اخبار ارز دیجیتال

پروژه های نوع DeFi بیشترین حملات را در سال 2022 داشته اند: گزارش

گزارش امنیتی جدید Beosin Web3 نشان می‌دهد که پروژه‌های DeFi با 113 حمله، بیشترین حملات را از 167 سوء استفاده امنیتی بزرگ داشته‌اند.

بر کسی پوشیده نیست که سال 2022 شاهد تعدادی سوء استفاده و حملات بزرگ در دنیای وب 3 و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) خواهد بود. از حمله به پل رونین تا هک Nomad، 10 سوء استفاده برتر به تنهایی بیش از 2 میلیارد دلار هزینه داشتند.

گزارش امنیتی Beosin Global Web3 در سال 2022 نشان می‌دهد که از 167 حادثه امنیتی بزرگ سال گذشته، مواردی که ریشه در DeFi دارند، آسیب‌پذیرترین آنها بوده‌اند. پروژه های DeFi 113 بار مورد حمله قرار گرفتند. 67.6 درصد از حملات ثبت شده

به دنبال آن حملاتی به صرافی ها، پروژه های توکن غیرقابل تعویض (NFT)، پل های زنجیره ای متقابل و کیف پول ها انجام می شود.

بر اساس این گزارش، پروژه های DeFi با زیان مالی 950 میلیون دلاری در رتبه دوم قرار گرفتند. این به دنبال ضرر 1.89 میلیارد دلاری به دلیل بهره برداری از پل های زنجیره ای در سال گذشته است.

در سال 2022، در مجموع 3.6 میلیارد دلار به دلیل تمام حملات علیه انواع پروژه ها از دست رفت. این افزایش 47.4 درصدی نسبت به مجموع 2.4 میلیارد دلار از دست رفته سال قبل در حوادث مربوط به سوء استفاده های امنیتی است.

مربوط: Magic Eden پس از فروش NFT های جعلی توسط اکسپلویت به کاربران بازپرداخت می کند

زنگ خطر قبلاً برای پروژه های DeFi به صدا درآمده است تا شاهد بهره برداری های بیشتر در سال جاری باشیم.

کارشناسان می گویند حجم بالای پروژه های DeFi، فقدان تست امنیتی پیش از تولید، و ارزشی که این پروژه ها به خود جلب می کنند، از دلایل گرایش هکرها به این حوزه است.

علاوه بر این، شرکت‌های امنیتی بلاک چین از کاربران می‌خواهند که کلیدهای خصوصی خود را حفظ کنند، زیرا آنها مدیریت ضعیفی دارند و به دلیل به خطر افتادن کلیدهای خصوصی در سال 2023 منجر به از دست رفتن سرمایه‌شان می‌شود.

در حال حاضر در سال 2023 حوادث سوء استفاده وجود دارد. در 3 ژانویه، هکرها 3.5 میلیون دلار دارایی دیجیتال را از GMX Whale سرقت کردند.

با این وجود، سال 2022 با کمترین میزان سوء استفاده از وجوه DeFi در دسامبر به پایان رسید و 62 میلیون دلار سوء استفاده را ثبت کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا