🚨 اخبار ارز دیجیتال

DeFi Aggregation: هموار کردن راه برای پذیرش انبوه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انقلاب DeFi چشم‌انداز مالی ما را متحول می‌کند و به مردم عادی اجازه می‌دهد کنترل دارایی‌های خود را دوباره به دست بگیرند.

انقلاب DeFi چشم‌انداز مالی ما را متحول می‌کند و به مردم عادی اجازه می‌دهد کنترل دارایی‌های خود را دوباره به دست بگیرند. با این حال، سطح مهارت مورد نیاز برای اجرای موفقیت آمیز DeFi همچنان مانعی برای پذیرش انبوه است. برای غلبه بر این مانع و تقویت رشد مالی غیرمتمرکز، به خدمات تجمیع DeFi بیشتری نیاز است.

DeFi Aggregation چیست؟

DeFi ساده شده است

Aggregators پلتفرم هایی هستند که چندین پروتکل مختلف DeFi را برای ایجاد یک سرویس کارآمدتر و کامل تر برای کاربران نهایی ترکیب می کنند. به عنوان مثال، ۱ اینچ چندین DEX را جمع می کند تا بهترین مسیر را با کمترین هزینه گاز و لغزش پیدا کند. از طرف دیگر، Yearn Earn چندین پروتکل مختلف وام، بیمه و بازده را جمع آوری می کند. جمع‌آوری‌کننده‌های دیگر، مانند Open Ocean، به کاربران کمک می‌کنند تا از فرصت‌ها در DeFi و CeFi استفاده کنند.

در هر مثال، تجمیع کارایی را بهبود می بخشد و پیچیدگی را کاهش می دهد، بنابراین تجربه کاربر را بهبود می بخشد. به جای پرش بین پروتکل‌های مختلف، سرمایه‌گذاران DeFi به سادگی می‌توانند آنچه را که می‌خواهند به دست آورند انتخاب کنند و به جمع‌آوران اجازه دهند بقیه کارها را انجام دهند.

رشد جامعه

نقطه قوت اصلی Web3 جامعه آن است. تعداد کاربران فعال پروتکل را با تولید حجم معاملات و ارزش قفل (TVL) موفق می کند. برای رشد ضروری است زیرا کاربران می توانند پروژه های خود را با اشتیاق واقعی به پیش ببرند. با این حال، برای ادامه رشد DeFi، نیاز به کاهش پراکندگی بین کاربران در پروتکل‌ها و بلاک‌چین‌های مختلف دارد.

با متحد کردن جوامع مختلف حول پلتفرم‌های تجمع، اکوسیستم DeFi دید، قدرت و انتخاب بیشتری را بدون به خطر انداختن پروتکل‌های زیربنایی به دست می‌آورد. تجمیع اتصال چند شبکه را آسان تر می کند. جمع‌کننده‌های پل می‌توانند به‌طور خودکار کارآمدترین و ایمن‌ترین مسیرها را بین بلاک‌چین‌های مختلف تعیین کنند و آن‌ها را به ابزاری مفید برای کاربران وب۳ زنجیره‌ای متقابل تبدیل کنند.

“بلوک های لگو” روی زنجیره

تصاویر بلوک های لگو به توضیح اینکه چرا تجمع مهم است کمک می کند. هر پروتکل DeFi یا dApp نشان دهنده یک بلوک ساختمانی است که می تواند با هم کار کند تا یک ساختار پر جنب و جوش و در حال تکامل را تشکیل دهد. چالشی که برای کاربران فردی وجود دارد، ترکیب و استفاده از این عناصر مختلف برای ایجاد یک استراتژی قدرتمند است که متناسب با نیازهای آنها باشد.

بدون مصالح برای ساده کردن عملیات، این می تواند مانند ساخت یک مدل لگو بدون دستورالعمل باشد. اما با جمع‌آوری DeFi، حتی افراد غیرحرفه‌ای نیز می‌توانند از فرصت‌های فراوان موجود در سراسر اکوسیستم Web3 استفاده کنند. Aggregation فقط برای DeFi مفید نیست، زیرا ابزارهایی مانند Aggregators NFT Marketplace همچنین می توانند سایر جنبه های Web3 را کاربرپسندتر و کارآمدتر کنند.

به کاربران خود کمک کنید تا Web3 را بپذیرند

Smooth UX لازم نیست متمرکز باشد

یک فرد معمولی ممکن است دقیقاً نداند که چگونه کار می کند، اما سود حساب های بانکی ما پول جادویی نیست. بانک ها پول ما را سرمایه گذاری می کنند و برای کسب درآمد از طریق خدمات مالی مختلف تلاش می کنند. اگر افراد عادی بتوانند در درازمدت از ثروت خود محافظت کنند و رشد دهند، لزوماً نمی خواهند متخصص مالی باشند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

تجمیع‌کننده‌ها تجربه کاربری DeFi را روان‌تر و قابل مقایسه با ماهیت ساده‌شده سیستم‌های مالی سنتی (TradFi) و CeFi می‌کنند. با این حال، برخلاف TradFi و CeFi، کاربران DeFi کنترل کامل بر وجوه خود دارند.

بازده بیشتر، مبادله کمتر

حذف واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و کارگزاران از طریق قراردادهای هوشمند DeFi فرصتی انقلابی برای سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای برای کسب درآمد بیشتر است. اما یکی از دلایلی که باعث می‌شود مؤسسات TradFi بازدهی کمتری ارائه دهند، این است که فرآیند سرمایه‌گذاری را برای کاربران نهایی ساده می‌کنند.

با این حال، با افزایش خدمات تجمیع، سرمایه گذاران ممکن است دیگر مجبور نباشند بین بازدهی بالاتر و تجربه کاربری ساده یکی را انتخاب کنند. تجمیع کنندگان ممکن است بخشی از هزینه هایی را که از طریق خدمات خود ایجاد می کنند دریافت کنند، اما این کارمزدها معمولاً بسیار کمتر از سربار راه حل های متمرکز است.

زمین بازی را مساوی کرد

پذیرش انبوه مستلزم مشارکت سرمایه گذاران خرده فروشی، شرکتی یا نهادی است. سطوح بالاتر مالی تحت تسلط کارشناسان صنعت است، اما سرمایه گذاران خرد فاقد دانش لازم برای مدیریت پروتکل های مختلف DeFi به تنهایی هستند. تجمیع در اینجا کمک می کند. استفاده را ساده کنید و با کمترین کلیک و دانش، برگرداندن را در دسترس قرار دهید. اکنون هر کسی می تواند در این دنیای جدید مالی شرکت کند.

ایمن تر کردن DeFi

تمرکززدایی کلیدی است

برای مردم عادی که به دنبال پناهگاهی امن برای پس انداز خود هستند، روزگار سختی است. بانک ها به طور سنتی این اطمینان را ارائه می دهند، اما رسوایی های اخیر بانکی همچنان این اعتماد را تضعیف می کند. کنترل کامل بر دارایی‌های خود از طریق DeFi انقلابی است، اما بسیاری از آنها تمایلی به قربانی کردن تجربه کاربری یا امنیت ندارند.

با این حال، یک سرویس تجمیع قابل اعتماد می تواند هر دو مشکل را حل کند. اگر تجمیع کننده یک UX ساده ارائه دهد و فقط شامل پروتکل های حسابرسی شده و ایمن باشد، کاربران به راحتی می توانند از امور مالی سنتی به Web3 سوئیچ کنند.

بر چالش های DeFi غلبه کنید

مشکلات فعلی امنیت DeFi شامل خطر از دست دادن دائمی، هک شدن و لغزش بیش از حد است. اینها هنوز موضوعات مهمی هستند که برای غلبه بر آنها نیازمند تحقیق، توسعه و راه حل های نوآورانه هستند. ابزارهای تجمیع در این زمینه امیدوار کننده هستند زیرا می توانند نه تنها امن ترین مسیرها، بلکه کارآمدترین مسیرها را نیز در اولویت قرار دهند.

بیمه و مدیریت ریسک

وقتی نوبت به مدیریت ریسک می‌رسد، پروتکل‌های بیمه غیرمتمرکز می‌توانند نقش مهمی در رسیدگی به نگرانی‌های سرمایه‌گذاران و شروع پذیرش داشته باشند. تجمیع کنندگان بیمه مدیریت ریسک را در عین لذت بردن از ثمرات دنیای بلاک چین آسان تر می کنند. در حالی که بیمه DeFi سرمایه گذاران را ملزم می کند تا بخشی از سود خود را رها کنند، عملکرد کلی تامین مالی غیرمتمرکز هنوز بسیار جذاب تر از آنچه بانک های سنتی ارائه می دهند است. علاوه بر این، این لایه امنیتی اضافی به آوردن کاربران بیشتر به Web3 کمک می کند.

جمعی آینده روشن

به طور کلی، DeFi فرصت‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا با ایجاد «حساب‌های بانکی» DeFi خود که میزبانی شخصی، ایمن و محافظت از ورشکستگی هستند، استقلال کسب کنند و بازده بیشتری کسب کنند. تسلط بر پروتکل‌های مختلف DeFi یک چالش بزرگ برای اکثر افراد روزمره است، اما با جمع‌آوری پلت‌فرم‌های با کیفیت بالا، ما می‌توانیم DeFi را در دسترس‌تر، کارآمدتر و آماده برای پذیرش جریان اصلی کنیم.

ولفگانگ روکل مدیرعامل ایستاری ویژن و Entity.global. تخصص او استارت آپ های Web3، DeFi و GameFi است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان مورد تایید مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که آینده را از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری می سازد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیرنویسنده: Wolfgang Rückerl

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا