکیشن جعلی گوگل ترنسلیت کریپتو ماینر را روی ۱۱۲۰۰۰ رایانه نصب می کند.

کوین تلگراف از سازندگان دینگو توکن خواسته است تا به این اتهامات پاسخ دهند، اما هنوز پاسخی قبل از انتشار عمومی دریافت نکرده است.

کاربران توییتر و کوین مارکت کپ نیز اخیراً مشکلات مربوط به دینگو توکن را گزارش کرده اند. معامله گر ارزهای دیجیتال IncredibleJoker در پستی در ۳ فوریه گفت که نمی تواند دارایی های خود را بفروشد.

دینگو توکن به پست توییتر کاربر پاسخ داد که از کاربر خواسته بود به طور خصوصی به آنها پیام دهد، اما هیچ به روز رسانی بیشتری منتشر نشده است.

در CoinMarketCap، کاربر mraff1579 به عملکرد درب پشتی ناشی از CPR اشاره دارد.

“وای به من گوش نده پول را به یک کیف پول جدید منتقل کنم، آنها ۳۰ میلیارد سکه گرفتند و فقط ۳۰۰ میلیون دریافت کردند، این مالیات تقلبی است، من قصد داشتم برای استقرار سکه پول بفرستم، اما شکست خورد. ۹۹٪ ضرر کردم. ” در این پست آمده است.نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا