اخبار ارز دیجیتال

DeFi در چهارراه صنعت حمل و نقل برای ایمن کردن پرداخت های کارآمد

چند سازمان در حال ترکیب ارزهای دیجیتال و مدل های مالی غیرمتمرکز برای ایجاد سیستم های پرداخت بهتر برای شرکت های حمل و نقل هستند.

صنعت حمل و نقل یکی از مهم ترین بخش ها در جهان است. بر اساس آمارهای اخیر، ارزش بازار جهانی حمل و نقل کالا در سال ۲۰۲۱ بیش از ۲.۷ تریلیون دلار بوده است. علاوه بر این، میلیون ها دارنده گواهینامه رانندگی تجاری در شرکت های حمل و نقل در سراسر ایالات متحده به کار گرفته می شوند. از همه محموله ها

با توجه به این آمار، جای تعجب نیست که فناوری به یک عامل کلیدی در تضمین پیشرفت در صنعت حمل و نقل تبدیل شده است. اما در حالی که ردیابی GPS، خودرانی و سایر فناوری های جریان اصلی در حال ظهور هستند، برخی از سازمان ها به دنبال معرفی مالی غیرمتمرکز (DeFI) در بخش حمل و نقل برای پیشرفت سیستم های پرداخت خود هستند.

پرداخت سریع تر و عادلانه تر به شرکت های حمل و نقل

فیلیپ شلامپ، مدیر ارشد تجاری و توسعه دهنده اصلی TruckCoinSwap (TCS)، یک شرکت فین تک و حمل و نقل مستقر در وایومینگ، به کوین تلگراف گفت که بیش از ۱ میلیون شرکت حمل و نقل در ایالات متحده وجود دارد. یک شرکت تدارکات شخص ثالث گفت که به آن متکی است. بانک. بدست آوردن پول شلومپ، که همچنین راننده سابق کامیون است، توضیح داد که این به دلیل نحوه عملکرد سیستم پرداخت صنعت حمل و نقل است. او توضیح داد:

به عنوان مثال، زمانی که یک کامیون به طور کامل با سیب زمینی بارگیری می شود، یک بارنامه تولید می شود که اساساً ثابت می کند که حامل و شرکت حمل و نقل مسئول سیب زمینی در طول دوره حمل و نقل هستند. سپس بارنامه تبدیل به یک دریافتنی می شود، اما اغلب ۳۰ تا ۱۸۰ روز طول می کشد تا شرکت حمل و نقل وجهی را دریافت کند.

شلامپ خاطرنشان کرد که شرکت‌های کوچک‌تر کامیون‌دار معمولا شرایط پرداخت بهتری دارند، اما میانگین زمانی که طول می‌کشد تا یک راننده کامیون در ایالات متحده حقوق بگیرد، ۴۵ روز است. در نتیجه، شرکت‌های حمل‌ونقل به شرکت‌های فاکتورینگ متکی شده‌اند که پرداخت را طی ۱۰ تا ۱۴ روز تضمین می‌کنند و به کامیون‌داران اجازه می‌دهند سریع‌تر حقوق دریافت کنند.

اما شلومپ اشاره می کند که این جایگزین به حقوق رانندگان می خورد. شرکت‌های فاکتورینگ معمولاً ۳ درصد ناخالص از همه فاکتورها دریافت می‌کنند، بنابراین نرخ بهره ۲۰ تا ۲۵ درصد در طول زمان سالانه محاسبه می‌شود. ما تا ۹۰ درصد از درآمد خالص خود را در هر محموله جمع‌آوری می‌کنیم، فقط به این دلیل که نمی‌توانیم منتظر استاندارد صنعت ۳۰ باشیم. ۱۸۰ روز به طور مستقیم پرداخت می شود.

شلمپ معتقد است که ترکیب مفاهیم ارزهای دیجیتال و دیفای می تواند این مشکل را حل کند. به عنوان مثال، Schlump توضیح داد که TCS شرکت‌های فاکتورینگ را با خدمات پرداخت مبتنی بر توکن جایگزین می‌کند و به شرکت‌های حمل‌ونقل اجازه می‌دهد تا مبلغ اسمی را ظرف چند روز دریافت کنند. برای اطمینان از این موضوع، Schlump توضیح داد که TCS در سپتامبر سال جاری “TCS Token” را در صرافی کراس تاور راه اندازی کرد. سپس TCS مستقیماً با شرکت های حمل و نقل برای خرید بارنامه ها با استفاده از توکن ها همکاری خواهد کرد. او گفت:

“ما در حال مبادله بارنامه ها با توکن هستیم. اکنون می توانیم ارزش اسمی بارنامه ها را به شرکت های حمل و نقل پرداخت کنیم و توکن های TCS را برای نقدینگی فوری بفروشیم.”

Schlump اضافه کرد که TCS می تواند حقوق تجاری مربوط به بارنامه ها را واگذار کند، در حالی که شرکت های حمل و نقل زودتر نقدینگی دریافت خواهند کرد. با این حال، Schlump گفت که پردازش این مطالبات معمولاً ارزان‌تر است و اشاره کرد که TCS پس از بازیابی پول از این فرآیند، توکن‌های TCS را از شرکت‌های حمل‌ونقل بازخرید می‌کند.

اخیراً: خرابی واتس اپ: آیا پیام رسان های غیرمتمرکز بلاک چین یک جایگزین واقعی هستند؟

شلمپ خاطرنشان کرد: “در نهایت، آنها بزرگترین خریداران توکن خواهند بود. تعداد مشخصی توکن وجود خواهد داشت. در این مورد، شرکت حمل و نقل مانند یک استخراج کننده توکن عمل می کند. به همین دلیل است که آنها در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نکرده اند.”

اگرچه این فرآیند ممکن است پیچیده به نظر برسد، Schlump معتقد است که چنین مدلی می تواند ۲۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار به درآمد یک راننده کامیون اضافه کند. او گفت: «ما در حال حاضر در حال آزمایش بتا این مدل هستیم و با شرکت‌های حمل‌ونقل کار می‌کنیم تا مطمئن شویم این کار می‌کند.

TCS تنها شرکتی نیست که از رمزارزها و مفاهیم DeFi برای تکامل سیستم های پرداخت کامیون استفاده می کند. مایرون منویرنگی، بنیانگذار Truckonomics، سازمانی که بر پرداخت منصفانه برای رانندگان کامیون های طولانی مدت تمرکز دارد، معتقد است که ترکیب ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین می تواند برای رانندگان کامیون بسیار مفید باشد. او به کوین تلگراف گفت که می تواند.

مانویرانگی نیز مانند شلومپ یک راننده کامیون سابق است. منویرنگی با این تجربه متوجه شد که کمبود راننده کامیون در سراسر جهان وجود دارد. زمانی که ما شروع به بررسی علت این موضوع کردیم، به این نتیجه رسیدیم که به دلیل غرامت ناکافی، کمبود رانندگان کامیون وجود دارد.

برای درک این موضوع، طبق یک مقاله FrieghtWaves که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، متوسط ​​درآمد یک راننده کامیون در سال ۱۹۸۰ ۳۸۶۱۸ دلار بود. در سال ۲۰۱۸، تقریباً ۴۰ سال بعد، ما حدود ۴۱۰۰۰ دلار درآمد داشتیم.

Manuiirangi گفت: “فقدان درایورها یک مشکل نیست، بلکه نشانه یک مشکل بزرگتر است که Truckonomics در تلاش برای حل آن با مدل مبتنی بر توکن است.”

وی توضیح داد که Truckonics یک توکن دیجیتال به نام “GDPC” ایجاد کرده است که می تواند به عنوان روش پرداخت توسط شرکت های حمل و نقل و حمل و نقل استفاده شود. علاوه بر این، GDPC به تمام فعالیت‌هایی که در طول فرآیند حمل و نقل انجام می‌شود گره خورده است و از فناوری بلاک چین برای ارائه شفافیت و یک منبع حقیقت واحد در بین شرکت‌های حمل‌ونقل، خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان استفاده می‌کند. ما در حال ساخت این مدل بر روی بلاک چین بهمن هستیم. پس از آن، پلتفرم بلاک چین خود را می سازیم که از توکن های GDPC برای تسهیل تراکنش ها و مبادلات استفاده می کند.

Manuirengi معتقد است که اتصال GDPC به حمل و نقل بار، ارزش ذاتی را به توکن Truckonomic اضافه می کند. همانطور که شرکت‌های حمل‌ونقل بیشتر از GDPC استفاده می‌کنند، بر قیمت تأثیر می‌گذارد.» شما می‌توانید پرداخت‌ها را سریع‌تر دریافت کنید. در همان زمان، Manuirangi معتقد است که اجزای بلاک چین به پیشرفت زیرساخت صنعت حمل‌ونقل کمک می‌کند.

او گفت: “صنعت حمل و نقل برای مدتی به بلاک چین نیاز داشت، اما هیچ کس راهی برای پیاده سازی صحیح این فناوری پیدا نکرده است. این صنعت می تواند با کمک به پرداخت هزینه های بالای پیاده سازی بلاک چین، صنعت را مدرن کند و در عین حال انعطاف پذیری را به همراه دارد.”

آیا صنعت کامیون برای DeFi آماده است؟

رمزارزها و مفاهیم DeFi پتانسیل ایجاد انقلابی در پرداخت‌ها در بخش حمل و نقل را دارند، اما چالش‌های زیادی همچنان باقی است.

اول از همه، درگیر کردن شرکت‌های کامیون و رانندگان در چنین مدل کسب‌وکاری می‌تواند دشوار باشد، زیرا بسیاری از مردم رمزارزها را اشتباه درک می‌کنند. با این حال، شلمپ خوشبین است و اشاره می کند که ۲۱ درصد از آمریکایی ها با استفاده از ارزهای دیجیتال راحت هستند. او اضافه کرد که TCS یک نظرسنجی داخلی انجام داد و دریافت که ۱۷ درصد از رانندگان کامیون برای دریافت ارزهای دیجیتال باز هستند. او گفت:

“وقتی شما یک میلیون شرکت حمل و نقل دارید و فقط با ۵۰۰ شرکت کار می کنید تا موفق شوید، کار سختی نیست. همچنین توجه مثبت را به خود جلب می کند زیرا وجود دارد.”

از دیدگاه نظارتی، شلامپ همچنین گفت که توکن TCS یک سرمایه گذاری نیست زیرا به عنوان یک کالای عرضه ثابت عمل می کند. او همچنین گفت که TCS یک شرکت مستقر در وایومینگ است و موضع ارز دیجیتال پسند ایالت عاملی بود که به TCS کمک کرد تا مقررات را شفاف کند.

Manuirirangi همچنین اشاره کرد که توکن GDPC Truckonomic تحت آزمایش Howey قرار گرفته است تا ثابت کند که یک وسیله سرمایه گذاری نیست. او گفت: “این یک توکن بومی غیرمتمرکز با عملکرد قرارداد هوشمند است.”

در حالی که این نکات قابل ذکر است، برخی از کارشناسان صنعت معتقدند که پذیرش DeFi توسط مشاغل و موسسات با توجه به اینکه این بخش هنوز در حال توسعه است، کند می شود. به عنوان مثال، مایک برشت به کوین تلگراف گفت که معتقد است دیفای از موسسات مالی سنتی پیشی خواهد گرفت، اما حداقل ۲ تا ۳ سال دیگر طول خواهد کشید تا شاهد پیشرفت واقعی باشیم.

اما موارد استفاده از DeFi در زندگی واقعی می تواند به تسریع پذیرش کمک کند. شلمپ تاکید کرد: “بر خلاف بسیاری از پروژه‌های مبتنی بر کریپتو، ما یک مورد استفاده در دنیای واقعی داریم. TCS یک بازار سالانه ۵۰۰ میلیارد دلاری را هدف قرار می‌دهد که شرکت‌های حمل‌ونقل از طریق سرویس پرداخت ما پرداخت‌ها را انجام می‌دهند. این به ارزش دلاری زیادی اضافه می‌کند.”

از سوی دیگر، شرکت های حمل و نقل با موفقیت بلاک چین را بدون ارزهای دیجیتال پیاده سازی کرده اند. به عنوان مثال، خاویر فرناندز، مدیر ارشد فناوری و مدیر فنی Smart EIR، یک سیستم مدیریت کانتینر مبتنی بر بلاک چین، به کوین تلگراف گفت که Smart EIR از شبکه بلاک چین Antelope (EOSIO سابق) برای مدیریت کانتینرها استفاده می کند. او گفت که سوابق خود را نگه می دارد.

اخیر: به‌روزرسانی انتخابات ایالات متحده: حامیان رمزارز قبل از انتخابات کجا ایستاده‌اند؟

فرناندز گفت: “ما در حال بررسی رسیدهای مبادله تجهیزات هستیم، که فرم هایی هستند که هر بار که یک کانتینر از یک نقطه مبادله به نقطه دیگر منتقل می شود، ایجاد می شود.” این در یک شبکه IPFS خصوصی و ابرداده در شبکه بلاک چین Antelope ذخیره می شود.

فرناندز گفت که مورد استفاده برای حل اختلاف مفید است، اما شامل عناصر ارز دیجیتال نمی شود. ما از بلاک چین به عنوان یک دفتر کل و منبعی از حقیقت برای ایجاد اعتماد در اکوسیستم خود استفاده می کنیم. ”

نویسنده: Rachel Wolfson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا