اخبار ارز دیجیتال

صرافی های غیرمتمرکز معامله گران شستشوی کریپتو را جذب می کنند: آزمایشگاه های سولیدوس

دوره های اندرو تیت

بر اساس گزارش آزمایشگاه Solidus، توسعه دهندگان توکن و ارائه دهندگان نقدینگی از سال 2020 تاکنون 2 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال را در DEX های مبتنی بر اتریوم معامله کرده اند.

به گفته شرکت نظارت بر بازار Solidus Labs، بیش از 20000 توکن رمزنگاری از طریق تراکنش‌های شستشوی مبادلات غیرمتمرکز (DEX) در سه سال گذشته دستکاری شده‌اند.

در نیمه دوم، گزارش دستکاری بازار ارزهای دیجیتال 2023 سولیدوس در 12 سپتامبر اعلام کرد که از 30000 استخر نقدینگی DEX مبتنی بر اتریوم، نزدیک به 70 درصد از سپتامبر 2020 معاملات شستشو را انجام داده اند که تقریباً 20 درصد است. او گفت که معادل یک میلیارد دلار ارزش مجازی است. واحد پول.

تجارت شستشو شکلی از دستکاری بازار است که در آن شرکت‌ها همان دارایی را می‌خرند و می‌فروشند و تصور نادرستی از فعالیت بازار ایجاد می‌کنند.

اگرچه تجارت شستشو در امور مالی سنتی وجود دارد، اما Solidus استدلال می‌کند که دستکاری‌کنندگان بازار اغلب ابزارهای آسان‌تری در مورد ارزهای دیجیتال دارند.

در ارزهای رمزنگاری شده، نقدینگی در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز مختلف تقسیم می‌شود که منجر به بازارهای کوچک‌تر و دستکاری آسان‌تر می‌شود.»

همچنین با توجه به ماهیت بدون مرز مالی غیرمتمرکز، سؤالات نظارتی در مورد اینکه چه کسی مسئول شناسایی و جلوگیری از تراکنش های شستشوی زنجیره ای است، وجود دارد.

Asaf Meir، بنیانگذار و مدیر عامل Solidus در بیانیه ای گفت: «دستکاری بازار همچنان یک چالش مهم در صنعت کریپتو است، به ویژه در عصر افزایش نظارت نظارتی و پذیرش نهادی.»

«فعالیت تجارت شستشو که در اینجا کشف کردیم، نشانه آشکاری از دستکاری بازار است و باید متوقف شود تا کریپتو و دیفای رشد کنند.»

سولیدوس توضیح داد که تاجران شستشو در اشکال و اندازه‌های مختلف، از توزیع‌کنندگان نشانه‌هایی که به دنبال کشیدن آسان فرش هستند، وجود دارند. برای سفته بازانی که به دنبال شرط بندی روی ایردراپ های توکن آینده هستند. اپراتورهای بورس و بازار برای جذب سرمایه گذاران و کاربران، حجم معاملات را افزایش دادند.

مربوط: تراکنش‌های شستشوی NFT در ماه فوریه ۱۲۶ درصد افزایش یافت: داده‌ها

یک مطالعه دفتر ملی تحقیقات اقتصادی در سال 2022 نشان داد که بیش از 70 درصد از حجم معاملات غیرقانونی مربوط به تجارت شستشو است.

محققان می گویند انگیزه های کوتاه مدتی برای معاملات شستشو وجود دارد و نکاتی در مورد معاملات جعلی اغلب بر رتبه صرافی در وب سایت های داده و آمار مانند CoinMarketCap و CoinGecko تأثیر می گذارد.

علاوه بر این، معاملات جعلی نیز می تواند در کوتاه مدت بر قیمت ارزهای رمزنگاری شده در صرافی ها تأثیر بگذارد.

Hodler’s Digest، 3-9 سپتامبر: مدیران بایننس لو رفت، نزدک به معاملات سفارشات هوش مصنوعی رفت، SBF درخواست وثیقه را از دست داد


نویسنده: Felix Ng
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا