اخبار ارز دیجیتال

بازارهای توسعه‌یافته که در پرداخت‌های دیجیتال عقب مانده‌اند: مدیرعامل BlackRock


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

لری فینک، مدیرعامل بلک راک در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران بر مزایای دارایی‌های دیجیتال تاکید کرد و گفت که کشورهای در حال توسعه مانند ایالات متحده در زمینه نوآوری‌های فناوری عقب هستند.

لری فینک، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آمریکایی بلک راک، در نامه سالانه خود به این شرکت، پتانسیل دارایی های دیجیتال و توکن سازی در صنعت مدیریت ثروت را برجسته کرد.

این نامه در 15 مارس منتشر شد و سال گذشته موضوعات مختلف مورد علاقه شرکت از جمله دارایی های دیجیتال را پوشش داد. فینک تاکید کرد که علیرغم فاجعه FTX، علاقه به این نوع دارایی ها افزایش یافته و همچنان ادامه دارد.

فراتر از هیاهو، او گفت که “تحولات جالبی” در فضا در حال رخ دادن است. او به ویژه به “پیشرفت چشمگیر” در راه حل های پرداخت دیجیتال اشاره کرد که به ارتقای شمول مالی در بسیاری از بازارهای نوظهور مانند هند، برزیل و آفریقا کمک می کند.

اما به گفته فینک، بازارهای در حال توسعه در زمینه نوآوری با سرعت یکسانی نیستند.

در مقابل، بسیاری از بازارهای توسعه یافته، از جمله ایالات متحده، از نوآوری عقب مانده اند و هزینه پرداخت بسیار بالاتر است.

بلک راک در حال حاضر حدود 8 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می کند و یکی از بزرگترین مدیران دارایی در جهان است. فینک گفت که صنعت مدیریت ثروت می تواند “کاربردهای هیجان انگیز” برای فناوری زیربنای این نوآوری های دارایی دیجیتال داشته باشد.

وی به طور خاص، توکن سازی طبقات دارایی را به دلیل پتانسیل آن برای “افزایش کارایی بازارهای سرمایه، کوتاه کردن زنجیره ارزش و بهبود هزینه ها و دسترسی سرمایه گذاران” ستود.

بیانیه او خطرات در فضای رمزنگاری و نیاز به مقررات را رد نمی کند، اما اشاره می کند که این شرکت در آینده دارایی های دیجیتال را بیشتر بررسی خواهد کرد.

مربوط: این پایان کریپتو نیست: مدیر دارایی اتحادیه اروپا 5 دلیل را نام می برد

این اولین باری نیست که فینک در مورد امور مالی غیرمتمرکز اظهار نظر می کند. پس از سقوط FTX، او اظهار داشت که توکن FTX باعث سقوط صرافی شده است.

با این حال، در همان گفتگو، او آشکارا فناوری زیربنایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین را انقلابی خواند.

در سپتامبر 2022، بلک راک یک ETF جدید برای سرمایه گذاری در 35 شرکت مرتبط با بلاک چین منتشر کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا