اخبار ارز دیجیتال

بستر ذخیره‌سازی غیرمتمرکز، ماهواره‌های ذخیره‌سازی پایدار و جامعه را معرفی می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آخرین به‌روزرسانی‌های ما جامعه را تشویق می‌کند تا به اکوسیستم بپیوندد و ذخیره‌سازی سازمانی را برای همه قابل اجرا کند.

شبکه‌های ذخیره‌سازی توزیع‌شده نسبت به شبکه‌های ذخیره‌سازی متمرکز جریان اصلی مانند AWS، Google و Microsoft محبوب‌تر شده‌اند. دلایل اصلی مهاجرت هزینه های عملیاتی و امنیت پایین است.

پلتفرم های ذخیره سازی غیرمتمرکز قابل توجه شامل Filecoin، Siacoin، Bititorent و Storj هستند. در این پلتفرم‌ها، Storj یک راه‌حل مقیاس‌پذیر جدید به نام Storj NEXT توسعه داده است. این نوید یک راه حل توزیع شده مقیاس پذیر را برای شرکت های Web2 و Web3 به طور یکسان می دهد. با تمرکز بر جامعه سازی، آخرین ارتقای ما یک مدل اقتصادی جدید را معرفی می کند که مشارکت گسترده تری را در اکوسیستم استورج امکان پذیر می کند.

Storj یک سیستم توزیع شده ذخیره سازی اشیاء توزیع شده و رمزگذاری اطلاعات است. Storj بر اساس فناوری بلاک چین بیت کوین و پروتکل همتا به همتا برای ارائه ذخیره سازی ابری ایمن و کارآمد است.

استورج از رمزنگاری و بلاک چین برای استفاده از فضای ذخیره‌سازی بلااستفاده رایانه‌ها در سراسر جهان استفاده می‌کند. داده های آپلود شده را به قطعات کوچکتر تقسیم می کند و آنها را در سراسر شبکه توزیع می کند تا از دسترسی یک شرکت یا سازمان به همه داده های آپلود شده جلوگیری کند.

پلتفرم ذخیره سازی غیرمتمرکز قابلیت های جدید ذخیره سازی دائمی با قابلیت رمزگذاری را معرفی می کند. این ویژگی به یک آدرس کیف پول اختصاصی در حساب Storj شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از پرداخت‌های قرارداد هوشمند اتریوم در Storj قفل حافظه دائمی را باز کند. این ویژگی به شرکت‌کنندگان شبکه اجازه می‌دهد برای سپرده‌گذاری STORJ، یک توکن قابل تعویض مبتنی بر اتریوم که در سراسر شبکه Storj استفاده می‌شود، پاداش دریافت کنند.

مدل جدید نیازهای ذخیره سازی اپراتورهای گره و اپراتورهای مستقل ماهواره ای را برطرف می کند. استورج ادعا کرد که آخرین به‌روزرسانی‌ها به کسب‌وکارهای Web2 و Web3 کمک می‌کند تا هزینه‌های ابری را بدون به خطر انداختن قابلیت اطمینان یا عملکرد کاهش دهند.

آخرین به روز رسانی همچنین امکان staking را فراهم می کند و به اپراتورهای گره و ماهواره های اجتماعی اجازه می دهد تا راه را برای درآمد غیرفعال برای شرکت کنندگان شبکه باز کنند.

مرتبط: Polygon محصول هویت غیرمتمرکز ارائه شده توسط ZK Proof را اعلام کرد

برای اپراتورهای گره که می خواهند شبکه های ذخیره سازی را فراتر از عملیات گره کار کنند، این پلتفرم ویژگی هایی مانند کد، داده های آزمایشی و موارد دیگر را اضافه می کند. این به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا شبکه‌های ذخیره‌سازی توزیع‌شده را در سطح جهانی بدون استفاده از مراکز داده سرمایه‌گذاری و انرژی، که به عنوان مدل ماهواره‌ای جامعه شناخته می‌شود، راه‌اندازی کنند.

استورج ادعا می کند که راه حل غیرمتمرکز آن با افزایش هزینه سرورهای ذخیره سازی در بین شرکت های Web2 به طور فزاینده ای محبوب می شود. سال گذشته، Storj از 13000 به 20000 نود افزایش یافت و استفاده از شبکه را 40 برابر افزایش داد.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا