🚨 اخبار ارز دیجیتال

گروه ارزهای دیجیتال برای حفظ نقدینگی سود سهام را تعلیق کرد

Digital Currency Group، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که از بیش از ۲۰۰ پروژه ارزهای دیجیتال حمایت می کند، در حالی که یکی از زیرمجموعه های آن در مشکل مالی است، تعلیق تقسیم سود را اعلام کرده است.

برای حفظ نقدینگی، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Digital Currency Group (DCG) به سهامداران گفته است که پرداخت سه ماهه سود سهام را تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد کرد.

بر اساس نامه ای که در ۱۷ ژانویه به سهامداران ارسال شد، این شرکت بر روی “تقویت ترازنامه خود از طریق کاهش هزینه های عملیاتی و حفظ نقدینگی” متمرکز شده است.

مشکلات مالی آن ناشی از مشکلات زیرمجموعه‌اش، کارگزار ارزهای دیجیتال جنسیس گلوبال تریدینگ است، که طبق گزارش‌ها بیش از ۳ میلیارد دلار به طلبکاران بدهکار است و DCG تصمیم گرفته است دارایی‌های موجود در پرتفوی خود را بفروشد. ما همچنین در حال بررسی فروش بخشی از آن هستیم.

پس از توقف برداشت جنسیس در ۱۶ نوامبر، مشتریان در حال حاضر قادر به برداشت وجه از جنسیس نیستند. این امر باعث شد تا کامرون وینکلووس به نمایندگی از کاربرانش که دارای سرمایه در صرافی های Gemini و Genesis هستند، از هیئت مدیره DCG بخواهد تا بری سیلبرت را حذف کند. مدیرعامل این شرکت در نامه ای سرگشاده در تاریخ ۱۰ دی.

طبق گفته Winklevoss، جنسیس ۹۰۰ میلیون دلار به جمینی بدهکار است که به عنوان بخشی از برنامه Gemini’s Earn به جنسیس وام داده شده است.او همچنین ادعا کرد که DCG 1.675 میلیارد دلار به جنسیس بدهکار است، اگرچه رئیس DCG بری سیلبرت این موضوع را رد کرد.

اندکی پس از آن، در ۱۲ ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با متهم کردن هر دو شرکت به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده از طریق برنامه Earn، بر آتش افزود.

مربوط: Crypto Biz: «کمپین دروغ‌پردازی با دقت طراحی‌شده DCG»؟

مشکلات جنسیس برای اولین بار در ۱۶ نوامبر آشکار شد، زمانی که در پی FTX، برداشت مشتری را متوقف کرد، با “آشفتگی بی سابقه بازار” که منجر به سطوح “غیر طبیعی” برداشت شد.

کمتر از یک هفته بعد، در ۱۰ نوامبر، جنسیس فاش کرد که FTX حدود ۱۷۵ میلیون دلار در آن نشسته است. در نتیجه، DCG یک تزریق اضطراری ۱۴۰ میلیون دلاری به جنسیس برای رفع مشکلات نقدینگی خود ارسال کرد.

DCG همچنین مالک Grayscale Investments و مجموعه تراست دارایی های دیجیتال آن و بیش از ۲۰۰ شرکت در صنعت کریپتو است، از جمله نام های برجسته ای مانند شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، صادر کننده استیبل کوین Circle و صرافی دارایی دیجیتال Kraken. ما در بیش از بیش از آن سرمایه گذاری کرده ایم. یک شرکت

DCG به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.نویسنده: Luke Huigsloot

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا