🚨 اخبار ارز دیجیتال

پروتکل DeFi Voltz SOFR Swap را در Avalanche راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سرمایه‌گذاران اکنون می‌توانند ریسک نرخ بهره را در محیط DeFi با مبادله سوآپ‌های نرخ تأمین مالی شبانه (SOFR) پوشش دهند.

پروتکل مالی غیرمتمرکز Voltz اکنون به کاربران Avalanche اجازه می دهد تا مبادلات نرخ بهره را بر اساس نرخ تامین مالی شبانه وثیقه (SOFR)، نرخ دلار معیاری که در سراسر اقتصاد جهانی استفاده می شود، معامله کنند.

بر اساس اعلامیه Vaults در ۲۴ می که توسط Cointelegraph به دست آمده است، ویژگی جدید به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که در برابر نوسانات نرخ بهره محافظت کنند و سفته بازان روی افزایش یا کاهش نرخ بهره شرط بندی کنند.

SOFR نرخ بهره پرداختی برای وام های یک شبه است که موسسات مالی از اوراق قرضه دولتی ایالات متحده به عنوان وثیقه استفاده می کنند. برای جایگزینی نرخ وام بین بانکی قدیمی لندن (LIBOR) ایجاد شد. SOFR اغلب به عنوان معیاری برای محاسبه سایر نرخ‌های بهره استفاده می‌شود، زیرا وام‌هایی که توسط اوراق قرضه دولتی پشتیبانی می‌شوند ریسک بسیار پایینی در نظر گرفته می‌شوند. SOFR به شدت تحت تأثیر نرخ وجوه فدرال تعیین شده توسط فدرال رزرو است.

در امور مالی سنتی، شرکت‌ها مدت‌هاست که از سوآپ‌های نرخ بهره مبتنی بر SOFR برای محافظت از خود در برابر نوسانات نرخ بهره استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، شرکت هایی که می خواهند وام بگیرند می توانند از این محصولات برای محافظت از خود در برابر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو استفاده کنند.

ویژگی Voltz می‌تواند این ابزار مالی سنتی را در شبکه Avalanche در دسترس قرار دهد و موارد استفاده آن را برای گروه وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران باز کند.

مربوط: Avalanche زیرشبکه Evergreen را برای اتصال مؤسسات در بلاک چین معرفی می کند

سیمون جونز، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Voltz، گفت که این ویژگی جدید به یکسان شدن زمینه بازی بین سرمایه گذاران فردی و موسسات بزرگ کمک می کند.

همه در معرض تصمیمات فدرال رزرو هستند. [but] وی گفت: تاکنون تنها تعداد انگشت شماری از مؤسسات مالی به بازار سوآپ نرخ بهره دسترسی دارند تا بتوانند در معرض خطر قرار گرفتن خود محافظت کنند. از نظر او، راه‌اندازی پروتکل ولتز «بازارهای مالی سنتی را در ریل‌های DeFi قابل دسترس خواهد کرد».

ابزارهای مالی سنتی به آرامی اما مطمئناً به DeFi راه یافته اند. کارگزار اوراق بهادار INX سهام Greenbrier Capital را از طریق اتریوم در ۳ آوریل راه اندازی کرد و یک کیف پول منطبق با آن را برای موسسات توسعه داد. در ۲۷ آوریل، Neobank پروتکل توکن Soulbound را برای ساده سازی فرآیند تأیید مشتری DeFi منتشر کرد. نئوبانک امیدوار است که این پروتکل به بانک ها اجازه دهد تا با اکوسیستم رو به رشد Web3 ادغام شوند.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا