اخبار ارز دیجیتال

رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز تبدیل به کسب درآمد از خالق: مدیر اجرایی Web3

پلتفرم های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی به کاربران امکان مالکیت محتوا و داده ها و تصمیم گیری در مورد کسب درآمد را می دهند.

داستان پلتفرم های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی همچنان توجه زیادی را به خود جلب می کند و کاربران به طور فزاینده ای نگران ماهیت متمرکز و سانسور بالقوه پلتفرم های سنتی هستند. حتی جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر، علناً به دنبال جایگزینی غیرمتمرکز برای توییتر است.

کوین تلگراف با ریک پورتر، مدیر عامل استارتاپ غیرمتمرکز شبکه های اجتماعی DSVR، در مورد اینکه چگونه این پلتفرم ها می توانند نحوه تعامل کاربران و اشتراک گذاری اطلاعات آنلاین را تغییر دهند، مصاحبه کرد. پورتر گفت، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز به کاربران این امکان را می‌دهند که محتوا و داده‌های خود را داشته باشند و در مورد کسب درآمد آن تصمیم بگیرند.

پورتر همچنین معتقد است که پلتفرم های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی می توانند هم برای پلتفرم ها و هم برای کاربران مفید باشند. به گفته او، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز می‌توانند از طریق «توکن‌های جریانی بومی و دارایی‌های دیجیتال» کسب درآمد و درآمدزایی کنند. او توضیح داد:

«این کارمزدهای تراکنش فرصت بزرگی را برای ارتقای درآمد سنتی مبتنی بر تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی و در عین حال ارائه تجربه‌ای بدون آگهی به کاربران ارائه می‌دهد.»

مدیر عامل شرکت گفت: پلتفرم های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی این امکان را برای سازندگان فردی فراهم می کند تا تبلیغات را فعال کرده و از محتوای خود کسب درآمد کنند. همچنین گفت: “این اساساً مدل درآمد تبلیغاتی را که توسط رسانه های اجتماعی سنتی پیشگام شده بود تکرار می کند و در عین حال گزینه ها، قدرت و درآمد بیشتری را در پلتفرم به سازندگان محتوا می دهد.”

مؤلفه‌های رمزنگاری اجتماعی غیرمتمرکز [media] فعال کردن فناوری تبلیغاتی قدرتمندتر و شخصی‌شده‌تر که می‌تواند دارایی‌ها و تراکنش‌های مالی را در نظر بگیرد و به کاربران امکان کنترل دقیق نحوه دسترسی به این داده‌ها را بدهد. “

به گفته پورتر، پلتفرم رسانه اجتماعی Web3، قرار دادن محصول، بازاریابی تأثیرگذار و تبلیغات اجتماعی را به سطح بالاتری خواهد برد و آنها را دموکراتیزه تر خواهد کرد. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از NFT به‌عنوان شکلی از قرار دادن محصول و به‌عنوان راهی برای پاداش دادن به مشتریان وفادار خود استفاده کنند. این تبلیغ‌کنندگان می‌خواهند با سازندگان و انجمن‌های مرتبط شریک شوند، و Web3 Adtech به این سازندگان اجازه می‌دهد ثابت کنند که جامعه‌شان بهترین گزینه برای آنهاست.

الان رای بدهید!

پورتر در مورد چالش های پیش روی استارتاپ های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی گفت:

“ساخت بر روی زنجیره آسان نیست. پلتفرم رسانه اجتماعی Web3 بر روی یک پشته فناوری جدید با تیمی بسیار کوچکتر از غول های Web2 ساخته شده است. مقیاس بندی آنقدر سریع که به همه کاربران Web2 سطح عملکرد و پیچیدگی مورد نیاز را ارائه دهد، می تواند یک مشکل باشد. چالش.”

پورتر در مورد مقررات در اکوسیستم غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی گفت: داشتن مقررات روشنی که عموماً مورد توافق جامعه باشد، سالم است. با این حال، “تکنولوژی معمولا سریعتر از مقررات پیشرفت می کند، بنابراین مهم است که به کاربران ابزارها و اختیاراتی برای کمک به تنظیم پلت فرم و خود جامعه آن داده شود.” ما سازمان های خودمختار (DAO) را راهی برای خود تنظیمی و تصمیم گیری می بینیم. یک گروه، به جای واگذاری همه چیز به احزاب خارجی یا افراد قدرتمند.

مطالب مرتبط: فیس بوک و توییتر به لطف فناوری بلاک چین به زودی منسوخ خواهند شد

به لطف فناوری بلاک چین، چشم انداز رسانه های اجتماعی همانطور که می دانیم می تواند به زودی تکامل یابد تا کاربران را به روش های جدید توانمند کند.

نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا