اخبار ارز دیجیتال

ون اک: فعالیت اقتصادی DeFi در ماه اوت 15 درصد کاهش یافت

دوره های اندرو تیت

بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت مدیریت سرمایه گذاری VanEck، حجم معاملات بین پروتکل های DeFi در ماه آگوست به 52.8 میلیارد دلار کاهش یافت که 15.5 درصد کمتر از ماه جولای است.

اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) در ماه آگوست به دلیل کاهش فعالیت‌های اقتصادی زنجیره‌ای با مشکلات بیشتری مواجه شد. بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت مدیریت سرمایه گذاری VanEck، حجم معاملات ارز خارجی در ماه اوت به 52.8 میلیارد دلار کاهش یافت که 15.5 درصد کمتر از ژوئیه بود.

این یافته‌ها بر اساس VanEck’s MarketVector Decentralized Finance است که عملکرد بزرگترین و مایع‌ترین توکن‌ها را در پروتکل‌های DeFi مانند Unisawp (UNI)، Lido DAO (LDO)، Maker (MKR) و Aave (AAVE) ردیابی می‌کند. شاخص رهبر (MVDFLE). THORchain (RUNE) و Curve DAO (CRV).

این گزارش خاطرنشان می کند که شاخص DeFi در ماه آگوست عملکرد ضعیفی نسبت به بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) داشت و در ماه جاری 21 درصد کاهش داشت. نتایج بدتر شد با عملکرد منفی توکن UNI تا 33.5٪ زیرا سرمایه گذاران توکن های خود را فروختند تا از جولای سود کسب کنند.

یکی دیگر از معیارهای کلیدی اکوسیستم، مجموع ارزش قفل شده (TVL)، در ماه آگوست 8 درصد کاهش یافت و از 40.8 میلیارد دلار به 37.5 میلیارد دلار رسید که اندکی از کاهش 10 درصدی اتریوم در همان ماه پیشی گرفت.

حجم معاملات غیرمتمرکز در ماه اوت. منبع: VanEck / DefiLlama

علیرغم عملکرد ضعیف توکن های DeFi در ماه آگوست، تجزیه و تحلیل ادعا می کند که اکوسیستم پیشرفت های مثبتی را در طول ماه نشان داده است. این اقدامات شامل رد دعوای گروهی Uniswap Labs و رشد استیبل کوین های Maker و Curve است.

استیبل کوین crvUSD Curve Finance که پس از یک اکسپلویت عظیم در اواخر ژوئیه بهبود یافت، در ماه آگوست رشد قابل توجهی داشت و به بالاترین رقم تاریخ 114 میلیون دلار وام رسید. CrvUSD به دلار آمریکا متصل است و بر مدل موقعیت بدهی وثیقه (CDP) متکی است. به عبارت دیگر، کاربران وثیقه هایی مانند ETH را به منظور قرض گرفتن crvUSD سپرده گذاری می کنند.

در این گزارش آمده است: «رشد crvUSD منجر به تبدیل شدن crvUSD به یک سهم قابل توجه در درآمد پلتفرم شده است، به طوری که کارمزدهای crvUSD بیش از کارمزدهای جمع‌آوری‌شده از تمام استخرهای نقدینگی غیر شبکه اصلی در 3 از 4 هفته در هفته گذشته است.» با این حال، توکن حاکمیت Curve Finance از زمان بهره برداری نشانه های دلگرم کننده ای از بهبودی نشان نداده است، به طوری که قیمت آن در ماه آگوست 24 درصد کاهش یافت و به 0.45 دلار رسید.

نکاتی از تجزیه و تحلیل VanEck در مورد عملکرد توکن CRV:

به دلیل کاهش قیمت، سرمایه‌گذارانی که ماه گذشته CRV OTC را از مایکل اگوروف خریداری کردند، اکنون تنها 12.5 درصد بالاتر از آب سرمایه‌گذاری کرده‌اند و پنج ماه تا فروش باقی مانده است. “کاهش درآمد مبادلات به دلیل کاهش حجم معاملات دی‌فای ممکن است تا حدودی به قیمت‌های CRV کمک کند. هنوز، تا آن زمان، کاهش حجم معاملات دی‌فای عامل ضعیفی در برابر افزایش CRV خواهد بود.” باد مخالف قطعی.»

مایکل اگوروف، بنیانگذار Curve Finance، حدود 100 میلیون دلار وام با حمایت 47 درصد از عرضه در گردش CRV، توکن اصلی پروتکل، دریافت کرده بود. از زمان هک، قیمت CRV نزدیک به 30 درصد کاهش یافته است و این نگرانی را ایجاد کرده است که انحلال وام های وثیقه ای توسط Egorov به کل اکوسیستم DeFi سرایت خواهد کرد. اگوروف برای کاهش مانده بدهی خود، 39.25 میلیون توکن CRV را به چندین سرمایه گذار برجسته DeFi در طول بحران فروخت.

علاوه بر این، VanEck خاطرنشان کرد که نرخ‌های بهره فعلی جهانی، به‌ویژه در ایالات متحده، همچنان به استیبل کوین‌ها فشار وارد می‌کند. در ماه آگوست، ارزش بازار استیبل کوین با 2 درصد کاهش به 119.5 میلیارد دلار رسید. این شرکت می‌نویسد: «این تا حد زیادی نتیجه افزایش نرخ‌های بهره در امور مالی سنتی است، که سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند تا از استیبل کوین‌ها خارج شوند و به سمت صندوق‌های بازار پول حرکت کنند که می‌توانند بازدهی بدون ریسک تا 5 درصد کسب کنند.»

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا