🚨 اخبار ارز دیجیتال

مودیز: دیجیتالی شدن به این زودی جایگزین پول بانک تجاری نخواهد شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آژانس‌های رتبه‌بندی اعتباری می‌گویند، حتی با افزایش دیجیتالی‌سازی، جایگاه بانک‌های تجاری در اقتصاد ثابت باقی می‌ماند که زیربنای برخی اشکال جدید ارز است.

مودیز در گزارش جدیدی پیش‌بینی می‌کند که دیجیتالی‌سازی آینده پول را شکل می‌دهد، اما پول سنتی بانک مرکزی که در بانک‌های تجاری نگهداری می‌شود همچنان بر آن حاکم خواهد بود. این شرکت پس از تحقیق در مورد طیف گسترده‌ای از اشکال نوظهور یا بالقوه پول، گفت: کارایی در حال تپش است.

به گفته مودی، چشم انداز ارز در حال تکه تکه شدن است، اما بسیاری از راه حل های پرداخت جدید از استفاده از ارزهای بانکی تجاری پشتیبانی می کنند.به عنوان مثال، “کیف پول دیجیتال است […] تا زمانی که حساب های بانکی منبع اصلی ارز دیجیتال باقی بماند، از سلطه پول بانک های تجاری حمایت کنید. ”

با این حال، کیف پول‌های دیجیتال می‌توانند با حذف آن‌ها از فرآیند تراکنش، درآمد بانک‌ها را تهدید کنند. سپرده‌های توکن‌شده رابطه مشابهی با بانک‌های تجاری دارند، حتی اگر سایر اشکال دارایی‌های توکن‌شده که عمدتاً آزمایش‌نشده هستند، این رابطه را حفظ کنند.

مودیز با اشاره به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی گفت: CBDC به عنوان امن ترین شکل پول دیجیتال شناخته خواهد شد. آنها نیازی به بیمه سپرده ندارند و وعده فراگیر بودن و سهولت پرداخت به ویژه مزایای فرامرزی را می دهند، اما پیچیدگی های فنی و سیاستی مانع پذیرش آن می شود.

کریپتوکارنسی نقدهای متوسطی دریافت کرد. مودیز می نویسد: «با وجود بیش از یک دهه فعالیت، هنوز نمی تواند کارکردهای اساسی پول را انجام دهد. ارزهای دیجیتال در دسترس بودن، قابلیت انتقال شبانه روزی و قابلیت برنامه ریزی را ارائه می دهند، اما از نوسان، کارمزد تراکنش بالا، توان عملیاتی کم، مشکلات تجربه کاربر و اغلب نقدینگی محدود رنج می برند.

مطالب مرتبط: سیستم امتیازدهی استیبل کوین ساختمان مودی: گزارش

استیبل کوین ها نیز به همین ترتیب نادیده گرفته شدند. در این گزارش آمده است: «استیبل کوین‌ها از تضاد منافع ذاتی رنج می‌برند، زیرا اپراتورها انگیزه دارند در دارایی‌های پرخطر سرمایه‌گذاری کنند تا بازده خود را افزایش دهند. با این وجود، “استفاده از استیبل کوین ممکن است کمی افزایش یابد.”

با این حال، ارزش بازار تمام دارایی‌های رمزنگاری تا به امروز بیش از ۶۰ درصد رشد داشته و تا ۲۰ آوریل ۲۰۲۳ به ۱.۳۳ تریلیون دلار رسیده است.

وضعیت مالی هنوز در حال توسعه است. در این گزارش به عنوان مثال آمده است:

پول دیجیتالی صادر شده توسط شرکت های خصوصی می تواند تأثیر قابل توجهی بر محیط پرداخت داشته باشد. […] تاکنون هیچ پروژه موفقی وجود نداشته است و بسیاری از کشورها ممکن است اجازه عملیات در مقیاس بزرگ را ندهند. ”

از دیگر نوآوری‌های ذکر شده در این گزارش می‌توان به پول موبایل صادر شده توسط شرکت‌های مخابراتی و صندوق‌های بازار پول توکن‌شده اشاره کرد.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و انسان ها را با ارز دیجیتال تشویق کنیم

نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا