اخبار ارز دیجیتال

Infura غیرمتمرکز می تواند به جلوگیری از خرابی برنامه اتریوم کمک کند: مصاحبه

اولین بازار “Dfura” که در حال حاضر در حال توسعه است، شامل حداکثر ۱۰ ارائه دهنده داده Web3 خواهد بود.

طبق مصاحبه ۶ فوریه Cointelegraph با محقق Infura، پاتریک مک کوری، Infura در حال توسعه یک بازار غیرمتمرکز برای ارائه دهندگان داده است که به جلوگیری از خراب شدن برنامه های Web3 در آینده کمک می کند.

مک کوری گفت که «دفورا» یا «اینفورای غیرمتمرکز» جدید با توزیع خدمات ارائه‌دهنده داده در میان چندین ارائه‌دهنده در بازار به اطمینان از عدم تمرکز بلاک چین کمک می‌کند. «در ابتدا تا ۱۰ ارائه‌دهنده وجود خواهند داشت که «با یکدیگر برای راه‌اندازی شبکه کار می‌کنند و سپس […] به تدریج تکرار کنید تا بازیکنان بیشتری بدست آورید. برخی از شرکای احتمالی در اواخر فوریه یا اوایل مارس در ETH Denver ملاقات خواهند کرد تا در مورد مراحل بعدی پروژه صحبت کنند.

یک پروژه جدید یک بلاک چین جدید نیست. در عوض، همانطور که مک کوری توضیح داد، بازاری برای تطبیق مصرف کنندگان داده های بلاک چین با ارائه دهندگان داده خواهد بود.

“اساساً بازاری برای ثبت نام ارائه دهندگان جدید وجود دارد و آنها مقداری در سیستم دارند. کاربران می توانند بیایند و این منابع را خریداری کنند، این مانند یک سرویس همسریابی برای کاربران است.”

مک کوری بر این باور است که این امر اکوسیستم Web3 را انعطاف پذیرتر می کند و به کاربران اجازه می دهد در صورت عدم موفقیت ارائه دهنده فعلی خود، به سرعت به یک ارائه دهنده جدید سوئیچ کنند. او همچنین گفت که “دفورا” جدید می تواند نسبت به سرویس فعلی در برابر سانسور مقاوم تر باشد، زیرا ارائه دهندگان در مناطق مختلف پخش خواهند شد و در حوزه های قضایی مختلف فعالیت خواهند کرد.

مربوط: آیا ما هنوز از اینکه متامسک و اجماع از ما جاسوسی می کنند ناراحتیم؟

Infura مجموعه‌ای از APIها و ابزارهای توسعه‌دهنده است که توسط توسعه‌دهندگان اپلیکیشن Web3 برای استخراج داده‌ها از بلاک چین استفاده می‌شود. توسط برنامه های مختلف Web3 مانند Metamask، Gnosis و Aragon استفاده می شود. همچنین توسط بسیاری از صرافی های متمرکز برای ردیابی تراکنش های سپرده و برداشت استفاده می شود.

شبکه‌های بلاک چین برای جلوگیری از بارگیری بیش از حد سرورها با تراکنش‌های زیاد، هزینه‌های تراکنش دریافت می‌کنند، اما این هزینه‌ها فقط از کاربرانی دریافت می‌شود که داده‌ها را روی بلاک چین می‌نویسند. Infura به عنوان راهی برای دریافت هزینه از توسعه دهندگان یا کاربران برای خواندن داده ها ظاهر شد. این معمولاً کارمزد تراکنش های زنجیره ای را متحمل نمی شود.

از آنجایی که Infura بیشتر و بیشتر توسط توسعه دهندگان استفاده می شود، به دلیل اینکه گفته می شود بیش از حد متمرکز است مورد انتقاد قرار گرفته است. هنگامی که سرورهای Infura در نوامبر ۲۰۲۰ از کار افتاد، برنامه کیف پول Metamask برای اکثر کاربران از کار افتاد و برخی صرافی های متمرکز نتوانستند داده های تراکنش دقیق را از آن دریافت کنند. این موضوع باعث شده تا برخی از منتقدان این سوال را مطرح کنند که آیا اتریوم می تواند واقعاً غیرمتمرکز باشد تا زمانی که توسعه دهندگان برای ارائه داده به کاربران به Infura متکی هستند.

این مقاله تا حدی بر اساس مصاحبه ای با پاتریک مک کالی است که توسط اندرو فنتون از Cointelegraph در Starkware Sessions 2023 در تل آویو انجام شده است.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا