اخبار ارز دیجیتال

گزارش: فارکس غیرمتمرکز هزینه ها را تا ۸۰ درصد کاهش می دهد

محققان میانگین هزینه حواله ها را با توجه به داده های بانک جهانی با هزینه تخمینی مبادله ارزهای ثابت USDC و EUROC در Uniswap مقایسه کردند.

بر اساس مقاله ای که در ۱۹ ژانویه به طور مشترک توسط محققان Circle و Uniswap منتشر شد، زمانی که بازار فارکس شروع به استفاده از پروتکل های DeFi به جای سیستم های متمرکز فعلی کند، هزینه های حواله “تا ۸۰٪” کاهش می یابد.

مقاله با عنوان «پرداخت‌های فارکس زنجیره‌ای و فرامرزی» توسط آستین آدامز دانشمند داده Uniswap، گوردون لیائو، اقتصاددان ارشد حلقه، مری کاترین رایدر، دیوید پوث و زینگ وانگ نوشته شده است.

نویسندگان فعالیت تجاری سکه دلار آمریکا (USDC) و سکه یورو (EUROC) Circle را در Uniswap از جولای ۲۰۲۲ تا ژانویه ۲۰۲۳ بررسی کردند. ۸ میلیون دلار

در طول این مدت، استیبل کوین‌های USDC و EUROC در چند نقطه پایه نسبت به نرخ‌های مبادله‌ای که در بازارهای عمده فروشی دلار و یورو مشاهده می‌شد، معامله می‌شدند. از نظر نویسنده، این نشان می‌دهد که بازار فارکس DeFi یک جایگزین معقول برای فارکس سنتی با کارایی عالی با وجود حجم معاملات کم ارائه می‌دهد.

مربوط: حسابرس DeFi برای شناسایی آسیب پذیری Uniswap برنده ۴۰۰۰۰ دلار شد

با این حال، محققان می خواستند بدانند که آیا استفاده از پروتکل DeFi مانند Uniswap می تواند مشارکت کنندگان بازار فارکس را نجات دهد یا خیر. بنابراین آنها هزینه های مرتبط با “مدل بانکداری خبرنگاری” سنتی فارکس و هزینه های مرتبط با فارکس DeFi را تجزیه و تحلیل کردند.

مدل متناظر FX در مقابل مدل DeFi. سس:پرداخت های زنجیره ای فارکس و فرامرزی با Adams، Ladder، Liao، Puth و Wan

آنها از برآوردهای بانک جهانی برای قیمت گذاری ۵۰۰ دلار حواله از طریق سیستم بانکی جهانی استفاده کردند. سپس این کار با خرید یک استیبل کوین (USDC یا EUROC) از طریق یک صرافی، مبادله آن با یک سکه دیگر در Uniswap، ارسال آن به شخص دیگری و پرداخت نقدی آن توسط شخص دیگری در صرافی انجام می شود.

محققان به این نتیجه رسیدند که مدل DeFi هزینه های مختلفی را برای کاربران متحمل می شود، از جمله کارمزد مبادله، کارمزد تراکنش DeFi، کارمزد شبکه و کارمزد انتقال پول نقد به و از صرافی ها. بر اساس برآوردهای ما، کارمزدهای ما تا ۸۰ درصد ارزان تر از میانگین است قیمت انتقال

Circle EUROC را در ژوئن ۲۰۲۲ منتشر کرد. طبق گزارش Investopedia، EUR/USD پرمعامله ترین جفت ارز در جهان است.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا