اخبار ارز دیجیتال

آینده کریپتو با وجود بازار خرس همچنان روشن است: ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳

سال ۲۰۲۲ سالی کاملاً برای ارزهای دیجیتال بوده است. ما شاهد نوآوری باورنکردنی و پذیرش بیشتر بوده ایم. این پیشرفت با برخی دردسرهای بزرگ رو به رشد، از جمله هک های گسترده و کلاهبرداری در میان بازار نزولی کلی همراه بوده است.

سال ۲۰۲۲ سالی کاملاً برای ارزهای دیجیتال بوده است. ما شاهد نوآوری باورنکردنی و پذیرش بیشتر بوده ایم. این پیشرفت با برخی دردسرهای بزرگ رو به رشد، از جمله هک‌ها و کلاهبرداری‌های گسترده در میان یک بازار نزولی کلی همراه بود. تحولات غیرمنتظره به سمت، فضا را در سال آینده تغییر می‌دهد و کاربران و پروژه‌ها را ملزم می‌کند تا با شرایط متغیر سازگار شوند. با در نظر گرفتن همه چیزهایی که فضا در سال ۲۰۲۲ پشت سر گذاشته است، در اینجا بزرگترین پیش بینی های ارزهای دیجیتال برای سال ۲۰۲۳ آورده شده است.

پذیرش NFT احتمالاً با تمرکز بر استانداردهای فنی و عملی ادامه خواهد یافت

NFTها احتمالاً به‌عنوان استانداردهای فنی و ابزارهای اولیه مبتنی بر ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرند و روزهای بسیار گمانه‌زنی PFP، مجموعه‌های ۱۰K یا ۱s از ۱ را پشت سر می‌گذارند.

در اکتبر ۲۰۲۲، بسیاری از بازارهای بزرگ مانند LooksRare و MagicEden شروع به اختیاری کردن حق امتیاز سازنده یا حذف کامل آنها کردند. این بدان معناست که سازندگان منبع درآمد اصلی خود را از دست خواهند داد. با توجه به اینکه حق امتیاز بخش بزرگی از جذب و حفظ سازندگان به Web3 است، این می تواند مورد استفاده NFT-as-art را تهدید کند. به احتمال زیاد استانداردهای فنی جدیدی برای حل مشکل وفاداری ظاهر می شوند، اما در این بین فناوری NFT به سایر صنایع نفوذ خواهد کرد.

حتی قبل از بحث حق امتیاز، مشخص شد که موارد استفاده از NFT اولیه رشد خواهد کرد، زیرا بازار از مجموعه‌های بی‌شماری که فاقد کاربرد واضح هستند، اشباع می‌شود. در سال ۲۰۲۲ NFT ها به طور گسترده در سرگرمی، بازی و ورزش مورد استفاده قرار گرفتند، اما در سال ۲۰۲۳ شاهد انتقال NFT ها به DeFi خواهیم بود. پروژه‌های DeFi قبلاً نیاز به داده‌های توکن‌سازی شده را در مورد امنیت، راحتی و سرعت تراکنش تشخیص داده‌اند، و NFT‌ها راه‌حل عالی هستند. یک NFT مبتنی بر DeFi نشان می‌دهد که فناوری زیربنایی به‌طور ایمن انواع داده‌ها را حمل می‌کند و موارد استفاده آن را بیشتر گسترش می‌دهد تا شامل سوابق پزشکی، سوابق قانونی و اسناد دارای حق چاپ شود.

مکان دیگری که NFT در سال گذشته خانه پیدا کرد، برندهای بزرگ بود. در سال ۲۰۲۳، برندها و سازندگان سنتی بیشتری به احتمال زیاد وارد Web3 می‌شوند و کاربرد ملموس NFT را دنبال می‌کنند. با حمایت از NFT با محصولات فیزیکی، برندها می توانند پیشنهادات خود را متنوع کرده و افزایش دهند تا امتیازات منحصر به فردی را به مشتریان خود ارائه دهند. این به برندها اجازه می دهد تا به مخاطبان جدید دست یابند، حضور کلی آنها را افزایش دهند و درآمد را افزایش دهند.

NFT به تقویت Metaverse خود ادامه می دهد، دروازه ای استراتژیک برای برندهای لوکس.

متاورس ثابت کرده است که یک راه استراتژیک برای برندها برای نمایش بیشتر جدیدترین مجموعه‌های خود، افزایش تعامل جامعه و راه‌اندازی رویدادهای مجازی مانند همکاری نایک .Swoosh و Burberry’s Minecraft.

فعال‌سازی‌های مبتنی بر متاورس به کاربران این امکان را می‌دهند که باند فرودگاه را به صورت مجازی تجربه کنند و شخصیت‌های خود را در بازی لباس‌های جدید بپوشانند. تجارب جامعه همکاری طرفداران را در خلاقیت های مجازی نسل بعدی تقویت می کند، وفاداری و حفظ آنها را افزایش می دهد. با میزبانی نمایش‌های خود در متاورس به جای یک رویداد فیزیکی، برندهای لوکس می‌توانند در دسترس‌تر شوند و مخاطبان بیشتری را در سراسر جهان به دست آورند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

با پیشرفت فناوری، دستورالعمل ها و مقررات دولتی احتمالاً رخ می دهد

SEC قبلاً تحقیقاتی را در مورد آزمایشگاه های Ripple و Yuga برای نقض احتمالی اوراق بهادار آغاز کرده است. شرکت‌های پیشرو در این فضا امسال همچنان تحت نظارت SEC قرار خواهند گرفت زیرا مشاغل و افراد از این فناوری استفاده گسترده‌تری می‌کنند. ورشکستگی Terra/Luna و ورشکستگی FTX دو رویداد مهمی هستند که فشار قانونی را بر قانونگذاران وارد کرده است تا اطمینان حاصل شود که مقررات در سال ۲۰۲۳ اولویت اصلی باقی می ماند.

امسال، رگولاتورها احتمالاً شایستگی‌های استیبل کوین‌های الگوریتمی و پشتوانه دارایی‌های استیبل کوین‌های مبتنی بر ذخیره مانند USDT را ارزیابی خواهند کرد. مقررات تعیین می‌کند که آیا این دارایی‌های بحث‌برانگیز موقعیت مناسبی برای توجیه بازاریابی مرتبط با دلار، چه از طریق فناوری یا دارایی‌ها دارند یا خیر.

پذیرش تجاری و سازمانی رو به رشد DeFi

پس از اینکه سرمایه‌گذاران خرد در سال ۲۰۲۳ اعتماد خود را به فضای کریپتو به دست آوردند، DeFi می‌تواند شاهد پذیرش گسترده‌تری باشد. شکست FTX باعث شده است که بسیاری از سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها نسبت به ارزهای دیجیتال به‌طور کلی بدبین و بدبین شوند، اما این کل داستان کریپتو است، این بخش به تمرکززدایی بیشتری نیاز دارد.

پس از غلبه بر این موانع، سرمایه‌گذاران خرده‌فروش می‌توانند موارد استفاده ملموس‌تری را از طریق اعطای وام یا استقراض در مقابل وثیقه زنجیره‌ای، یا از طریق شرکت در فعالیت‌های مشتقه با قراردادهای هوشمند غیرقابل اعتماد پیدا کنند. موسسات مالی همچنین می توانند با ارائه وام دهی و ابتکارات بازارسازی و در عین حال انتخاب امن ترین شرکا، به فضای DeFi حرکت کنند.

افزایش ترکیبی در خرده‌فروشی و مشارکت سازمانی در DeFi تأثیر آن بر شبکه را تشدید می‌کند. افزایش استفاده شخصی منجر به افزایش حجم دارایی، فرصت‌های بیشتر برای سرمایه‌گذاران نهادی برای تامین نقدینگی، دسترسی آسان‌تر برای سرمایه‌گذاران خرد برای مشارکت بدون ریسک قرارداد، و در نهایت، افزایش استفاده شخصی بیشتر و ایجاد یک چرخه فضیلت‌پذیر خواهد شد.

با روندهای جدید چالش هایی به وجود می آید

امنیت و قابلیت اطمینان کلید موفقیت با NFT و Web3 هستند. برای مبارزه با عوامل مخرب، هکرها و کلاهبرداران، کسب و کارها باید زیرساخت قوی و امنیت را در اولویت قرار دهند. موفقیت و رشد به اعتماد بستگی دارد. زمانی که اعتماد مصرف کننده به دلیل هک و کلاهبرداری از بین می رود، پروژه ها و کسب و کارها می توانند با یک جاده سربالایی روبرو شوند.

امنیت اولویت اصلی است، اما آموزش مصرف کننده برای هر پروژه یا شرکتی که استراتژی کسب و کار Web3 یا NFT را دنبال می کند ضروری است. با توجه به اینکه گفتگو در مورد NFT ها در حال حاضر مملو از سوء ظن و ترس است، هدف این پروژه کاهش این عدم اطمینان با تبدیل آن به ابزار آموزشی برای جامعه از طریق انتشار وبلاگ ها و میزبانی وبینارها و فضاهای توییتر است. نیاز به سرمایه گذاری بیشتر است.

در نهایت، در حالی که مقررات Web3 چالش‌های زیادی را برای اکوسیستم ایجاد می‌کند، تمرکز مقررات سال ۲۰۲۳ بر روی بسیاری از «مناطق خاکستری» است که در حال حاضر در دارایی‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم وجود دارد. ممکن است حل شود. این امر می‌تواند موسسات را برای ورود به مشتریان، کسب‌وکارها برای پذیرش ذخیره‌سازی و پرداخت‌های رمزنگاری، و شرکت برندها در طرح‌های Web3 را آسان‌تر کند. باد دنباله دار نظارتی کاتالیزور مهمی برای رشد مداوم این صنعت نوپا خواهد بود.

آنتونی جورجیا دس یکی از بنیانگذاران شبکه پاستل است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Anthony Georgiades

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا