اخبار ارز دیجیتال

DeFi با وجود آشفته بازار، سرمایه گذاری جدیدی را جرقه می زند: Finance Redefined

هفته آخر نوامبر برای بازار ارزهای دیجیتال یک هفته پرتلاطم بود زیرا اکثر توکن‌های DeFi با نوسانات بازار دست به گریبان بودند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

زمستان طولانی ارزهای دیجیتال، به کمک سقوط FTX، مانع از حمایت سرمایه‌گذاران از پروتکل جدیدی می‌شود که DeFi و بازار فارکس را متحد می‌کند.

آردانا، یک اکوسیستم استیبل کوین پیشرو مبتنی بر کاردانو، پس از چند بار تاخیر در راه اندازی، به طور ناگهانی توسعه را متوقف کرد. با این حال، پروژه منبع باز باقی می ماند تا دیگران به آن اضافه کنند تا زمانی که روند توسعه از سر گرفته شود.

جامعه Aave پس از یک حمله کوتاه 60 میلیون دلاری، تغییرات حکومتی را پیشنهاد کرد. بعداً یک حمله کوتاه به استثمارگران Mango Markets نسبت داده شد، زیرا یکی از کیف پول‌های درگیر در این حمله متعلق به همان استثمارگر بود.

بازار کریپتوکارنسی در طول هفته متلاطم باقی ماند و اکثر 100 توکن برتر DeFi به جز چند استثنا قرمز معامله شدند.

پروتکل DeFi با وجود آشفته بازار، 10 میلیون دلار از Bitfinex، Ava Labs جمع آوری کرد

Onomy، اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین Cosmos، میلیون ها دلار از سرمایه گذاران برای توسعه پروتکل جدید خود تضمین کرده است. این پروژه DeFi و بازار فارکس را گرد هم می‌آورد تا دومی را روی زنجیره بیاورد.

طبق گفته توسعه‌دهنده، آخرین دور سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلار از بازیگران برجسته صنعت از جمله Bitfinex، Ava Labs، Maker Foundation و CMS Holdings به ارمغان آورده است.

به خواندن ادامه دهید

پروژه اصلی استیبل کوین کاردانو پس از تاخیر در راه اندازی تعطیل می شود

در 24 نوامبر، آلدانا، یک اکوسیستم پیشرو DeFi و استیبل کوین که بر روی کاردانو ساخته شده بود، به طور ناگهانی توسعه را متوقف کرد و دلیل آن عدم قطعیت در بودجه و جدول زمانی پروژه بود. این پروژه برای سازندگان منبع باز باقی می ماند، با مانده های مالی و باقی مانده بودجه توسط آزمایشگاه آردانا نگهداری می شود “تا زمانی که تیم توسعه با استعداد دیگری در جامعه برای ادامه کار ما به جلو حرکت کند.”

این اقدام بسیاری را از ماهیت اعلامیه شوکه کرد. با این حال، به نظر می رسد این مشکل برای مدتی وجود داشته است. از 4 ژوئیه، آردانا یک پیشنهاد اولیه سهام (ISPO) را برای تامین مالی عملیات خود برگزار کرد. بر خلاف مکانیسم‌های سنتی تامین مالی، توسعه‌دهندگان کاردانو (ADA) را از کاربران دریافت نمی‌کنند، بلکه در عوض پاداش‌هایی را دریافت می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید

Aave پس از یک حمله کوتاه 60 میلیون دلاری، تغییرات حکومتی را پیشنهاد می کند.

در 23 نوامبر، یک روز پس از آن که آبراهام آیزنبرگ، بهره‌بردار Mango Markets، تلاش کرد از پروتکل مالی غیرمتمرکز Aave با استفاده از مجموعه‌ای از فروش‌های کوتاه پیچیده بهره‌برداری کند، مشارکت‌کنندگان پروژه مجموعه‌ای از پیشنهادات را برای رسیدگی به عواقب بعدی منتشر کردند. من آن را منتشر کردم. همانطور که توسط توسعه دهنده مهندسی پروتکل Llama و پلتفرم مدل سازی مالی Gauntlet گفته شده است، هر دو در Aave مستقر هستند.

لاما می نویسد که کاربر منحل شده است اما 1.6 میلیون دلار بدهی بدی متحمل شده است. این شرکت نوشت: “این بدهی بیش از حد فقط به بازار CRV محدود می شود.” اگرچه این مبلغ در مقایسه با کل بدهی Aave مقدار کمی است، اما به خوبی در ماژول ایمنی Aave قرار دارد، اما بهترین روش این است که سیستم را مجدداً سرمایه کنید تا کل بازار CRV ایجاد شود.

به خواندن ادامه دهید

بیداری کریپتو: محققان نشت ETH از مبادلات را توضیح می دهند

Sandra Leow، تحلیلگر تحقیقاتی Nansen، موضوعی را در توییتر منتشر کرد که در آن وضعیت فعلی DeFi، با تمرکز ویژه بر حرکت اتر (ETH) و استیبل کوین‌ها از مبادلات، توضیح داده شد.

همانطور که مطرح می شود، قراردادهای سپرده اتریوم 2.0 حاوی بیش از 15 میلیون ETH است که تقریباً 4 میلیون اتر پیچیده (wETH) در قراردادهای سپرده wETH نگهداری می شود. Jump Trading، یک شرکت توسعه زیرساخت و سرمایه گذاری Web3، دارای بیش از 2 میلیون توکن ETH است و سومین دارنده بزرگ ETH در اکوسیستم است.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل DeFi قفل شده به زیر 40 میلیارد دلار کاهش یافته است. طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای پرنوسان و نزولی در پی حماسه FTX داشته‌اند و اکثر توکن‌ها در طول هفته دچار خونریزی می‌شوند.

Curb DAO Token (CRV) بیشترین عملکرد را در بین 100 توکن برتر DeFi داشت و در هفته گذشته 23.8 درصد افزایش داشت و Chainlink (LINK) با 8 درصد افزایش در رتبه بعدی قرار داشت. بقیه 100 توکن برتر در نمودار هفتگی قرمز معامله می شوند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا