اخبار ارز دیجیتال

پروتکل‌های DeFi متحد می‌شوند تا تجربه‌های Web3 بدون مجوز را هدایت کنند

همکاری بیش از ۳۰ پروژه DeFi در تلاشی برای مبارزه با احساسات منفی ایجاد شده در سال ۲۰۲۲ توسط سقوط اکوسیستم‌های CeFi متعدد صورت گرفته است.

آسیب ناشی از فروپاشی اکوسیستم رمزنگاری اصلی در سال گذشته به طور پیوسته در حال بهبود است زیرا طرف های مثبت گام های تهاجمی را برای بازسازی اعتماد در بین سرمایه گذاران برمی دارند. بازیگران کلیدی در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرد هم آمده‌اند تا انگیزه‌های پشت پلتفرم‌های غیرقابل اعتماد، قابل همکاری و بدون مجوز را به نمایش بگذارند.

بیش از ۲۴ ساعت از ۶ تا ۷ فوریه، بیش از ۳۰ پروتکل DeFi به یک ابتکار عمل برای اشتراک‌گذاری توییت‌هایی از پروتکل‌های دیگر «بدون اجازه» پیوستند. پروژه های شرکت کننده در این کمپین عبارتند از Yearn، MakerDAO، SushiSwap، Aave و غیره.

DeFi با ورود مؤسسات بزرگ به این فضا مورد قبول واقع شده است، اما به دلیل بهره‌برداری‌های فراوان هنوز هم شهرت متزلزلی دارد.

مامون رشید، مدیر ارشد بازاریابی MakerDAO گفت که تحقق “پتانسیل کامل” DeFi مستلزم همکاری بین ایده ها و تخصص موجود در این فضا است.

ما با هم می‌توانیم مرزهای مالی سنتی را پشت سر بگذاریم و از طریق DeFi یک سیستم مالی فراگیرتر و در دسترس‌تر بسازیم.»

پروژه‌هایی که در این کمپین همکاری می‌کنند، «روح» DeFi را به‌عنوان یک اکوسیستم مشارکتی‌تر به جای یک اکوسیستم رقابتی تعریف می‌کنند.

جرد گری، مدیر عامل SushiSwap، گفت که DeFi برای به چالش کشیدن وضعیت موجود چارچوب های مالی شناخته شده ای ساخته شده است که از لحاظ تاریخی موانعی ایجاد کرده و آزادی اقتصادی را تضعیف می کند.

با استفاده از قابلیت ترکیب این فناوری جدید، می‌توانیم ابزارها و محصولات مالی عادلانه‌تر، ایمن‌تر و شفاف‌تر را برای دستیابی به مخاطبان جهانی دموکراتیک کرده و ارائه کنیم.»

گری گفت که مسئولیت بیان پیام واقعی DeFi ابتدا از درون فضا می آید. بنابراین ابتکار و همبستگی سازندگان ۳۰+ در این فضا در زمان حساسی رخ می دهد.

مربوط: دفای باید مکمل TradFi باشد نه حمله: مدیر عامل آوا لبز | داووس ۲۰۲۳

سال گذشته، فضای DeFi یک هدف اصلی برای اکسپلویت ها بود. بر اساس گزارش Beosin، پروژه های مبتنی بر DeFi بیشترین حملات را در سال ۲۰۲۲ دریافت خواهند کرد.

این آسیب‌پذیری باعث افزایش تلفات امنیتی در سال ۲۰۲۲ به میزان ۴۷.۴ درصد نسبت به سال گذشته شد و مجموعاً ۳.۶۴ میلیارد دلار ضرر کرد.

بینش‌های بیشتر صنعت نشان می‌دهد که با ورود پروژه‌های جدید به بازار و پیچیده‌تر شدن هکرها، باید انتظار داشت که روند بهره‌برداری‌های DeFi در سال جاری ادامه یابد.

با این وجود، DappRadar گزارش می دهد که فضا سال را با رشد قابل توجهی آغاز کرد. در ژانویه، یک صندوق اکوسیستم جدید ۱۵۰ میلیون دلاری توسط Injective برای تسریع پذیرش DeFi و Cosmos ایجاد شد.نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا