اخبار ارز دیجیتال

دموکرات های ایالات متحده مدعی رهبری جهانی در CBDC هستند، جمهوری خواهان نگران “سمت تاریک” هستند

علیرغم برخورد با این موضوع از زوایای بسیار متفاوت، دو کشور توانستند قبل از تعلیق کمیته بر سر برخی نکات اساسی به توافق برسند.

بحث در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در طول افزایش 20 سپتامبر در قانون ضد نظارت CBDC، گاهی فراتر از مسائل کاملاً مالی و فنی بود. جنگ ستارگان و آنارشیست ها در نقاط مختلف بحث و همچنین ارزهای دیجیتال دیگر مورد اشاره قرار گرفتند.

تحت این لفاظی، ارزش تحقیق، حریم خصوصی شهروندان ایالات متحده، نقش دولت در زندگی روزمره، و موارد دیگر در رابطه با ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) مورد بحث قرار گرفت.

تام ایمر این لایحه را پس از خروج چندین لایحه دیگر از کمیته ارائه کرد. او لایحه خود را “ساده” توصیف کرد و گفت: “این لایحه تلاش های دولت اداری تحت ریاست جمهوری بایدن را برای جلوگیری از صدور ابزارهای نظارت مالی که سبک زندگی آمریکایی را تضعیف می کند، خنثی می کند.”

“اگر برای تقلید از پول نقد طراحی نشده باشد، [it] این می تواند به دولت فدرال قدرت نظارت و محدود کردن معاملات آمریکایی ها را بدهد. ”

ایمر در معرفی این لایحه به یوان دیجیتال چین و سیستم اعتبار اجتماعی دولت و همچنین مسدود شدن حساب های بانکی کانادا در اعتراضات کامیون داران در سال 2022 اشاره کرد. ایمر گفت که این لایحه از حمایت 50 سناتور و سازمان های متعدد برخوردار است.

کمیته خدمات مالی مجلس شورای اسلامی روز 20 سپتامبر شلوغ استبرنامه ریزی کنید.منبع: کمیته خدمات مالی مجلس

ماکسین واترز، عضو رتبه بندی، این لایحه را به “قانون ضد نوآوری CBDC” تغییر نام داد. وی با بیان اینکه این امر وضعیت دلار به عنوان ارز ذخیره اصلی جهان را تهدید می کند، افزود:

در این مرحله، ما نمی دانیم که معرفی CBDC چگونه چشم انداز مالی جهانی را شکل خواهد داد. […] جمهوری خواهان حملات بی اساس به CBDC هایی انجام می دهند که حتی وجود ندارند. ”

او بعداً گفت که این لایحه به چین فرمان می دهد تا استانداردهای جهانی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را تعیین کند.

استفان لینچ به زبان متناقض این لایحه اشاره کرد و سؤالاتی در مورد اینکه چه نوع تحقیقی در مورد CBDCها تحت این لایحه مجاز است، بارها در طول بحث مطرح شد.

برد شرمن ارزهای دیجیتال را به طور نامطلوبی با CBDC مقایسه کرد. او گفت: “لطفاً به خاطر داشته باشید که این یک برنامه آزمایشی است. به خاطر داشته باشید که هیچ کس ملزم به داشتن ارز دیجیتال نیست.”

مطالب مرتبط: نماینده تام ایمر: دارایی های دیجیتال در انتخابات 2024 یک “مسئله خواب آلود” خواهد بود

مایک فلود یکی از کسانی بود که نمی‌خواست قدرت‌هایی را که CBDC به دولت می‌داد، واگذار کند. وی به اعضای کمیته دولتی پیشنهاد داد:

«به سیاستمداری فکر کنید که از آنها بیشتر از همه متنفرند. […] حال تصور کنید که آن شخص و تمام شرارت هایی که به او نسبت می دهید با قدرتی که یک CBDC خرده فروشی به ارمغان می آورد. ”

در نهایت، قانونگذاران موافقت کردند که این لایحه از صدور CBDCهای فدرال رزرو بدون قانون کنگره، همانطور که از ابتدا تاکید کرده بود، جلوگیری می کند. هر دو طرف همچنین به نبود عمومی حریم خصوصی مالی در کشور اشاره کردند.

آقای واترز و آقای لینچ اصلاحیه ای را ارائه کردند که دامنه این لایحه را در خصوص تحقیقات برای اجازه دادن به فدرال رزرو برای تحقیق در مورد یوان دیجیتال چین، که می تواند تلاش ها برای فرار از تحریم های ایالات متحده را تسهیل کند، ارائه کردند. واترز به خلبان mBridge بین چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی اشاره کرد.

این کمیته چهار ساعت بعد در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت محلی تعطیل شد.

مجله: نظر: ماکسی های رمزنگاری جمهوری خواه تقریباً به بدی «ارتش ضد رمزنگاری» حزب دموکرات هستند.


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا