🚨 اخبار ارز دیجیتال

DeFi KYC: این مهم نیست زیرا “۹۹٪ چیزی برای پنهان کردن ندارند”، مدیر صنعت می گوید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیران صنعت DeFi مشاهده می کنند که علی رغم اقدامات سختگیرانه KYC، “پولشویی هر روز اتفاق می افتد” در امور مالی سنتی.

مدیران DeFi در پانل در اجلاس WOW در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) بحث می کنند که در آن هکرها میلیون ها وجوه دزدیده شده را با اجرای اقدامات “مشتری خود را بشناسید” (KYC) می شویید و به “پول تمیز” تبدیل می کنند. او ادعا کرد که می تواند “بزرگترین مشکل” را حل کند.

رهبران صنعت، در طی یک جلسه پانل در اجلاس World of Web3 (WOW) در هنگ کنگ در ۲۹ مارس، با عنوان “امنیت بلاک چین برای انطباق هوشمند: راه حل های AML و KYC در DeFi”، KYC در DeFi را به عنوان راه حلی برای مقابله با ضد پول مسائل مربوط به پول شویی (AML)

Dyma Budorin، مدیر عامل شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمند Hacken، نسبت به رواج ابزارهای در دسترس هکرها برای شستشوی پول‌های دزدیده شده از پلتفرم‌های DeFi هشدار داده و آن را یک صنعت “پول‌شویی” می‌داند. بزرگترین مشکل.

او توضیح داد که هکرها می‌توانند به راحتی میلیون‌ها دلار را سرقت کرده و وجوه را در کیف پول‌های مختلف بشویید تا «دوباره پول خالص به دست بیاورند» که ردیابی منبع وجوه را دشوار می‌کند.

“KYC درباره شفافیت و پاسخگویی است. من خوشحالم

با این حال، ویکتور ییم، رئیس فین‌تک مرکز رشد کارآفرینی هنگ‌کنگ Cyberport، پیشنهاد می‌کند که KYC به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات AML را حل کند.

ییم توضیح داد که حتی در امور مالی سنتی، که اقدامات KYC برجسته است، “پولشویی به صورت روزانه اتفاق می افتد.”

با این حال، او معتقد است اقدامات KYC منجر به “فردای بهتر” برای صنعت DeFi خواهد شد و اشاره کرد که موفقیت مستلزم تلاش جمعی شامل “تنظیم‌کننده‌ها، سیاست‌گذاران، دفاتر و سایر بازیگران” است.

مربوط: بایننس تحقیقات داخلی را به دنبال شایعات KYC Bypass آغاز کرد

ییم مفهوم “ناشناس بودن قابل ردیابی” را به عنوان نمونه ای از تعادل بین ناشناس بودن و انطباق ذکر کرد. این به این دلیل است که افراد می توانند ناشناس بمانند مگر اینکه توسط مجری قانون درخواست شود. او می‌افزاید که این به ما امکان می‌دهد تا در عین محافظت از افراد خوب، افراد بد را جذب کنیم. “

Alexander Scheer، بنیانگذار zkMe، تاکید کرد که راه حل های مختلف باید از مکانیسم های متفاوتی استفاده کنند. برای مثال، میکسرهای رمزنگاری «باید کاملاً متفاوت از پیشانی‌های DeFi و رمپ‌های روشن/خاموش کار شوند».

Scheer همچنین به مقررات اشاره کرد و گفت که صنعت DeFi باید پیش از تحمیل شدن توسط تنظیم‌کننده‌ها، پیشتاز در مقررات «پیش‌تول» باشد.نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا