اخبار ارز دیجیتال

DEX Token GMX 35% پس از شکست Uniswap در کارمزد معاملاتی برای اولین بار

شاخص های فنی GMX به یک اصلاح بزرگ در ماه دسامبر اشاره می کند که می تواند قیمت را به ۴۰ دلار برساند.

قیمت GMX در ۱ دسامبر به دومین بالاترین قیمت خود رسید، زیرا معامله گران از توانایی صرافی غیرمتمرکز برای تبدیل شدن به رقیب جدی برای رقیب اصلی خود Uniswap (UNI) قدردانی کردند.

GMX از ۴۰.۵۰ دلار در ۲۹ نوامبر بهبود یافت و به بالاترین حد روزانه ۵۴.۵۰ دلار رسید. آغاز ظهور آن با شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال دلفی دیجیتال مصادف شد. توییت در صرافی غیرمتمرکز GMX، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار ۴ ساعته GMX/USD.منبع: Trading View

GMX برای اولین بار از Uniswap در کارمزد پیشی گرفت

قابل ذکر است که GMX در روز ۲۸ نوامبر حدود ۱.۱۵ میلیون دلار کارمزد معاملاتی در روز به دست آورد که از کارمزد ۱.۰۶ میلیون دلاری Uniswap در همان روز پیشی گرفت.

GMX Uniswap را در ۲۸ نوامبر با کارمزد روزانه معکوس کرد. منبع: دلفی دیجیتال

به نظر می رسد که این امر باعث تجدید احساسات خرید در بازار GMX شد و پس از آن قیمت با ۳۵ درصد افزایش به ۵۴.۵۰ دلار رسید.

علاوه بر این، GMX همچنین از نارضایتی فزاینده از صرافی های متمرکز پس از فروپاشی FTX بهره مند شد. صرافی غیرمتمرکز با افزایش ۱۰۷ درصدی درآمد نوامبر به ۵ میلیون دلار، ۱۲۸ درصد افزایش در حجم معاملات سالانه و ۳۱ درصد افزایش در کاربران فعال روزانه مواجه شد.

داده های مالی صرافی GMX.منبع: Token Terminal

در مقایسه، درآمد سالانه Uniswap حدود ۷۵٪ و کاربران فعال روزانه ۸٪ افزایش یافته است.

بر اساس بیانیه رسمی GMX، تحلیلگر بازار مستقل Zen گفت که عملکرد بهتر GMX را می توان به دارندگان توکن نسبت داد که بخش قابل توجهی (حدود ۳۰ درصد) از تمام کارمزد تراکنش ها را دریافت می کنند.

از سوی دیگر، دارندگان توکن بومی Uniswap، UNI، سهامی را از کارمزد معاملات پلتفرم دریافت نمی‌کنند.

“[GMX is] ذن گفت: خرید و نگه داشتن در این بازار نزولی مشخص است. اضافه، بیان می کند که “به طور مداوم دومین پروتکل بالاترین درآمد پس از Uniswap است”. گزیده:

معاملات اهرمی در بازار نزولی تسلط خواهند داشت. دفعه قبل، FTX و Bybit سودهای بزرگی داشتند. [a] در اینجا یک داستان مشابه است. بدون برآمدگی FDV بزرگ. “

GMX Price Technicals Tilt Bearish

از نقطه نظر تحلیل تکنیکال، بازار صعودی جاری در GMX در معرض خطر خشک شدن در چند روز آینده است.

مرتبط: فروپاشی FTX می تواند استانداردهای حاکمیت صنعت کریپتو را برای همیشه تغییر دهد

در نمودار روزانه، قیمت GMX مقاومت خط روند صعودی چند ماهه را برای عقب نشینی بالقوه بر اساس اصلاحات قبلی پس از آزمایش همان خط روند آزمایش می کند. با انجام این کار، ما متوجه کاهش توکن به سمت حمایت خط روند افزایشی هستیم.

نمودار روزانه GMX/USD.منبع: Trading View

از اول دسامبر، GMX تحت فشار فروش فزاینده نزدیک به مقاومت خط روند در حدود ۵۳ دلار است. جفت GMX/USD می‌تواند به حمایت خط روند فعلی نزدیک به ۴۲ دلار سقوط کند، که با میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز) و خط فیب ۰.۶۱۸ مصادف است.

این بدان معناست که GMX می تواند تا پایان سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۲۰ درصد از سطح قیمت فعلی کاهش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا