اخبار ارز دیجیتال

تلفات امنیتی DeFi در سال ۲۰۲۲ با رشد ۴۷.۴ درصدی به ۳.۶۴ میلیارد دلار می رسد: گزارش:

طبق گزارش ها، بیش از ۱.۴ میلیارد دلار از وجوه دزدی DeFi از طریق Tornado Cash در آن دوره شسته شده است.

بر اساس گزارشی که در ۵ ژانویه توسط شرکت امنیتی بلاک چین LianAn Technology منتشر شد، بهره برداری های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سراسر بلاک چین ها در سال ۲۰۲۲ به ۳.۶۴ میلیارد دلار خواهد رسید. این نشان دهنده افزایش ۴۷.۴ درصدی در مقایسه با زیان ۲.۴۴ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۱ است. حتی اگر مقدار کل قفل شده در DeFi در طول سال ۸۰٪ کاهش یافت، حجم افزایش یافت.

تلفات دیفای به صورت سه ماهه در سال ۲۰۲۲. منبع: Unian Science & Technology؛ Footprint Analysis

از مبالغ سال ۲۰۲۲، وجوه از دست رفته در طول هک پل های زنجیره ای متقاطع به ۱.۸۹ میلیارد دلار در ۱۲ حادثه رسید که بالاترین رقم در این دسته است. به طور کلی، حملات علیه اتریوم، زنجیره های BNB و سولانا اکثر اکسپلویت ها را تشکیل می دهند.

از ۱۶۷ حادثه قابل توجه در سال ۲۰۲۲، ۵۱.۵ درصد از تخلفات در پروژه های حسابرسی شده و ۴۸.۵ درصد از تخلفات در پروژه های حسابرسی نشده رخ داده است. در مجموع، LianAn گفت ۳۸.۷ درصد از وجوه دزدیده شده، یا ۱.۴ میلیارد دلار، از طریق میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash شسته شده است. تنها ۲۸۹ میلیون دلار در طول سال جمع آوری شد. با این حال، به دلیل درخواست های اجرای قانون، این تعداد ممکن است بیشتر باشد زیرا چندین بهبودی هنوز به صورت عمومی منتشر نشده است.

مجموع جرایم مرتبط با بلاک چین (بدون احتساب جرایم مالی) در سال ۲۰۲۲ به ۱۳.۷ میلیارد دلار رسید. حوادث پولشویی با ۷.۳۳ میلیارد دلار در صدر فهرست قرار گرفتند و پس از آن سوء استفاده های DeFi (3.6 میلیارد دلار)، کلاهبرداری بازاریابی چند سطحی (۱ میلیارد دلار) و کلاهبرداری (۸۳۰ میلیون دلار) قرار گرفتند. ). بدون احتساب ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، ۲۴۳ کلاهبرداری و عقب‌نشینی در این مدت رخ داد که در مجموع ۴۲۵ میلیون دلار را شامل می‌شد.

“۲۰۲۲ سال سختی برای امنیت در صنعت جهانی بلاک چین بوده است. چگونه می توان به سرعت یک چارچوب نظارتی جهانی ایجاد کرد و چگونه آن را به کار گرفت؟ پیشرفت های فناوری برای حل تهدیدات امنیتی همه مسائل مبرمی هستند که باید در سال ۲۰۲۳ در نظر گرفته شوند و حل شوند.”

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا