🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلتفرم توسعه Stack Overflow با تشدید رقابت هوش مصنوعی، ۲۸ درصد از کارکنان را کاهش می دهد

از زمان راه اندازی ChatGPT در سال ۲۰۲۲، انجمن های پرسش و پاسخ فناوری شاهد کاهش ترافیک وب بوده اند.

Stack Overflow، پلتفرمی برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان، با افزایش محبوبیت چت ربات های هوش مصنوعی (AI) نیروی کار خود را حدود ۲۸ درصد کاهش می دهد.

در ۱۶ اکتبر، پراشانت چاندراسکار، مدیرعامل Stack Overflow، با اشاره به چالش‌های فشارهای اقتصاد کلان که کل صنعت فناوری را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اعلامیه‌ای صادر کرد.

چاندراسخار با بیان اینکه این شرکت در مسیر سودآوری و نوآوری محصول مستمر قرار دارد، افزود: ما در سال جاری اقداماتی را برای کاهش هزینه ها انجام داده ایم.

Stack Overflow یک انجمن پرسش و پاسخ فناوری ۱۵ ساله با میلیون ها توسعه دهنده، برنامه نویس و علاقه مندان است. کاهش مشاغل این هفته معادل ۱۵۰ نفر است، زیرا طبق گزارش ها، این شرکت نیروی کار خود را دو برابر کرده و در سال ۲۰۲۲ به ۵۴۰ نفر رسانده است.

Stack Overflow در ماه آگوست اشاره کرد که ترافیک وب این شرکت نسبت به سال ۲۰۲۲ اندکی کاهش یافته است و به طور متوسط ​​۵ درصد کاهش یافته است. این همان چیزی است که این شرکت در یک پست وبلاگ اوت تایید کرد.

“برعکس، آوریل سال جاری شاهد کاهش ترافیک بالاتر از حد متوسط ​​(حدود ۱۴٪) بود که ما معتقدیم به دلیل آزمایش توسعه دهندگان با GPT-4 پس از انتشار آن در ماه مارس بود. “من این کار را خواهم کرد.”

این شرکت همچنین گفت که انتظار دارد هوش مصنوعی مولد باعث “فراز و نشیب هایی در ترافیک و تعامل سنتی در ماه های آینده شود.”

در همین حال، رسانه های فناوری مانند Ars Technica ظهور چت ربات های هوش مصنوعی را به کاهش ترافیک و استفاده از پلت فرم های سنتی اشتراک گذاری دانش اجتماعی مانند انجمن ها نسبت می دهند.

او در ۱۷ اکتبر گفت: «ربات‌های چت می‌توانند کمک بیشتری نسبت به یک پست فروم پنج ساله ارائه دهند. سایرین، مانند ChatGPT، می توانند به شما کمک کنند تا کد خود را تغییر دهید، پیشنهادات بهینه سازی ارائه دهید، و حتی توضیح دهید که هر خط کد چه کاری انجام می دهد.

پانوس ایپیروتیس، استاد دانشکده بازرگانی لئونارد ان. استرن در دانشگاه نیویورک، پیشنهاد مشابهی را در پست ۱۷ اکتبر X ارائه کرد.

اسکرین شات پست X توسط پروفسور پانوس ایپیروتیس در ۱۷ اکتبر. منبع: X/@ipeirotis

اما Stack Overflow در حال کار بر روی پاسخ خود به ChatGPT OpenAI در قالب “Overflow AI” است که در ماه جولای اعلام کرد.

هدف ما استفاده از دانش جامعه Stack Overflow برای تقویت هوش مصنوعی و معرفی ویژگی‌های جدید است که به توسعه‌دهندگان راه‌حل‌های شخصی و قابل اعتماد می‌دهد. چاندراسخار در پایان گفت:

همانطور که تمرکز، اولویت‌ها و استراتژی خود را اصلاح می‌کنیم، بهتر می‌توانیم خواسته‌های کاربران، مشتریان و شرکای خود را به عنوان بخشی از تعهد خود به نوآوری محصول و شتاب مداوم OverflowAI برآورده کنیم.

Cointelegraph برای نظر دادن با Stack Overflow تماس گرفت و به اطلاعیه ۱۶ اکتبر ارجاع شد.

مربوط: چگونه هوش مصنوعی کریپتو را تغییر می‌دهد: هیپ و واقعیت

در اخبار مرتبط، صرافی ارزهای دیجیتال کوین هاوس نیز طبق گزارش ها ۱۵ درصد از کارکنان خود را اخراج کرده است.

صرافی فرانسوی که در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد، ۱۰ نفر از ۷۰ کارمند خود را به دلیل “کاهش اشتیاق برای Web3 و محیط اقتصادی شکننده جهانی” اخراج کرده است.

اوایل این ماه، ارائه‌دهنده کیف پول سخت‌افزاری فرانسوی ۱۲ درصد از مشاغل را کاهش داد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا