🚨 اخبار ارز دیجیتال

پوتین قانون معرفی روبل دیجیتال را در روسیه امضا کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس بانک روسیه هفته گذشته گفت که شهروندان روسیه مجبور به استفاده از روبل دیجیتال نخواهند بود و استفاده از CBDC یک انتخاب عمومی داوطلبانه خواهد بود.

بر اساس اسناد رسمی منتشر شده توسط روسیه، روسیه با معرفی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پس از امضای قانون لایحه روبل دیجیتال در ۲۴ جولای، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، پیش می رود.

با این تصویب، قانون لوور دیجیتال از ۱ آگوست ۲۰۲۳ به طور رسمی لازم الاجرا می شود و همه مقررات به جز یک مورد آماده اجرایی شدن است.

ماده ۳، که شامل اصلاحاتی در چندین قانون فدرال روسیه، از جمله قوانین مربوط به ورشکستگی و ارث است، قرار است در اوت آینده لازم الاجرا شود.

قانون جدید به طور رسمی به بانک مرکزی روسیه اجازه می دهد تا اولین آزمایش CBDC خود را با مصرف کنندگان واقعی در ماه اوت راه اندازی کند. پیش از این، دولت انتظار داشت عملیات آزمایشی را در ماه آوریل با همکاری ۱۳ بانک منطقه ای از جمله بانک های پیشرو مانند Sberbank آغاز کند.

بر اساس قانون جدید امضا شده، بانک مرکزی روسیه به اپراتور اصلی زیرساخت روبل دیجیتال تبدیل خواهد شد و مسئول تمام دارایی های در امان خواهد بود. روبل دیجیتال برای خدمت به عنوان روش پرداخت و حواله طراحی شده است و برای اهداف سرمایه گذاری ارائه نمی شود.

انتظار می رود روبل دیجیتال به عنوان ارز سوم در کنار روبل نقدی و غیر نقدی عمل کند. الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه در ۲۴ ژوئیه اعلام کرد که شهروندان روسیه مجبور به استفاده از CBDC نخواهند بود و استفاده از روبل دیجیتال یک انتخاب داوطلبانه خواهد بود که به تصمیم فردی واگذار می‌شود. او گفت:

“هیچ کس قرار نیست یک روبل دیجیتال را به کسی تحمیل کند […] با این حال، ما صمیمانه امیدواریم که استفاده از آن برای مردم و مشاغل راحت تر و ارزان تر شود. این یک فرصت جدید است. “

به گفته اولگا اسلوبوگاتووا، معاون رئیس بانک روسیه، دولت انتظار ندارد تا سال ۲۰۲۵ یا حتی تا سال ۲۰۲۷ روبل دیجیتالی را در روسیه به صورت انبوه پذیرفته شود.

مربوط: CBDC روسیه تا سال ۲۰۲۵؟در مورد روبل دیجیتال چه خبر است

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که دومای روسیه (مجلس پایین) لایحه دیجیتال را در سومین قرائت خود در ۱۱ ژوئیه تصویب کرد. این لایحه سپس در ۱۹ ژوئیه توسط شورای فدرال (مجلس علیا) تصویب شد. طبق سوابق رسمی، اسکناس دیجیتالی روبل در ابتدا در دسامبر ۲۰۲۲ ثبت شد.

آخرین پیشرفت ها در اسکناس های روبل دیجیتال.منبع: سیستم فعالیت قانونگذاری روسیه

قانون CBDC به سرعت در حال پیشرفت است، اما قانونگذاران روسی در گذشته مکرراً معرفی مقررات ارزهای دیجیتال را به تعویق انداخته اند.

در ماه مه، آناتولی آکساکوف، مقام پارلمانی ایالتی، وعده خود را برای تصویب چهار لایحه مربوط به استخراج کریپتو، مالیات و پرداخت های فرامرزی ارزهای دیجیتال تکرار کرد، اما به نظر می رسد پیشرفت کمی از آن زمان تاکنون صورت گرفته است.

مجله: مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا