اخبار ارز دیجیتال

DeFi رشد zkSync را با استقرار 1 اینچی در پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم افزایش می‌دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شبکه ۱ اینچی یک پروتکل مالی غیرمتمرکز مدرن است که بر روی پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم zkSync Era مستقر می‌شود.

پروتکل 1 اینچی مالی غیرمتمرکز (DeFi) پروتکل تجمیع و سفارشات محدود خود را در راه حل مقیاس بندی لایه 2 اتریوم zkSync Era به کار می گیرد تا تراکنش های سریع تر و ارزان تر را اعمال کند.

شبکه 1 اینچی جدیدترین در میان مجموعه‌ای از پلتفرم‌ها و سرویس‌های مبتنی بر اتریوم است که بر روی پلت‌فرم مقیاس‌بندی مبتنی بر اثبات دانش (zk-proof) مستقر می‌شوند. Uniswap، SushiSwap، Maker و Curve Finance نیز ZkSync Era را راه‌اندازی کرده‌اند.

یکی از بنیانگذاران شبکه 1inch Sergej Kunz گفت که پلتفرم او به تعدادی از پیشینیان می پیوندد تا با ادغام با پروتکل های مجهز به zk-proof، پتانسیل راه حل های لایه 2 را برجسته کند.

با شتاب گرفتن دوران zkSync، کاربران 1 اینچی از تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر سود خواهند برد.

مدیر عامل Matter Labs، Alex Gluchowski، که ریاست شرکت توسعه zkSync را بر عهده دارد، در بیانیه‌ای گفت که پروتکل DeFi عامل اصلی پذیرش آن در دوره zkSync است.

“DeFi نیروی محرکه رشد انفجاری zkSync Era بوده است و تنها در سه هفته بیش از 200 میلیون دلار TVL را به پروتکل آورده است. استقرار 1 اینچی به گسترش بیشتر پذیرش و استفاده از ZkSync Era کمک می کند.”

گلوچوفسکی گفت که موقعیت شبکه 1 اینچی به عنوان بزرگترین تجمیع کننده مبادلات غیرمتمرکز از نظر حجم زنجیره ای، نقدینگی عمیق تری را در دوره zkSync فراهم می کند. این استقرار همچنین برای ارائه سرعت تراکنش های سریع تر، نرخ های بهتر و کاهش تاخیر تراکنش ها تبلیغ می شود.

مطالب مرتبط: Symbiosis zkSync را ادغام می کند: “تکامل طبیعی” راه حل های مقیاس بندی

zkSync یکی از راه‌حل‌های لایه ۲ است که در استفاده از zk-rollups برای بهبود توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری در اتریوم پیشگام بوده است. این فناوری به پروتکل‌های لایه ۲ اجازه می‌دهد تا محاسبات و ذخیره‌سازی حالت بلاک چین را به خارج از زنجیره منتقل کنند و به این پلتفرم‌ها اجازه می‌دهد تا هزاران تراکنش را قبل از ارائه شواهدی از داده‌های انتزاعی به شبکه اصلی اتریوم پردازش کنند.

Matter Labs 200 میلیون دلار را در دور سرمایه گذاری سری C در نوامبر 2022 تضمین کرده است و مجموع بودجه خود را برای ادامه توسعه پلت فرم مقیاس پذیری اتریوم خود به بیش از 450 میلیون دلار رسانده است.

دیگر توسعه دهندگان اصلی اتریوم مانند Polygon و ConsenSys نیز در حال توسعه پروتکل های مقیاس بندی مقاوم در برابر zk خود هستند. ConsenSys مجموعه zkEVM را در 28 مارس در شبکه آزمایشی عمومی منتشر کرد.

در همین حال، Sandeep Nailwal، یکی از بنیانگذاران Polygon، zk-rollup ها را به عنوان جام مقدس مقیاس گذاری اتریوم، زمانی که فناوری متن باز zkEVM Ethereum را در 27 مارس به شبکه اصلی عرضه کرد، توصیف کرد.

مجله: ZK Rollup “Endgame” برای مقیاس بندی بلاک چین است: بنیانگذار Polygon Miden

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا