🚨 اخبار ارز دیجیتال

Defrost Finance سکوت در مورد اتهامات «تقلب خروج» را می شکند و عقب ماندگی را رد می کند

دیفراست فایننس تاکنون به طور علنی در مورد اتهاماتی که آستانه رسانه ها را کشیده است، اظهار نظر نکرده است.

Defrost Finance، یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز که برای ۱۲ میلیون دلار تا کریسمس مورد سوء استفاده قرار گرفت، اتهامات مربوط به “ترول کردن” کاربران را به عنوان بخشی از یک “کلاهبرداری خروج از کشور” رد کرده است.

در ۲۳ دسامبر، این پلتفرم اعلام کرد که مورد حمله وام فلش قرار گرفته است و وجوه کاربران را از پروتکل V2 استخراج می کند. یک روز بعد، حادثه دیگری رخ داد که در آن هکرها کلیدهای مدیریت را برای دومین حمله “بسیار بزرگتر” علیه پروتکل V1 سرقت کردند.

مشخص است که مهاجمان با افزودن توکن‌های وثیقه جعلی و اوراکل‌های مخرب قیمت برای انحلال کاربران، حملات وام فلش را انجام داده‌اند.

ناظران از جمله شرکت های امنیتی بلاک چین سپر پک چه زمانی CertiKو یک پلت فرم مدیریت دارایی عملکرد DeFi، نشان می دهد که یکی از اعضای تیم ممکن است پشت “کلاهبرداری خروج” بر اساس “اطلاعات جامعه” بوده باشد.

با این حال، در بیانیه ای اختصاصی به Cointelegraph در ۲۸ دسامبر، تیم پشتیبان Defrost Finance سکوت خود را در مورد اتهامات قالیبافی شکست و اظهار داشت:

ما این اتهامات را رد می‌کنیم که تیم کاربران را ترول کرده است. یک کلید به خطر افتاده تا آنجا که ممکن است این قسمت باعث سؤال عمومی شود، برابری نمی‌کند.»

دیفراست دو استدلال کلیدی برای رد دخالت خود ارائه کرد.

ابتدا، دیفروست استدلال کرد که اگر قصد داشت فرش را بکشد، این کار را ماه‌ها قبل از قفل شدن کل انجام می‌داد (TVL) نزدیک شدن به ۲۰۰ میلیون دلار

طبق گفته DefiLlama، TVL Defrost Finance در ۲۳ دسامبر، روز اولین حمله، به ۱۳.۱۴ میلیون دلار سقوط کرد.

زمانی که TVL ما ۱۵ برابر الان بود، افراد پشت سر این تاخیر احتمالا سرمایه گذاران را گمراه می کردند.

ثانیاً، دیفروست ادعا کرد که اگر آنها عاملان این جنایت بودند، مدتها پیش “فرار می کردند”، اما آنها این کار را نکرده اند.

“[Anyone] اگر توجه اجتناب‌ناپذیر جامعه رمزارز را پیش‌بینی می‌کردم، مدت‌ها پیش فرار می‌کردم. با این حال، ما در تلاش هستیم تا وجوه را به صاحبان واقعی آنها برگردانیم.”

بیانیه Defrost Finance ساعاتی پس از آن منتشر می‌شود که پلتفرم سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز مالی DeFiYield در یک پست وبلاگ Medium در ۲۷ دسامبر مجدداً Defrost Finance را به کاربرانی که «فرش را می‌کشند» متهم کرد.

DeFiYield به داده‌های زنجیره‌ای اشاره می‌کند که ادعا می‌کند نشان می‌دهد که سازندگان کیف پول‌های multisig همان آدرس‌هایی هستند که درخواست کرده و متعاقباً تراکنش‌هایی را مجاز کرده‌اند که اوراکل‌های منبع مخرب را درج کرده‌اند و کاربران را از بین می‌برند.

همچنین ادعا کرد که توسعه دهنده پشت Defrost Finance همان توسعه دهنده پشت Pheonix Finance (FinNexus) است که در ماه می ۲۰۲۱ به مبلغ ۷.۶ میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت.

مربوط: در اینجا نحوه هک ۱۲ میلیون دلاری Defrost Finance به کاربران خود بازپرداخت کرد.

Defrost گفت متأسف است که نمی تواند جزئیات این حمله را به اشتراک بگذارد، زیرا اولویت آنها کمک به کاربران برای بازیابی وجوه خود است.

“تعدادی از مسائل وجود دارد که مایلیم در گزارش اخیر خود در مورد تامین مالی یخ زدایی به آنها بپردازیم. متاسفیم که نتوانستیم به اندازه کافی در برخی از جزئیات کاوش کنیم، اما جامعه درک می کند که این یک موضوع حساس است و شما متوجه خواهید شد که موضوع اجازه دادن به کاربران برای جستجوی وجوه خود است. همه نگرانی‌های دیگر در این مورد فرعی هستند.

مطمئناً از این اتهامات ناراضی است و امروز به اعضای گروه تلگرام هشدار داد که از شرکت در “نمایندگی دروغین” مبنی بر اینکه تیم دیفراست مسئول حملات اخیر بوده است، منع خواهند شد.

«در حال حاضر نمی‌توانیم برای ادامه مجوز پیش برویم. [sic] چت عمومی که مانند غرب وحشی کار می کند. پروتکل سخت گیرانه تری را اجرا کنید. ”

پست های گروه تلگرامی Defrost Finance توسط اعضای اصلی تیم.منبع: تلگرام

در ۲۶ دسامبر، Defrost در توییتر اعلام کرد که موفق شده است تمام وجوه دزدیده شده در هک V1 را بازیابی کند و طی چند ساعت روند بازگرداندن وجوه به کاربران آسیب دیده در یک پست متوسط ​​را آغاز کرد.

دفروست در بیانیه اخیر خود به کوین تلگراف گفت: “این کمی زمان می برد زیرا ما باید نقشه برداری کنیم که چه کسی چه چیزی را در کجا داشته است، اما چرخ ها سریع می چرخند و کل فرآیند توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می شود. بسیار سریع خواهد بود.” .

با این حال، هنوز چیزی در مورد پروتکل V2 اعلام نشده است.نویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا