اخبار ارز دیجیتال

اکوسیستم DeFi هنوز درگیر سرایت FTX است: بازتعریف امور مالی

100 توکن DeFi برتر با شروع ماه جدید موجی صعودی را تجربه کردند، اما بسیاری از پلتفرم‌های DEX هنوز درگیر سرایت FTX هستند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

سرایت FTX، که در هفته دوم نوامبر آغاز شد، همچنان پروتکل‌های مختلف رمزنگاری را در اکوسیستم DeFi تحت تأثیر قرار می‌دهد. آخرین موردی که طعمه این بیماری شد شامل سرم صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر Solana (DEX) است که Alameda و FTX از آن حمایت می‌کنند. بازپرداخت اصلی از دست رفته وام Ether (wETH) DeFi.

در خبرهای مهم دیگر برای اکوسیستم DeFi، پروتکل محبوب DEX Uniswap یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) را راه‌اندازی کرده است که به کاربران روی پلتفرم خود امکان داد و ستد NFT را می‌دهد.

انکر آخرین قربانی سوء استفاده ای شد که حدود 5 میلیون دلار ضرر گزارش کرد. پروتکل مالی غیرمتمرکز اعلام کرد که با صرافی‌ها همکاری می‌کند تا فوراً معاملات توکن پاداش سهام BNB aBNBc را متوقف کند.

تقاضا برای سرمایه گذاری Liquid Ethereum رکورد جدیدی را به ثبت رساند و شاهد بزرگترین افزایش پس از Merge بود.

100 توکن DeFi برتر پس از نزدیک به سه هفته تسلط نزولی، اندکی تسکین یافته اند. اکثر توکن‌های DeFi به رنگ سبز معامله می‌شوند و بسیاری از آنها سود دو رقمی به دست می‌آورند.

تبادل سرم پس از ورشکستگی Alameda و FTX ناپدید شد

سرم پروژه DEX مستقر در Solana به جامعه اطلاع داده است که با سقوط حامیان خود Alameda و FTX “ناپدید” شده است. تیم پشت سر این پروژه به اشتراک گذاشت که با وجود چالش‌های مداوم، «امید» وجود دارد زیرا گزینه «چنگال کردن» سرم در دسترس است.

در این اطلاعیه آمده است که «تلاش‌ها در سطح جامعه برای فورک سرم در حال افزایش است.» OpenBook، یک فورک مبتنی بر جامعه برنامه Serum v3، در حال حاضر در Solana فعال است و روزانه 1 میلیون دلار افزایش می‌دهد. حجم معاملات، با حمایت مداوم تلاش‌ها برای رشد آن و افزایش نقدینگی.

به خواندن ادامه دهید

شرکت تجارت رمزنگاری Auros Global پرداخت های DeFi را به دلیل سرایت FTX از دست داد

به نظر می رسد شرکت تجاری ارزهای دیجیتال Auros Global پس از عدم بازپرداخت اصل وام 2400 WETH، از سرایت FTX رنج می برد.

M11 Credit، بیمه‌گر اعتبار نهادی، که استخر نقدینگی Maple Finance را مدیریت می‌کند، در یک تاپیک توییتری در 30 نوامبر گفت که Auros پرداخت‌های اصلی 2400 وام WETH در مجموع حدود 3 میلیون دلار را از دست داده است. به دنبال‌کنندگان خود بگویید چه کردید.

به خواندن ادامه دهید

Ankr اکسپلویت را تأیید می کند، خواستار توقف فوری تجارت می شود

پروتکل DeFi مبتنی بر زنجیره BNB Ankr تایید کرده است که در 1 دسامبر مورد سوء استفاده چند میلیون دلاری قرار گرفته است. به نظر می رسد این حمله برای اولین بار توسط تحلیلگر امنیتی زنجیره ای PeckShield در حوالی ساعت 12:35 صبح UTC در 2 دسامبر مشاهده شده است. .

در عرض یک ساعت پس از حمله، آنکر در توییتر تأیید کرد که توکن aBNB مورد سوء استفاده قرار گرفته است و در حال کار با صرافی‌ها برای توقف فوری تجارت توکن در معرض خطر است.

به خواندن ادامه دهید

Uniswap NFT Marketplace Aggregator را راه اندازی کرد

طبق یک پست جدید در 30 نوامبر، DEX Uniswap اعلام کرد که کاربران اکنون می توانند NFT ها را بر اساس پروتکل اصلی خود معامله کنند. همانطور که توسط Uniswap گفته شده، این عملکرد در ابتدا دارای مجموعه های NFT خواهد بود که بر روی پلتفرم هایی مانند OpenSea، X2Y2، LooksRare، Sudoswap، Larva Labs، X2Y2، Foundation، NFT20 و NFTX فروخته می شوند.

توسعه دهندگان Uniswap ادعا می کنند که Uniswap NFT، که مبادله های ERC-20 و NFT را در یک روتر swap ادغام می کند، به کاربران اجازه می دهد تا 15٪ در هزینه های گاز در مقایسه با سایر جمع کننده های NFT صرفه جویی کنند. با Permit2 یکپارچه شده است، می توانید چندین توکن و NFT را در یک جابجایی واحد مبادله کنید و در عین حال در هزینه های گاز صرفه جویی کنید.

به خواندن ادامه دهید

تقاضا برای گزینه‌های سهام Ethereum مایع پس از ادغام همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد

تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک چین که توسط نانسن انجام شد نشان می‌دهد که طی ماه‌هایی که اتریوم به اجماع اثبات سهام (PoS) منتقل شده است، مقدار اتر (ETH) در راه‌حل‌های مختلف سهام افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که همچنان در حال افزایش است.

ادغام مورد انتظار به طور کلی به نفع DeFi بوده است و از زمانی که اتریوم به PoS منتقل شده است، تقاضا برای راه حل های سهام افزایش یافته است. این به دلیل داده های بلاک چین از راه حل های مختلف در سراسر اکوسیستم اتریوم است.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل DeFi قفل شده بیش از 40 میلیارد دلار است. طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، اولین هفته صعودی خود را از زمان شیوع FTX داشته‌اند.

Fantom (FTM) با افزایش 36.8 درصدی در هفته گذشته، بیشترین سود را در میان 100 توکن DeFi برتر داشت و پس از آن Chainlink (LINK) با افزایش 12.47 درصدی قرار گرفت. Uniswap (UNI) نیز 11 درصد رشد هفتگی داشت.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا