اخبار ارز دیجیتال

دارایی های دیجیتال می تواند سالانه ۴۰ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی استرالیا اضافه کند: گزارش شورای فناوری

بر اساس این گزارش، یک رویکرد نظارتی اصولی روشن در بخش دارایی های دیجیتال می تواند مزایای قابل توجهی برای اقتصاد استرالیا به همراه داشته باشد.

طبق یک گزارش جدید، یک چارچوب نظارتی خوب می‌تواند سالانه تا ۴۰ میلیارد دلار (۶۰ میلیارد دلار استرالیا) به تولید ناخالص داخلی استرالیا اضافه کند که منجر به صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها برای مصرف‌کنندگان و مشاغل می‌شود.

گزارش ۲۹ نوامبر در مورد دارایی های دیجیتال استرالیا توسط شورای فناوری استرالیا (TCA)، یکی از گروه های حامی صنعت فناوری کشور، و توسط شرکت مشاوره فناوری Accenture تهیه شده است. بخش ثروت استرالیا می تواند با بیان موارد زیر ارائه دهد:

“دارایی های دیجیتال (DA) این پتانسیل را دارد که زندگی ما را متحول کند و در زمان و پول افراد و مشاغل صرفه جویی زیادی کند.”

این گزارش نشان می‌دهد که دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها، توکن‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌توانند هزینه‌های پرداخت خرده‌فروشی را تا سال ۲۰۳۰ تا ۸۰ درصد کاهش دهند و به کسب‌وکارهای استرالیایی کمک کنند تا رعایت مالیات را خودکار کنند. تخمین زده می‌شود سالانه ۲۰۰ میلیون ساعت صرفه‌جویی شود. و ۴۰۰۰۰۰ ساعت اضافی در امور اداری و تهیه اسناد وام تجاری.

مزایای اقتصادی و اجتماعی بالقوه بخش دارایی های دیجیتال به دلار استرالیا. منبع: گزارش دارایی دیجیتال استرالیا ۲۰۲۲.

همچنین به صرفه جویی بالقوه حدود ۲.۷ میلیارد دلار (۴ میلیارد AUD) در سال یا ۱۰۷ دلار (۱۶۰ دلار استرالیا) به ازای هر نفر اشاره می کند، زمانی که مصرف کنندگان از دارایی های دیجیتال برای تراکنش های بین المللی استفاده می کنند، در حالی که تجارت پیشنهاد می کند که تسویه فوری آن می تواند بسیار سودآور باشد. ۴۰۰۰ شرکت را تحت پوشش قرار می دهد که هر ساله به دلیل مشکلات جریان نقدی ورشکست می شوند.

یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) از طریق صدور توکن های سودمند حقوق برابر به همه اعضای سازمان اعطا می کند و با اتخاذ تصمیمات، تراکنش ها و رویه های «خودکار و شفاف»، امکان جلب اعتماد عمومی وجود دارد. گزارش به عنوان روشی برای ساخت

همچنین، برای باز کردن پتانسیل کامل DAO، دولت باید وضعیت حقوقی DAO، از جمله پیامدهای مسئولیت‌های اعضای آن، پس از متهم شدن شرکت‌کنندگان در Oki DAO توسط قانون‌گذاران ایالات متحده را روشن کند.

این گزارش تخمین می‌زند که اگر CBDC خرده‌فروشی معرفی شود، «تا ۱۰۰ درصد پرداخت‌ها» می‌تواند توسط دارایی‌های دیجیتال تسهیل شود، در حالی که سایر کشورها، مانند کرون الکترونیکی سوئد، شاهد رشد سریع در CBDC‌های خرده‌فروشی هستند. اشاره می‌کند که این امر رایج است. .

در ۲۶ سپتامبر، بانک مرکزی استرالیا، بانک رزرو استرالیا (RBA)، کاغذ سفیدی را منتشر کرد که جزئیات ایجاد و انتشار CBDC استرالیا به نام eAUD را ارائه می‌کرد که به عنوان بدهی به RBA صادر می‌شود. این پروژه آزمایشی قرار است در سال ۲۰۲۳ آغاز شود.

مربوط: گزارش: بیت کوین پادشاه آگاهی از نام تجاری کریپتو برای استرالیایی ها است

هدف این گزارش کمک به دولت‌ها در تنظیم این بخش به شیوه‌هایی است که نوآوری را در عین حمایت از مصرف‌کنندگان ممکن می‌سازد، و با فروپاشی FTX، سخنگوی جیم چالمرز، وزیر خزانه‌داری استرالیا، انجام شد. از سرمایه گذاران محافظت کنید و در عین حال نوآوری را تقویت کنید.

بر اساس گزارش ۱۴ نوامبر از بررسی مالی استرالیا (AFR)، ۳۰۰۰۰ سرمایه گذار استرالیایی و ۱۳۲ شرکت پول خود را در FTX قفل کرده اند.

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا