🚨 اخبار ارز دیجیتال

پارلمان روسیه لایحه «روبل دیجیتال» را تصویب کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این سند توسط سنای پارلمان روسیه تأیید شده و سپس در انتظار امضای رئیس جمهور است.

پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) گامی بزرگ به واقعیت نزدیکتر است. در ۱۱ ژوئیه، دوما گوسدوما پارلمان روسیه لایحه «روبل دیجیتال» را در سومین قرائت خود به تصویب رساند. این سند اکنون توسط سنا تأیید شده است و سپس در انتظار امضای رئیس جمهور است.

این لایحه، که پیش‌نویس آن آخرین بار در پایان ژوئن اصلاح شد، تعاریف قانونی «پلتفرم»، «شرکت‌کننده» و «کاربر» و همچنین دستورالعمل‌های کلی برای اکوسیستم CBDC را ارائه می‌کند.

بر اساس چارچوب فعلی، بانک مرکزی روسیه (CBR) “اپراتور” اصلی زیرساخت روبل دیجیتال خواهد بود. ما همچنین مسئول تمام دارایی های در امان هستیم.

به گفته بانک مرکزی، هدف اصلی CBDC خدمت به عنوان وسیله پرداخت و حواله است. بنابراین کاربر قادر به افتتاح حساب پس انداز نخواهد بود. همانطور که توسط CBR مشخص شده است، پرداخت ها و نقل و انتقالات برای مشتریان فردی کاملا رایگان خواهد بود و ۰.۳٪ از پرداخت ها برای مشتریان شرکتی هزینه خواهد داشت.

مربوط: رئیس بانک ملی: بلاروس تصمیم به انتشار CBDC تا پایان سال خواهد گرفت

این لایحه در دسامبر ۲۰۲۲ به گوسدوما ارائه شد و اولین قرائت آن در مارس ۲۰۲۳ به تصویب رسید. در ماه فوریه، یکی از شرکت‌های تابعه غول گاز دولتی روسیه، گازپروم بانک، نسبت به خطرات احتمالی این بانک در صورت انتقال سریع به روسیه هشدار داد. پول دیجیتال شعبه روسیه مک‌کینزی زیان احتمالی بانک‌های سنتی از معرفی CBDC را در حدود ۳.۵ میلیارد دلار (۲۵۰ میلیارد روبل) طی پنج سال تخمین می‌زند. در همان زمان، شرکت مشاوره سود خرده فروش را ۱.۱ میلیارد دلار در سال تخمین زد.

در مصاحبه اخیر، اولگا اسلوبوگاتووا، نایب رئیس CBR، از عرضه گسترده “روبل دیجیتال” برای “همه شهروندان روسیه” تا سال ۲۰۲۵-۲۷ خبر داد. CBDC در سال های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ به صورت آزمایشی آزمایش خواهد شد.

مجله: بیت کوین ۲۰۲۳ میامی با سکه لعنتی روی بیت کوین روبرو شد

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا