اخبار ارز دیجیتال

DeFi بیشترین حمله را در سال ۲۰۲۲ داشت: تعریف مجدد مالی

تقریباً همه ۱۰۰ توکن DeFi برتر سال ۲۰۲۳ را با قدرت شروع کرده اند و اکثر آنها به بالاترین حد چند هفته ای رسیده اند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

اکوسیستم DeFi، مانند بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال، سال ۲۰۲۳ را با قدرت شروع کرده است. اما شروع قدرتمند سال ۲۰۲۲ هیچ کمکی به کاهش آسیب های ناشی از آسیب پذیری ها و حملات نکرد.

یک گزارش تحقیقاتی جدید نشان می دهد که DeFi به عنوان آسیب پذیرترین اکوسیستم ارزهای دیجیتال با دریافت ۱۱۳ مورد از ۱۶۷ اکسپلویت شناخته می شود. علاوه بر این، کارشناسان امنیت بلاک چین هشدار می دهند که این روند می تواند در سال ۲۰۲۳ ادامه یابد.

MetaMask اولین قربانی مشهور در سال ۲۰۲۳ با ظهور یک کلاهبرداری کیف پول جدید شد. کلاهبرداری آدرس کیف پول، که به عنوان مسمومیت آدرس شناخته می شود، تلاش می کند از بی دقتی کاربران سوء استفاده کند. در یکی دیگر از اخبار اکسپلویت DeFi، یک آدرس مرتبط با یک اکسپلویت پل Nomad به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار، ۱.۵۷ میلیون دلار در اتر (ETH) به میکسر کریپتو دارای مجوز Tornado Cash منتقل کرد.

دو شبکه لایه ۲ مبتنی بر اتریوم، Arbitrum و Optimism، با هم بیش از ۱.۱ میلیون تراکنش را در ۱۰ ژانویه پردازش کردند و از نظر حجم تراکنش از اتریوم پیشی گرفتند.

۱۰۰ توکن DeFi برتر وارد هفته ۲ شدند و بیشتر آنها به بالاترین حد چند هفته ای رسیدند.

پروژه های نوع DeFi بیشترین حملات را در سال ۲۰۲۲ داشته اند: گزارش

بر کسی پوشیده نیست که Web3 و DeFi در سال ۲۰۲۲ چندین سوء استفاده و حملات مهم را تجربه کردند. از حمله به پل رونین تا حمله به پل نومد، ۱۰ اکسپلویت برتر به تنهایی بیش از ۲ میلیارد دلار از دست دادند.

گزارش جدیدی از اتحاد امنیت بلاک چین، “گزارش جهانی وب ۳ امنیت ۲۰۲۲ و تحقیقات انطباق مقررات رمزنگاری”، که توسط Beosin، BuilderDAO، LegalDAO و Footprint Analytics تهیه شده است، نشان می دهد که DeFi مسئول ۱۶۷ حادثه امنیتی بزرگ در سال گذشته بوده است. روشن آسیب پذیرترین بود پروژه های DeFi 113 بار مورد حمله قرار گرفتند. ۶۷.۶ درصد از حملات ثبت شده

به خواندن ادامه دهید

چرا DeFi انتظار هک های بیشتری را در سال جاری دارد: مدیر اجرایی امنیت بلاک چین

با ورود پروژه های جدید به بازار و پیچیده تر شدن هکرها، سرمایه گذاران DeFi باید برای یک سال بزرگ از سوء استفاده ها و حملات آماده شوند.

به طور انحصاری با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، مدیران شرکت های حسابرسی و امنیت بلاک چین HashEx، Beosin، و Apostro برای گزارش جدیدی در مورد امنیت DeFi توسط Drofa با عنوان “نمای کلی امنیت DeFi برای سال ۲۰۲۲” مصاحبه کردند.

به خواندن ادامه دهید

هشدار تقلب: MetaMask به کاربران رمزارز در مورد مسمومیت آدرس هشدار می دهد

در این اطلاعیه، ارائه دهنده کیف پول دیجیتال MetaMask به کاربران در مورد “کلاهبرداری با مسمومیت آدرس” هشدار داد. در این کلاهبرداری، مهاجم توکن هایی به ارزش ۰ دلار را به کیف پول کاربر ارسال می کند تا تاریخچه تراکنش ها را «مسموم» کند. کلاهبرداران از آدرس کیف پول تولید شده از مولد آدرس vanity برای مطابقت با اولین و آخرین نویسه آدرس کیف پول قربانی استفاده می کنند. این باعث می‌شود کاربران ناآگاه به انتقال وجه به آدرس جعلی اشتباهی اقدام کنند.

در حالی که این تلاش به هکرها امکان دسترسی به کیف پول کاربر را نمی دهد، هرکسی که ممکن است قبل از ارسال موجودی دارایی دیجیتال عادت به کپی کردن آدرس کیف پول از تاریخچه تراکنش های خود کرده باشد، می تواند به راحتی وجوه را کپی کند. ممکن است به آدرس های گربه ارسال کند.

به خواندن ادامه دهید

آدرس کیف پول Nomad Exploit 1.57 میلیون دلار به Tornado Cash منتقل می کند

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK در یک هشدار گزارش می دهد که یک آدرس کیف پول مرتبط با هک Nomad 1200 ETH (1.57 میلیون دلار) را به Tornado Cash منتقل کرده است که نشان می دهد مهاجمان در حال نقد کردن وجوه هستند. هکرها ۱۲ دسته از ۱۰۰ ETH را به یک میکسر مجاز منتقل کردند.

هک Nomad Bridge یکی از ۱۰ هک برتر ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ بود که منجر به از دست دادن بیش از ۱۹۰ میلیون دلار از دارایی های دیجیتال شد. در اول اوت، صدها بهره‌بردار جمع شدند تا ارزش کل پل را که در چند ساعت به دلیل نقض امنیتی قفل شده بود، فاش کنند. طبق گزارش سال گذشته، نزدیک به ۹۰ درصد هکرها کپی‌کننده‌هایی بودند که بیش از ۸۸ میلیون دلار دارایی دیجیتال را ربودند.

به خواندن ادامه دهید

خوش بینی و آربیتروم اتریوم را در حجم معاملات ترکیبی افزایش داد

فعالیت زنجیره ای اتریوم لایه ۲ به حدی افزایش یافته است که دو شبکه اصلی اکنون حجم تراکنش های بیشتری را نسبت به شبکه اصلی اتریوم انجام می دهند.

شبکه های لایه ۲ Arbitrum و Optimism طی سه ماه گذشته شاهد افزایش تراکنش ها بوده اند. در مقایسه، طبق گفته EtherScan، تراکنش‌های شبکه اتریوم از اواخر اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۳۳ درصد کاهش یافته است.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته بیش از ۴۰ میلیارد دلار افزایش یافته است و در زمان نگارش این مقاله حدود ۴۱.۹ میلیارد دلار معامله می شود. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته‌ای قوی داشته‌اند و تقریباً همه آن‌ها به بالاترین حد چند هفته‌ای رسیده‌اند.

Lido DAO (LDO) با ثبت ۵۲ درصد افزایش قیمت در هفت روز گذشته، بیشترین افزایش را در نمودار هفتگی به ثبت رساند و پس از آن Avalance (AVAX) با افزایش ۳۴ درصدی قرار گرفت. فانتوم (FTM) در نمودار هفتگی ۲۹ درصد افزایش داشت، در حالی که بقیه ۱۰۰ توکن برتر نیز سود دو رقمی داشتند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا