اخبار ارز دیجیتال

DeFi شروع پرباری برای سال ۲۰۲۳ دارد: گزارش DappRadar

پروتکل DeFi رشد قابل توجهی را تجربه می کند و ارزش کل در ژانویه ۲۰۲۳ قفل شده است، به رهبری Lido Finance.

پروتکل تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) در ژانویه ۲۰۲۳ ارزش زیادی را تجربه کرد که در استخرهای مختلف سهام قفل شد.

در آخرین گزارش ماهانه خود، DappRadar رشد بخش DeFi و احیای بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) را که شاهد افزایش حجم معاملات و فروش است، تشریح می کند.

Optimism به عنوان بهترین اجراکننده DeFi ظاهر شده است و ارزش کل قفل شده (TVL) خود را با ۵۷.۴۴ دلار به ۸۰۸ میلیون دلار افزایش داده است. سارا گرگراس، تحلیلگر بلاک چین، به کوین تلگراف گفت که حجم معاملات خوشبینانه احتمالاً ناشی از برنامه تشویقی «یاد بگیر برای کسب درآمد» است که در اواسط ژانویه به پایان رسید.

کاهش شدید تراکنش‌های روزانه در ۱۷ ژانویه نشان می‌دهد که برنامه‌های تشویقی آموزشی ممکن است نقشی در پذیرش و پذیرش DeFi داشته باشند.

این مشوق‌ها با ارائه یک تجربه یادگیری عملی، به کاربران کمک می‌کند تا درک عمیق‌تری از فناوری DeFi و مزایای بالقوه‌ای که ارائه می‌دهد به دست آورند و در نتیجه پذیرش و استفاده از محصولات و خدمات DeFi را افزایش دهند.

TVL سولانا با ۵۷ درصد افزایش به ۵۴۸ میلیون دلار رسید. این به این دلیل است که Marined Finance یک طرح تشویقی رمزی را معرفی کرده است که به سپرده گذاران SOL یک مشتق سرمایه گذاری مایع mSOL را ارائه می دهد. این پروتکل بین دسامبر ۲۰۲۲ و ژانویه ۲۰۲۳ به TVL 152 میلیون دلاری رسیده است.

همه چیز برای اکوسیستم سولانا که از پلتفرم Everlend استفاده می کند مثبت نیست. ارائه در ۱ فوریه بسته شد و دلیل آن کمبود نقدینگی برای توقف خدمات بود.

موارد مرتبط: فروش NFT در سال ۲۰۲۲ از ۱۰۱ میلیون فراتر می رود: گزارش DappRadar

به‌روزرسانی آتی اتریوم در شانگهای نیز منجر به سرمایه‌گذاری روی DeFi می‌شود، زیرا انتظار می‌رود برداشت‌ها از قراردادهای سهام اتریوم آغاز شود. Lido Finance در ژانویه Maker DAO را به عنوان بزرگترین پروتکل DeFi معکوس کرد.

به گفته قرقلاس، راه حل سهامداری مایع لیدو برای کاربرانی که به دنبال به حداکثر رساندن سود سهام خود هستند، جذابیت زیادی دارد.

آنچه که Lido را از سایر پروتکل‌های DeFi متمایز می‌کند، راه‌حل انقلابی استیکینگ آن است. کاربران می‌توانند بدون تعهد به حداقل ۳۲ ETH سنتی، به استیک اتر مایع دسترسی داشته باشند.

لیدو بیش از ۸ میلیارد دلار ارزش سهام در پلتفرم خود دیده است که از دسامبر ۲۰۲۲ بیش از ۳۶ درصد افزایش داشته است.

“بازار کریپتو صعودی است، اعتماد سرمایه گذاران را افزایش می دهد و منجر به هجوم سرمایه به فضای DeFi می شود.”

NFT ها نیز در سال جاری از آغاز تجدید حیات لذت می برند. حجم معاملات به ۹۴۶ میلیون دلار رسید که افزایش ۳۸ درصدی ماهانه و بالاترین حجم از ژوئن ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

اتریوم همچنان بر بازار NFT تسلط دارد و در ژانویه ۶۵۹ میلیون دلار معامله می‌کند که ۷۸.۵ درصد از کل حجم معاملات را به خود اختصاص می‌دهد. آزمایشگاه های یوگا با ۳۲۴ میلیون دلار حجم تراکنش از مجموعه های انحصاری یک ماه قوی را پشت سر گذاشت.

مجموعه NFT DeGods و Monkey Kingdom به سولانا کمک کردند تا حجم معاملات NFT را تا ۲۳ درصد افزایش دهد. در همین حال، Polygon شاهد افزایش ۱۲۴ درصدی حجم تراکنش های NFT به لطف Collect Donald Trump Cards بود که در مجموع ۴.۵ میلیون فروش NFT داشت.

داده‌های Unique Active Wallet (UAW) در مقایسه سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱، بررسی‌شده توسط Cointelegraph در پایان سال ۲۰۲۲، افزایش ۵۰ درصدی را در فعالیت‌ها و حجم تراکنش‌های مبتنی بر بازی‌های DeFi، NFT و بلاک چین نشان داد.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا