اخبار ارز دیجیتال

یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا: یورو دیجیتال می تواند از تأثیرات منفی بر بسیاری از خدمات پرداخت خصوصی جلوگیری کند

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، گفت که خدمات پرداخت خصوصی می تواند خدمات را بدون سود برای سایر فعالان بازار یا ثبات اقتصادی در انحصار خود درآورد.

بانک مرکزی اروپا (ECB) از پیشنهاد قانونی کمیسیون اروپا (EC) برای یورو دیجیتال بسیار خرسند است. فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، در سخنرانی خود در کمیته اقتصادی و پولی پارلمان اروپا در سپتامبر گفت که این می تواند از کنترل خصوصی این بخش و بخش مالی جلوگیری کند. بیماری ضمنی

EC پیشنهاد خود را در ۲۸ ژوئن منتشر کرد. پانتا، منتقد ارزهای دیجیتال، گفت که پیشنهاد اتحادیه اروپا برای ارز دیجیتال بانک مرکزی یورو (CBDC) “پارادایمی جدید برای حفظ حاکمیت پولی” است که به اروپایی ها اجازه می دهد همیشه به یک ارز عمومی دسترسی داشته باشند. با وجود «شیوع روزافزون راه‌حل‌های حلقه بسته» در خدمات پرداخت خصوصی، گزینه‌های پرداخت، چه نقدی یا دیجیتالی، افزایش یافته است. پانتا سیستم های پرداخت خصوصی را با پیام های خصوصی مقایسه کرد. پیام های خصوصی کاربران را برای پیوستن به محبوب ترین سیستم ها تحت فشار قرار می دهد.

EC پیشنهاد داده است که به یورو دیجیتال وضعیت مناقصه قانونی داده شود و پذیرش پرداخت ها اجباری شود. پانتا همچنین از پیشنهادهای اتحادیه اروپا برای حفظ حریم خصوصی برای یورو دیجیتال تمجید کرد. وی تصریح کرد:

“یوروسیستم دیگر نمی تواند اطلاعات شخصی کاربران دیجیتال یورو را تأیید کند یا اطلاعات پرداخت را به افراد مرتبط کند. مراجعه کنید.”

پانتا گفت: «علاوه بر این، پرداخت‌های آفلاین همان حریم خصوصی پول نقد را بدون واسطه‌ها یا بانک‌های مرکزی پردازش پرداخت‌ها فراهم می‌کند.

این پیشنهاد همچنین شامل سیاست‌های قیمت‌گذاری منطقی و ابزارهایی مانند حفظ محدودیت‌هایی است که به بانک مرکزی اروپا اجازه می‌دهد سیستم مالی را متعادل نگه دارد. پانتا گفت:

من می خواهم یک بار دیگر تاکید کنم که انتشار یورو دیجیتال یک فرصت است، نه یک خطر، برای بخش مالی اروپا.

جایگزین اجرای CBDC حفظ وضعیت موجود نیست. پانتا گفت، در عوض، ظهور راه‌حل‌های خصوصی جدید که می‌تواند بر اقتصاد تأثیر بگذارد در حال از دست رفتن است. او به استیبل کوین PYUSD اخیراً توسط PayPal به عنوان نمونه ای از ریسک بالقوه معرفی شده است.

مطالب مرتبط: اتحادیه اروپا قوانین بحث برانگیز سوئیچ کشتن قرارداد هوشمند را طبق قانون داده نهایی می کند

ارائه دهندگان خدمات پرداخت خصوصی به دنبال سهم بازار هستند و هیچ انگیزه ای برای محدود کردن دامنه خدمات خود یا سازگار ساختن آنها با سایر خدمات ندارند. در نتیجه، پانتا توضیح داد که خدمات خصوصی می توانند موقعیت غالبی را در بازار به دست آورند، همانطور که قبلاً اتفاق افتاده است.

او گفت در مقابل، یک یورو دیجیتال «پلتفرم نوآوری در منطقه یورو را در اختیار ارائه دهندگان خدمات پرداخت قرار می دهد و در عین حال به تنظیم منظم بخش مالی توجه می کند».

مجله: ارزهای دیجیتال چگونه هوش مصنوعی را کنترل می کنند و به انسان ها انگیزه می دهندنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا