اخبار ارز دیجیتال

گزارش: پرداخت های بیمه DeFi به ۳۴.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ می رسد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با توجه به OpenCover، ۹۰٪ از تمام خسارت های بیمه DeFi پرداخت شده از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۲۲ تحویل داده شده است.

بر اساس گزارشی که در ۲۱ مارس توسط شرکت تحلیل مالی غیرمتمرکز OpenCover منتشر شد، بیمه‌گران DeFi در سال ۲۰۲۲ ۳۴.۴ میلیون دلار خسارت پرداخت کردند. در این راستا، از زمانی که OpenCover شروع به ردیابی داده ها کرده است، تنها ۳۶.۹ میلیون دلار از این قبیل ادعاها پرداخت شده است. پرداخت های قابل توجه شامل ۲۲.۵ میلیون دلار از فروپاشی اکوسیستم Terra Luna در می ۲۰۲۲ و ۴.۷ میلیون دلار از سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX در نوامبر ۲۰۲۲ است.

با وجود افزایش پرداخت‌ها، OpenCover گفت داده‌ها نشان می‌دهد که تنها ۲۳۱ میلیون دلار وجوه توسط پروتکل DeFi تضمین شده است، که تنها ۰.۵ درصد از کل ارزش قفل شده در صنعت DeFi را نشان می‌دهد. کوین تلگراف در ۵ ژانویه گزارش داد که اکسپلویت های امنیتی DeFi سالانه ۴۷.۴ درصد رشد خواهد کرد و در سال ۲۰۲۲ به ۳.۶۴ میلیارد دلار خواهد رسید. شرکت امنیت بلاک چین LianAn Technology می نویسد که جرایم مرتبط با بلاک چین در جهان، بدون احتساب جرایم مالی، سالانه به ۱۳.۷ میلیارد دلار رسیده است.

مرتبط: بیمه کریپتو یک “غول خواب” است که تنها ۱٪ از سرمایه گذاری شما را پوشش می دهد

بیمه DeFi از هشت نوع اصلی تشکیل شده است: جبران خسارت پروتکل، جبران خسارت استیبل کوین، غرامت توکن بازده، جبران خسارت حساب نگهبانی، جبران خسارت حسابرسی (اشکال قرارداد هوشمند)، غرامت اسلش برای اعتبار سنجی های حرفه ای، و سایر غرامت های سفارشی. با توجه به OpenCover، میانگین نسبت اهرم روزانه بین ارزش قرارداد فعال و سرمایه پذیرفته شده در طول نه ماه گذشته ۱.۰۷ برابر در بین ارائه دهندگان بوده است.

“در زمان نگارش این مقاله، مجموع سرمایه پذیرفته شده ردیابی شده توسط OpenCover به ۲۸۶ میلیون دلار (۱۸۶۰۰۰ ETH) با کمترین میزان ۹ ماهه ۲۱۰ میلیون دلار و بالاترین ۳۹۴ میلیون دلار رسید. ارزش فعلی حداکثر دوره به دلار است.”

با وجود رشد صنعت بیمه DeFi، OpenCover می‌گوید در مورد قابلیت‌های مقیاس‌بندی باید کارهای بیشتری انجام شود. این شرکت نوشت: «در نهایت، توانایی مقیاس‌سازی این نوآوری‌ها به مقیاس معنادار به استحکام چارچوب‌های ارزیابی ریسک DeFi بستگی دارد که در حال حاضر تعداد کمی از آن‌ها وجود دارد».

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا