اخبار ارز دیجیتال

چین یکپارچه سازی یوان دیجیتال را برای سفرهای هوایی تجاری معرفی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اداره هواپیمایی کشوری و بانک بازرگانان اعلام کرد مسافران می توانند از ارز دیجیتال برای دسترسی به خدمات جدید از طریق این پلتفرم استفاده کنند.

طبق گزارش‌ها، مسافران تجاری چینی می‌توانند پس از راه‌اندازی برنامه آزمایشی یوان دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC)، هزینه بلیط هواپیما را با استفاده از ارز جدید پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری هواپیمایی کشوری چین، معرفی پلتفرم e-CNY با همکاری بانک تجاری بازرگانان و سازمان هواپیمایی کشوری با هدف تسهیل در تراکنش مسافران در شبکه هوانوردی انجام شد.

به گفته آژانس، پلتفرم تازه راه‌اندازی شده به مشاغل و کارآفرینان اجازه می‌دهد تا از یوان دیجیتال برای پرداخت راحت بلیط‌های هواپیمایی تجاری استفاده کنند. علاوه بر این، مسافران این امکان را خواهند داشت که از طریق این پلتفرم با استفاده از ارز دیجیتال به خدمات جدید دسترسی داشته باشند.

در این گزارش آمده است که آژانس مسافرتی China Travel Service مستقر در سوژو در حال حاضر از این پلت فرم برای خرید بلیط از طرف مشتریان خود استفاده می کند.

در مراسم افتتاحیه به مناسبت راه‌اندازی رسمی این پلتفرم در ۱۸ جولای، هم اداره هوانوردی غیرنظامی و هم بانک بازرگانان چین خواستار استفاده بیشتر از یوان دیجیتال شدند و گفتند که برای بررسی کاربردهای رنمینبی دیجیتال در زمینه‌های مختلف صنعت هوانوردی غیرنظامی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، بانک مرکزی، بانک خلق چین (PBoC)، به طور فعال استفاده از یوان دیجیتال در شبکه حمل و نقل چین را تشویق می کند. به طور خاص، فرودگاه بین‌المللی داکسینگ پکن و فرودگاه بین‌المللی پایتخت پکن برای ابتکار یوان دیجیتال مرتبط با حمل و نقل در سال ۲۰۲۲ همکاری مشترکی را اعلام کرده‌اند.

مربوط: حجم معاملات یوان دیجیتال چین به ۲۵۰ میلیارد دلار می رسد – رئیس بانک مرکزی

به طور مشابه، در راستای تلاش‌های یکپارچه‌سازی رنمینبی دیجیتال، شبکه راه‌آهن منطقه آزمایشی، اتصالات راه‌آهن سبک و سیستم مترو نیز برای تسهیل پرداخت‌های دیجیتال رنمینبی بدون اتکا به برق یا اتصالات شبکه، ارتقا یافتند. علاوه بر این، مسیرهای اتوبوس در این منطقه همچنین از پرداخت دیجیتال RMB برای مسافران پشتیبانی می کند. همچنین در اوایل سال جاری شروع به پذیرش renminbi دیجیتال به عنوان روش پرداخت در برخی از باجه های عوارض بزرگراه در منطقه آزمایشی کرد.

شایان ذکر است، شهر شنژن فاش کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۳۶ میلیون کیف پول دیجیتال یوان توسط ساکنان افتتاح شده و بیش از ۷ میلیون کیف پول جدید ایجاد شده است. رشد مداوم برنامه‌های آزمایشی CBDC در بخش‌های مختلف نشان‌دهنده عزم چین برای متحول کردن اقتصاد خود از طریق ترویج محبوبیت یوان دیجیتال است.

مجله: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شود: آسیا اکسپرس

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا