اخبار ارز دیجیتال

DeSantis درست است – CBDC به کنترل کامل دولت منجر خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

واضح است که دولت‌های سراسر جهان، از چین گرفته تا کانادا، از چشم‌انداز معرفی ارزی که می‌توانند بدون دردسر آن را دستکاری کنند، آب دهان می‌دهند.

به نظر می رسد بحث در مورد احتیاط و پیامدهای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در ایالات متحده به یکی از یخ شکن های مورد علاقه واشنگتن تبدیل شده است. همانطور که کنگره این موضوع را بررسی می کند، ضروری است که آمریکایی ها درک روشنی داشته باشند و ذهنی هوشیار از قدرت های عظیمی که CBDC می تواند به دولت بدهد و خطرات غیرقابل قبولی که ممکن است از آن قدرت ها سوء استفاده شود، داشته باشند.

در ماه مارس، فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، پیشنهادی مبنی بر ممنوعیت استفاده از CBDCها در ایالت خود ارائه کرد، با این استدلال که کنترل کامل مالی فدرال برای جامعه آمریکا خطرناک است. کاخ سفید گزارشی اقتصادی منتشر کرد که مدعی بود از CBDC به عنوان مکانیزمی برای ارتقاء حمایت می کند. حقوق بشر، ارزش‌های دموکراتیک و حریم خصوصی». این واقعیت که بسیاری از کشورها و سیستم های پولی شروع به توسعه و انتشار CBDC های خود کرده اند نیز بر بحث های داخلی تأثیر می گذارد.

هیچ فناوری ذاتاً بد نیست، اما عواقب سوء استفاده بالقوه از فناوری های مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. به طور مشابه، سیستم CBDC اساساً فقط یک ابزار است، نه ذاتاً خوب و نه بد. با این حال، خطرات منفی سوء استفاده از CBDC به قدری زیاد است که این مفهوم باید نادیده گرفته شود. ایده تمرکز کامل توانایی افراد برای درگیر شدن در تجارت از طریق CBDC برای یک جامعه آزاد بی‌خطر است.

اما حداقل در ایالات متحده، عجیب نیست. نادیده گرفتن راه طولانی ایالات متحده برای توسعه یک سیستم نظارت مالی فراگیر فزاینده و استفاده بالقوه از CBDCها برای همین هدف، ساده انگارانه خواهد بود. سیاستگذاران آمریکایی اکنون این فرصت را دارند که این مسیر را متوقف کنند و سیستمی بهتر بسازند که به طور مداوم به حقوق حریم خصوصی شهروندان احترام بگذارد.

مربوط: گزارش کاخ سفید بایت را هدف قرار داد – و Deribit را فراموش کرد

طرفداران CBDC ها استدلال می کنند که CBDC ها می توانند شمول مالی را ارتقا دهند و کارایی پرداخت را بهبود بخشند. حق با شماست، اما سوال کلیدی در اینجا هزینه بالقوه مرتبط با این موضوع است و اینکه آیا جایگزین هایی برای رسیدن به همان هدف با ریسک کمتر وجود دارد یا خیر. خوشبختانه، در این مورد، جایگزین ها بسیار زیاد و بسیار متنوع هستند. ایده ها از پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تا بانک های پستی را شامل می شود.

به طور بحرانی، این جایگزین ها می توانند به بسیاری از مزایای کلیدی ذکر شده توسط طرفداران CBDC دست یابند، در حالی که در عین حال، در صورت سوء استفاده، می توانند حقوق فردی را به روش های بی سابقه ای تضعیف کنند. شما می توانید از خطر منفی ایجاد یک سیستم جلوگیری کنید. یک CBDC نه تنها به دولت اجازه می دهد تا نظارت کامل بر زندگی مالی افراد داشته باشد، بلکه می تواند به عنوان مثال به دولت اجازه دهد تا افراد را به طور کامل یا به معنای واقعی کلمه از مشارکت در معاملات تجاری منع کند. پاک کردن دارایی فرد یا گروهی از افراد منفور. دولت ها نباید تنها با چند فشار صفحه کلید به آن قدرت دسترسی داشته باشند.

نمونه ای از استفاده از یک سیستم مالی غیرمتمرکز (در مقایسه با سیستم مبتنی بر CBDC) که امروزه ما بر آن تکیه می کنیم نیز قابل توجه است. در سال 2022، شهروندان چینی که عکس‌هایی از بنرهایی در محکومیت شی جین پینگ، دبیر کل حزب کمونیست چین به اشتراک گذاشته بودند، حساب وی چت خود را غیرفعال کردند. WeChat یک «برنامه انجام هر کاری» است که معمولاً به عنوان روش پرداخت استفاده می شود. این بدان معناست که کاربران تعلیق شده نمی توانند کارهای اساسی مانند تماس با تاکسی یا خرید مواد غذایی را انجام دهند.

مربوط: جهان ممکن است به لطف CBDC با آینده ای تاریک روبرو شود

به طور مشابه، دولت کانادا سال گذشته از اختیارات اضطراری استفاده کرد تا به بانک‌ها دستور دهد حساب‌های افراد شرکت‌کننده در اعتراض‌هایی را که دولت غیرقانونی می‌داند، مسدود کنند. چه کسی معتقد باشد که اعمال چنین قدرت های قدرتمندی موجه است یا خیر، این موارد تهدیدی موقت برای کسانی است که در “طرف اشتباه” دولت هستند یا می توانند بالقوه باشند. باید متوقف شود. و مهمتر از همه، این اقدامات. با استفاده از یک سیستم دست و پا گیر در مقایسه با کارایی بی رحمانه CBDC انجام شد.

آمریکایی ها در سراسر طیف سیاسی و ایدئولوژیک باید دلیل مشترکی برای امتناع از صدور CBDC پیدا کنند. اگر نگران این هستید که CBDC به دولت “کنترل مطلق” را بر روی انتخاب های زندگی شخصی شما بدهد، اما اگر نگران این هستید که دولت فدرال هدف قرار داده است، اما این موضوع یکسان است. افراد و گروه های ناپسند برجسته می شوند. یک سیستم پولی کاملا متمرکز به احتمال زیاد مورد سوء استفاده قرار می گیرد. اینکه چنین ابزار قدرتمندی می‌تواند در مقیاس اجتماعی به دلایل غیرقانونی، غیراخلاقی یا محدودکننده مورد استفاده قرار گیرد، ایده صدور آن را به عنوان یک رد آشکار، اگر نه، وسیله‌ای برای توجیه سوء ظن شدید می‌سازد.

میلر وایت هاوس لوین میلر به عنوان مدیر عامل صندوق آموزش DeFi، مسئولیت کلی استراتژیک و عملیاتی برای اجرای مأموریت و اهداف سازمان، با نظارت کمیته کمک های مالی DEF دارد. قبل از پیوستن به این صندوق، او عملیات سیاست گذاری انجمن بلاک چین را رهبری می کرد و روی موضوعات مختلف سیاست عمومی، از جمله ارزهای دیجیتال، در Goldstein Policy Solutions کار می کرد. میلر دارای مدرک لیسانس در سیاست بین الملل با یک خردسال به زبان ماندارین از دانشکده دیپلماسی جورج تاون است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Miller Whitehouse-Levine

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا