اخبار ارز دیجیتال

سود پلتفرم های DeFi در میان سقوط FTX و خروج CEX: تعریف مجدد مالی

خرس‌ها به مدت دو هفته پس از سقوط FTX تسلط داشتند که منجر به عملکرد ضعیف در سراسر بازار، از جمله 100 توکن برتر DeFi شد.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

سقوط FTX باعث ایجاد عدم اطمینان در بین سرمایه گذاران بزرگ و خرده فروشی شده است که مطمئن نیستند پول خود را در صرافی های متمرکز ذخیره کنند یا خیر. این معضل منجر به افزایش قابل توجه پروتکل های DeFi و مبادلات غیرمتمرکز شده است.

پروتکل‌های DeFi و پلتفرم‌های تبادل غیرمتمرکز (DEX) پس از انفجار FTX شتاب بیشتری گرفتند. گزارش جدیدی از دلفی دیجیتال نشان می دهد که حجم معاملات در پلتفرم های DEX پس از سقوط FTX 24 درصد افزایش یافته است.

در دیگر اخبار DeFi، کلاهبرداران رمزارز به طور فعال از هویت بازار سیاه برای جلوگیری از شناسایی استفاده می کنند. پروتکل DeFi 1Inch به دنبال بهینه سازی هزینه های گاز با روترهای جدید v5 است.

بازار DeFi، مانند سایر بازارهای ارزهای دیجیتال، همچنان از آشفتگی پس از سقوط FTX در حال بهبود است. اکثر 100 توکن DeFi برتر در هفته دوم قرمز معامله شدند، به جز چند استثنا.

پلتفرم‌های DeFi در میان سقوط FTX و خروج CEX سود می‌برند

یک هفته پس از تاثیر آشفتگی FTX-Alameda، مشاهده برخی نقاط داده روی زنجیره جالب است. مقادیر بی سابقه بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) صرافی ها را ترک می کنند، اما همه DApp ها و پروتکل ها رشد نشان نمی دهند، عمدتاً به دلیل اتکای آنها به FTX و Alameda.

همراه با دور شدن از صرافی‌های متمرکز (CEX)، بازار بی‌ثبات کریپتو شاهد تعداد بی‌سابقه تجارت کاربران است. بر اساس داده های Token Terminal، حجم معاملات روزانه در مبادلات دائمی به 5 میلیارد دلار رسیده است که بالاترین حجم معاملات روزانه از زمان سقوط Terra (LUNA) و TerraUSD (UST) در می 2022 است.

به خواندن ادامه دهید

هجوم استیبل کوین و افزایش فعالیت DEX پس از فروپاشی FTX

دلفی دیجیتال از سبدهای دارایی برای تجزیه و تحلیل عملکرد بین توکن‌های DEX و CEX استفاده کرد و هنگام مقایسه قیمت سبد با BTC، دریافت که سبدهای DEX 24 درصد و سبدهای CEX 2 درصد کاهش یافته‌اند.

به طور کلی، فعالیت‌های زنجیره‌ای با احساسات در بازارهای بیت‌کوین، اتر و آلت‌کوین مرتبط است، و آشفتگی فعلی FTX باعث خروج تاریخی ارز و رکود توکن CEX شده است. من اینجا هستم. روندی که احتمالاً از آشفتگی فعلی پدیدار می شود، افزایش مداوم ارزهای رمزنگاری شده خودگردان و افزایش استفاده از DEX است.

به خواندن ادامه دهید

کلاهبرداران کریپتو برای جلوگیری از شناسایی از هویت بازار سیاه استفاده می کنند: CertiK

کلاهبرداران ارزهای دیجیتال به بازار سیاه «ارزان و آسان» افرادی دسترسی پیدا کرده اند که به دنبال استفاده از نام و چهره خود برای پروژه های کلاهبرداری هستند. طبق گفته شرکت امنیتی بلاک چین CertiK، همه اینها با قیمت پایین 8 دلار.

این افراد که توسط CertiK به‌عنوان «بازیگران حرفه‌ای KYC» توصیف می‌شوند، در برخی موارد داوطلبانه به چهره‌های تأیید شده پروژه‌های ارزهای دیجیتال تبدیل می‌شوند و قبل از «هک کردن خودی یا کلاهبرداری خروج» در جامعه ارزهای دیجیتال اعتماد ایجاد می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید

1 اینچ به دنبال بهینه سازی هزینه های گاز با روتر جدید v5 است

به گفته 1inch، هزینه گاز کاربران برای سوآپ حداقل 10 درصد کمتر از پیشنهاد قبلی آنها در بخش DEX خواهد بود و فعالیت مبادله در شبکه اتریوم را برای کاربران سودآورتر می کند.

با روتر نسخه 5، مبادله‌های 1 اینچی تخمین زده می‌شود که در مقایسه با نسخه‌های قبلی، حدود 5 درصد بازده گاز بیشتر و 10 درصد در مقایسه با دومین پخش کننده برتر در بخش DEX کارآمدتر باشد.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل DeFi قفل شده به 40 میلیارد دلار کاهش یافت. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار در پی حماسه FTX در حال سقوط هستند و اکثر توکن‌ها در هفته گذشته زیان دو رقمی داشته‌اند. من اینجا هستم.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا