🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلتفرم گزینه های DeFi از ورود اجتماعی و معاملات حاشیه برای استخراج نقدینگی استفاده می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

توسعه دهندگان ادعا می کنند که Synquote بیش از ۱ میلیون دلار معاملات با ارزش واقعی را در بتا بدون لغزش قابل تشخیص پردازش کرده است.

بر اساس اطلاعیه ۱۵ ژوئن، یک پلت فرم گزینه های DeFi که از ورود به سیستم اجتماعی و تجارت زیر وثیقه برای جذب ارائه دهندگان نقدینگی استفاده می کند، راه اندازی شده است. این تیم ادعا کرد که این پروتکل که Synquote نام دارد، می تواند معاملات بزرگ را با لغزش بسیار کمتری نسبت به پلتفرم های گزینه های قبلی انجام دهد.

رابط کاربری Synquote.منبع: Synquot

بر اساس این اعلامیه، Synquote در طول دوره بتا خود که از ۱۷ مارس آغاز شد، به ارزش یوآن بیش از ۲۵ میلیون دلار دست یافت. توسعه دهندگان به کوین تلگراف گفتند که بزرگترین معامله در این دوره افزایش ارزش یوان فرضی یک میلیون دلاری بود که بدون لغزش قابل تشخیص انجام شد.

احمد عطیا، بنیانگذار Synquote در گفتگو با کوین تلگراف، استراتژی پروتکل را برای جذب نقدینگی توضیح داد. اول، ما از سازندگان بازار خودکار (AMM) برای قیمت گذاری استفاده نمی کنیم. در عوض، پروتکل درخواست همتا به همتای خارج از زنجیره برای نقل قول (RFQ) خریداران و فروشندگان را مطابقت می دهد. این به انعطاف پذیری بیشتری از نظر انواع سفارش هایی که بازارسازان می توانند ارائه دهند، اجازه می دهد.

دوم، این پروتکل به ارائه دهندگان نقدینگی اجازه می دهد تا تحت وثیقه معامله کنند. به عنوان مثال، گزینه ها را می توان با “حداقل USDC” صادر یا فروخت. [US Dollar Coin] به عنوان ۱/۱۰ ارزش دارایی پایه [they’re] تماس های کوتاه مدت برهنه می فروشد. این برخلاف اکثر پروتکل‌های اختیاری DeFi است که به وثیقه کامل نیاز دارند.

عطیا با این استدلال که تنها راه جذب موسسات بزرگ به فضای دیفای، اجازه تراکنش های کم وثیقه است، گفت:

ما قبلاً یک پلتفرم کاملاً وثیقه‌ای راه‌اندازی کردیم، اما متوجه شدیم که فعالیت‌ها محدود به مقیاسی بود که سازندگان بازار به دنبال تجارت زنجیره‌ای بر روی پلتفرم کاملاً وثیقه‌شده بودند. [position]. بنابراین این یک پیشرفت بزرگ است که توانایی تجارت در مقیاس و کارآمد بودن سرمایه در زنجیره را باز می کند. ”

بنیانگذار Synquote گفت که ورود اجتماعی نیز به عنوان بخشی از عرضه عمومی پیاده سازی شده است. بازارسازان و معامله گران به طور یکسان اکنون می توانند با استفاده از اعتبار گوگل خود بدون نیاز به دانلود کیف پول یا کپی کردن یک کلمه اولیه وارد سیستم شوند. این به لطف پلتفرم Web3Auth امکان پذیر است، نوعی از فناوری کیف پول جدید که کیف پول های بدون دانه را امکان پذیر می کند.

مربوط: گزینه‌های بدون برق: پلتفرم DeFi Premier فعال می‌شود

در گذشته، برخی از پلتفرم‌های تحت وثیقه، بحران نقدینگی را در دوره‌های نوسانات عمده بازار تجربه کرده‌اند. به عنوان مثال، برنامه وام دهنده Waves Vires.Finance در آوریل ۲۰۲۲ دچار توقف برداشت شد. مکانیسم انحلال آن قادر به مقابله با کاهش سریع قیمت ارزهای دیجیتال در آن دوره نبود. سپس این برنامه از طریق “طرح احیا” مجدداً سرمایه گذاری شد.

عطیا گفت که تیم Synquote کاملاً از این خطر آگاه است و شیوه های مدیریت ریسک بسیار محافظه کارانه را برای جلوگیری از وقوع چنین بحرانی در Synquote اجرا کرده است.

او گفت: «نیازهای حاشیه سود ما هنوز در عمل بسیار محافظه کارانه است. ما با داده‌های تاریخی و حتی بزرگ‌ترین حرکت‌های بازار، آزمایش‌های پشتیبان زیادی انجام داده‌ایم[…]حتی در روزی که FTX ورشکست شد و بازار کاملاً سقوط کرد، حتی در آن روز قو سیاه، سیستم تسویه در زمان معقولی پاسخ می‌داد و سیستم امن بود. ”

نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا