🚨 اخبار ارز دیجیتال

Infura غیرمتمرکز در ماه های آینده راه اندازی می شود، غول های ابری Web2 احتمالاً به آن ملحق خواهند شد: Consensys

Infura غیرمتمرکز شامل یک بازار غیرمتمرکز از Infura و سایر ارائه دهندگان داده شخص ثالث است.

به گفته سیمون موریس، رئیس استراتژی ConsenSys در هفته بلاک چین، Infura غیرمتمرکز تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود و ارائه‌دهندگان اصلی ابر Web2 بخشی از شبکه خواهند شد.

موریس در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت: “ما به دنبال راه اندازی چیزی در اواخر امسال هستیم، اما پس از آن امیدواریم که آنها وارد مرحله ای شوند که به آن فاز فدرال می گویند که حدود شش ماه طول می کشد.” زمانی که شبکه هنوز تحت کنترل مرکزی بود، وارد یک دوره آزمایشی شدیم.

Infura نقطه دسترسی اکثر برنامه‌های کاربردی برای دسترسی به داده‌های زنجیره‌ای بلادرنگ از بلاک چین اتریوم است، اما تنها توسط Consensys کنترل می‌شود و آن را به یک نقطه شکست تبدیل می‌کند. در نوامبر ۲۰۲۰، کیف پول MetaMask با از کار افتادن Infura از کار افتاد و صرافی های متمرکز و پروژه های DeFi نیز تحت تأثیر قرار گرفتند. Infura همچنین به دلیل پیروی از تحریم های ایالات متحده علیه تورنادو کش مورد انتقاد برخی از کاربران قرار گرفت، اما به عنوان یک شرکت مستقر در ایالات متحده، Consensys نمی تواند انجام دهد.

کار برای ایجاد یک بازار غیرمتمرکز از حداکثر پنج ارائه دهنده داده مختلف در سراسر جهان که نقشی مشابه با Infura ایفا می کند، در حال انجام است. Infura خود تنها یک ارائه دهنده در شبکه است.

موریس گفت که این امر دسترسی به اتریوم را قابل اعتمادتر و مقاوم تر در برابر سانسور می کند، زیرا DApp ها دیگر نیازی به تکیه بر یک ارائه دهنده خدمات داده در یک حوزه قضایی ندارند.

«اگر افراد مختلفی دارید که زیرساخت‌های خود را در ارائه‌دهندگان ابری مختلف با استفاده از نرم‌افزارهای نود متفاوت راه‌اندازی می‌کنند، می‌توانید ایجاد محافظت از آسیب‌پذیری را شروع کنید. [the system]”

موریس می گوید، هدف نهایی ساخت یک معماری IP مانند TCP است که قابل تنظیم نباشد.

“شما نمی توانید IP TCP را تنظیم کنید، اما مطمئناً می توانید ارائه دهندگان را تنظیم کنید. بنابراین ما در تلاش هستیم تا یک معماری جدید برای نحوه رشد Web3 ایجاد کنیم. […] و نقش ما در آن […] این در مورد ترویج آن تغییر پارادایم است. ”

موریس گفت که هم شرکت‌های کریپتو بومی و هم ارائه‌دهندگان بزرگ ابر Web2 علاقه‌مند به مشارکت هستند، اما مشخص نکرد که Google Cloud یا AWS در حال مذاکره با ConsenSys هستند.

“هر دو طرف علاقه مند هستند.” [Web2 and Web3 providers]. بنابراین آنها این را به عنوان چیزی جدید می بینند و پتانسیل ایجاد حجم عظیمی از تجارت را در آینده دارد. ”

مربوط: راه اندازی وب ۳: برنامه راه اندازی Consensys با Cointelegraph Accelerator همکاری می کند

وی افزود که برای رفع اشکالات و عملکرد صحیح سیستم در حالی که تحت کنترل متمرکز است، به یک فاز فدرال نیاز است. اینکه آیا Consensys خواهد بود یا یک موجودیت جدید هنوز مشخص نشده است. انتظار می رود در سال ۲۰۲۴ به یک بازار بدون مجوز برای ارائه دهندگان داده منتقل شود.

غیرمتمرکز کردن ارائه دهندگان داده در بلاک چین اینفورا بسیار مهم است، زیرا انحصارها را می توان با یک حکم دادگاه تعطیل کرد. برای کیف پول های Web3 مانند MetaMask که برای داده های خود به Infura متکی هستند، این می تواند پیامدهای جدی داشته باشد.

استراتژیست ارشد شرکت افزود که نسخه غیرمتمرکز Infura می تواند توسط یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) یا یک بنیاد مدیریت شود.

مجله: پلیس چین در مقابل Web3، تمرکز بلاک چین ادامه دارد: آسیا اکسپرسنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا