اخبار ارز دیجیتال

مشتقات زنجیره ای فرصت رونق بعدی DeFi هستند – Apollo Capital

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هنریک اندرسون پتانسیل مشتقات غیرمتمرکز را در میان افزایش نظارت بر مبادلات متمرکز تبلیغ کرد.

هنریک اندرسون، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال استرالیا Apollo Capital، می‌گوید که مشتقات زنجیره‌ای، حوزه رشد بزرگ بعدی در فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) خواهند بود.

اندرسون در یک مصاحبه گسترده با Cointelegraph گفت که او معتقد است که محبوبیت روزافزون معاملات نقطه ای غیرمتمرکز به ناچار تقاضای زیادی برای مشتقات غیرمتمرکز ایجاد می کند.

“اولین مبادلات نقطه ای غیرمتمرکز حدود شش سال پیش راه اندازی شد. معاملات دائمی غیرمتمرکز و معاملات آتی بسیار جدیدتر هستند، بنابراین فرصت رشد بالایی برای مشتقات زنجیره ای وجود دارد.”

اندرسون توضیح داد که صرافی های غیرمتمرکز نقطه ای همچنان سهم بازار را از صرافی های متمرکز به دست می آورند، روندی که از زمان ورشکستگی FTX در نوامبر گذشته افزایش یافته است.

در جریان شوق memecoin در ماه مه، حجم معاملات روزانه صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند Uniswap برای مدت کوتاهی از صرافی‌های اصلی متمرکز ارزهای دیجیتال مانند Coinbase پیشی گرفت.

چند ماه بعد، در 7 ژوئن، پس از سرکوب بایننس و کوین‌بیس SEC، حجم معاملات DEX دوباره به بیش از 400 درصد رسید.

سال گذشته، Uniswap حجم معاملات روزانه بیشتری نسبت به Coinbase داشت و وقتی به سهم کلی بازار نگاه می کنیم، [of DEXs]اندرسون گفت: هنوز کوچک است، اما در حال محبوب شدن است. بر اساس ماهانه، حجم معاملات نقدی DEX از 50 میلیارد دلار فراتر می رود.

در ماه ژوئن، معاملات آتی نزدیک به 80 درصد از کل گردش مالی بازار ارزهای دیجیتال در صرافی های متمرکز را تشکیل می داد. اندرسون گفت که او این روند متمرکز بر معاملات آتی را در DeFi تکرار می‌کند و گفت که مشتقات زنجیره‌ای «مناسب‌ترین مناسب‌ترین محصول برای بازار» هستند که صنعت DeFi در سال‌های اخیر دیده است.

“بیشتر حجم معاملات در معاملات آتی است و حتی فرصت رشد بیشتری در مشتقه های زنجیره ای وجود دارد.”

اندرسون علاوه بر مشتقات متنوع، به دو بخش بازار نوظهور نیز اشاره کرد که در هفته‌های اخیر مورد توجه او قرار گرفته‌اند.

اولین مورد NFTFi (ترکیبی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) و DeFi است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را اجاره، وام گرفته و تکه تکه کنند تا بر اساس آن مشتقات و بازارهای پیش‌بینی کنند.

او بخش نوظهور را دارای “روایت سرمایه گذاری قوی” توصیف کرد و استدلال کرد که سرمایه گذاران DeFi به ناچار برای طیف وسیع تری از عملکردها به NFT ها روی می آورند.

دومین موضوع در حال ظهور LSDFi است. این کار با اجازه دادن به سرمایه گذاران برای قرض گرفتن، حدس و گمان و محافظت از توکن های LSD مانند Lido Staking ETH (stETH) و Rocket Pool Staking ETH (rETH) را افزایش می دهد.

مربوط: بیش از 204 میلیون دلار از دست رفته در هک های DeFi و کلاهبرداری در سه ماهه دوم: تعریف مجدد امور مالی

داده‌های DeFiLlama نشان می‌دهد که محبوبیت LSD در پی ارتقای Shapella اتریوم افزایش یافت، به طوری که پروتکل LSD به عنوان یک دسته از DEX از نظر قفل ارزش کل (TVL) پیشی گرفت.

10 دسته پروتکل برتر توسط TVL.منبع: دفیلاما

اندرسون توضیح داد: «ما شاهد پروتکل‌های بیشتر و بیشتری هستیم که از مشتقات سهام به عنوان وثیقه برای DeFi استفاده می‌کنند و فکر می‌کنم در آینده شاهد موارد بیشتری باشیم.

همانطور که بخش LSD شتاب بیشتری می گیرد، اندرسون نشان می دهد که بازار باید با سطوح هشدار دهنده تمرکز در میان ارائه دهندگان سهام خاص مبارزه کند و مجموعه ای متعادل از پروتکل ها ایجاد کند.

او گفت: “Lido کمی بیش از حد بر خود اتریوم مسلط است. ما می خواهیم سهامداران و پروتکل های بالقوه بیشتری را برای ارائه خدمات آن جذب کنیم.” “همه ما که در این فضا کار می کنیم می خواهیم بیشتر از خود پروتکل و همچنین به طور کلی یک محیط متنوع تر را ببینیم.”

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونی

نویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا