🚨 اخبار ارز دیجیتال

تقاضا قیمت بیت کوین را به ۱۳۰۰۰۰ دلار می رساند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

داده های من به طور دقیق زمان سقوط بیت کوین در سال ۲۰۲۱ را پیش بینی کرد. امروز نشان می دهد که بیت کوین می تواند تا ۱۳۰۰۰۰ دلار یا بیشتر افزایش یابد.

در هر بازاری، چه میوه و تره بار و چه دارایی های مالی، قیمت ها بر اساس تلاقی عرضه و تقاضا تعیین می شود.

اگر تقاضا یکسان باشد اما گوجه فرنگی به دلیل سیل با کمبود عرضه شود، قیمت سوپرمارکت ها به ناچار افزایش می یابد. مثل این است که اگر دوبرابر تعداد افرادی که می خواستند برای یک عرضه گوجه فرنگی بخرند، قیمت آن بیشتر می شد.

در بازارهای مالی، اگر عرضه نامحدود باشد، قیمت با تقاضا تغییر نمی کند، مثلاً در مورد صندوق های سرمایه گذاری مشترک.

مربوط: ساده لوح نباشید – ETF بلک راک نسبت به بیت کوین صعودی نیست

اگر شرکت‌کنندگان بیشتری بخواهند این صندوق را بخرند، سهام بیشتری با آنچه که صرفاً ارزش خالص دارایی (NAV) نامیده می‌شود، یعنی ارزش صحیح دارایی‌های صندوق صادر می‌شود.

به عنوان مثال، فرض کنید سرمایه شما ۱۰۰ میلیون دلار است و شامل ۱۰ میلیون واحد به ارزش ۱۰ دلار است. اگر سرمایه‌گذار بخواهد ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند، ۱ میلیون واحد به ارزش ۱۰ دلار منتشر می‌شود که به صندوق سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیون دلاری می‌دهد.

وقتی سهام موجود به ۱۰ میلیون سهم محدود می شود، داستان متفاوت است. بنابراین افرادی که می خواهند سهام بخرند باید شخصی را پیدا کنند که آنها را بفروشد. در این صورت، قیمت ممکن است ۱۰ دلار نباشد، اما بستگی به این دارد که خریدار چقدر می‌خواهد بپردازد و فروشنده چقدر می‌خواهد بسازد. وضعیتی به وجود می آید که در آن قیمت ها در پاسخ به عرضه و تقاضای نابرابر در نوسان هستند. واضح است که اگر تقاضا برای یک دارایی زیاد باشد، قیمت می تواند بسیار بیشتر از ارزش منصفانه باشد.

اما چگونه می توان قیمت دقیق را تخمین زد؟

در سال ۲۰۲۱، من اطلاعاتی را منتشر کردم که سعی در برآورد قیمت ارزش منصفانه بیت کوین داشت که در نمودار زیر نشان داده شده است. این نشان می دهد که بیت کوین (BTC) در ژوئن همان سال به بالاترین سطح خود رسیده است. (در آن زمان من امیدوار بودم که هرگز درست نباشد، اما اینطور شد.) این مقدار را چگونه برآورد کردید؟

مثال صندوق فوق الذکر به ما کمک می کند تا منطق پشت این تخمین را درک کنیم.

همچنین درست است که در جایی که سرمایه صندوق با تعداد واحدهای موجود ضرب در NAV یا قیمت داده می شود، می توان آن را به عنوان تعداد سرمایه گذاران در صندوق به ازای میانگین دارایی هر سرمایه گذار تخمین زد.

بنابراین برای بیت کوین، آیا می‌توان میانگین مقدار نگهداری شده در هر کیف پول را به صورت زیر تخمین زد؟

همچنین می‌توانیم ارزش بازار بیت‌کوین را از تعداد کیف پول‌های در گردش استنباط کنیم و در نتیجه، قیمت آن را با تقسیم بر تعداد بیت‌کوین‌های در گردش به دست آوریم.

خوشبختانه برای ما، شفافیت ارائه شده توسط بلاک چین اجازه می دهد تا بسیاری از این اطلاعات با درجه بالایی از اطمینان جمع آوری شوند. به عنوان مثال، تعداد آدرس های بیت کوین با موجودی غیر صفر را می توان به سادگی با اجرای یک گره شبکه به راحتی ردیابی کرد.

همانطور که از نمودار می بینید، میانگین مقدار (USD) در کیف پول به دلیل عرضه و تقاضا در نوسان است (بسیاری از کیف پول ها بیت کوین را بدون جابجایی آن نگه می دارند). بنابراین، با در نظر گرفتن صدک های ۹۰ و ۱۰، به دست می آوریم: این محدوده می تواند منجر به تخمین های بعدی قیمت بیت کوین شود.

اکنون، زمانی که منحنی رشد (مقیاس لگاریتمی) کیف پول‌های در گردش تخمین زده شد، می‌توان محدوده‌ای را که قیمت بیت‌کوین در آن نوسان خواهد کرد، تخمین زد.

مدل ساده است، اما سادگی آن نقطه قوت آن است. ما نمی دانیم که آیا کاربران دارای آدرس های مختلفی هستند، همانطور که در مورد کیف پول های سرد مبادله ای وجود دارد، یا اینکه یک آدرس متعلق به چندین کاربر است، اما به خصوص تعداد زیاد و کامل، ما هنگام مقایسه در چرخه های مختلف قیمت به این روابط تکیه می کنیم. .

مربوط: ETF های بیت کوین: حتی بدتر از صرافی های مرکزی برای ارزهای دیجیتال

برای مثال، در چند روز آخر زمستان کریپتو، مانند ماه‌های اخیر، معمولاً می‌توان افزایش برداشت از صرافی‌های کریپتو و کاهش موجودی موجود در این پلتفرم‌های متمرکز را تشخیص داد. از آنجایی که معمولاً داشتن دارایی‌های رمزنگاری تحت نظارت شخص ثالث خطرناک‌تر تلقی می‌شود، این سیگنال به احتمال زیاد سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند بیت کوین را در حساب‌های تجاری خود برای موقعیت‌های کوتاه نگه دارند. بلند مدت فرصت حدس و گمان مدت

بنابراین، این پدیده شامل افزایش آدرس‌ها (برداشت از تعداد کمی کیف پول سرد تجمعی برای برآوردن تعداد زیادی از آدرس‌های منفرد که توسط افراد کنترل می‌شود) را شامل می‌شود، که همچنین مسئول افزایش دوره‌ای قیمت بر اساس مدل توصیف‌شده در این مقاله است. پایه.

این نمودار و داده های این مدل نشان می دهد که قیمت بیت کوین می تواند در پاییز ۲۰۲۵ به بالاترین حد بعدی خود یعنی ۱۳۰۰۰۰ دلار برسد.

مثل همیشه، توجه به این نکته مهم است که این پیش بینی توصیه مالی نیست. این تنها می تواند به عنوان یک انتظار بر اساس برخی فرضیات با درجه ای از اطمینان در نظر گرفته شود. با این حال، پیش بینی های مشابه افزایش قیمت را می توان از سایر مدل های پیش بینی به دست آورد. افزایش اخیر علاقه به این طبقه دارایی در میان سرمایه‌گذاران نهادی مانند بلک راک (بزرگ‌ترین مدیر دارایی جهان که به دنبال تایید یک صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین است) به این دلیل است که آنها ممکن است نشان‌دهنده اعتماد شما باشد. مدل.

دانیله برناردی بنیانگذار Diamant، گروهی که به توسعه استراتژی های سرمایه گذاری سودآور اختصاص دارد. او همچنین رئیس مجله Investors Magazine Italia SRL و Diamantek SRL و مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی Diamant Partners است. علاوه بر این، او مدیر یک صندوق تامینی ارزهای دیجیتال است.او نویسنده است منشا دارایی های رمزنگاری شده، کتابی در مورد دارایی های کریپتو. او توسط اداره ثبت اختراع اروپا برای ثبت اختراعات اروپایی و روسیه مرتبط با حوزه پرداخت موبایلی به عنوان “مخترع” شناخته شده است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Daniele Bernardi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا