🚨 اخبار ارز دیجیتال

اجرای DeFi باعث مخالفت کمیسران CFTC می شود

وزیر از مشارکت عمومی و ذینفعان از طریق وضع قوانین و همچنین اجرا حمایت می کند.

سامر ک. مارسینگر، کمیسر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نگران است که CFTC ایالات متحده در حال بررسی اقدامات اجرایی مربوط به پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به جای مشارکت عمومی است.

در بیانیه ای عمومی که در ۷ سپتامبر منتشر شد، کمیسیونرهای مخالف نسبت به رویکرد CFTC در این موارد ابراز نگرانی کردند و استدلال کردند که اقدامات اجرایی بهترین ابزار برای مقابله با فناوری های جدید DeFi نیست. او معتقد است که CFTC باید با مردم و سهامداران از طریق قوانین و سایر ابزارهای نظارتی تعامل داشته باشد، نه اینکه اساساً بر اقدامات اجرایی تکیه کند.

آقای مارسینگر گفت:

من نگران این هستم که این حوادث کمیسیون را یک گام جلوتر از مسیر اجرای اقدامات اجرایی در حالی که باید با مردم درگیر باشد، می برد.

آقای مرسینگر تمایل خود را برای اعمال قوانین CEA و CFTC در شرایط نوآورانه، مطابق با دستورات کنگره، به ویژه در مواردی که برای محافظت از فعالان بازار در برابر تقلب و سوء استفاده لازم است، ابراز کرد. با این حال، اشاره کرد که دستورات کمیسیون در این موارد نشان‌دهنده سوء استفاده از وجوه مشتری یا آسیب رساندن به فعالان بازار توسط پروتکل‌های DeFi نیست که مشمول اقدامات اجرایی هستند.

این کمیسیون صلاحیت نظارتی بر پروتکل‌های DeFi، نیاز به قوانین واضح و تأثیر بالقوه اجرای آن در غیاب قوانین شفاف را زیر سوال برد. با وجود چالش‌ها، دستور کار نظارتی CFTC در بهار ۲۰۲۳ شامل هیچ گونه فعالیت قانون‌گذاری مرتبط با DeFi نمی‌شود، و این مسائل عمدتاً مورد توجه قرار نگرفته است.

مربوط: کمیسر CFTC خواستار برنامه آزمایشی برای تنظیم ارز مجازی است

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده اقدام قانونی علیه سه پروتکل مالی غیرمتمرکز را به دلیل عدم ثبت محصولات مختلف معاملات مشتقه اعلام کرد. صرافی ها Opyn Inc.، ZeroEx Inc. و Deridex Inc.

Deridex و Opin به عدم ثبت نام به عنوان یک سازمان اجرای سوآپ یا بازار قرارداد تعیین شده و همچنین عدم ثبت نام به عنوان نماینده کمیسیون آتی متهم شدند. علاوه بر این، CFTC این دو پروتکل را به عدم مطابقت با مفاد مشتری مندرج در قانون رازداری بانک متهم کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا