اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل زنجیره ای: عدم تمرکز به معنای تحریم ها نمی تواند پول نقد تورنادو را از برق بکشد

امروزه دسترسی به میکسرهای رمزنگاری سخت‌تر شده است، اما خوب یا بد، تمرکززدایی به معنای پایان دادن به آن تقریبا غیرممکن است.

تحریم‌ها علیه Tornado Cash، یک میکسر غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، این سرویس را فلج کرد، اما استفاده از آن را به طور کامل قطع نکرد، سهم شرکت‌های تحلیل بلاک چین.

در ۸ آگوست، دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) تحریم هایی را علیه میکسرهای رمزنگاری به دلیل نقش آنها در پولشویی درآمدهای مجرمانه اعلام کرد.

در گزارشی که در ۹ ژانویه منتشر شد، Chainalysis گفت که تحریم ها تا حدی تأثیر داشته است و مجموع جریان ورودی به میکسرها را در ۳۰ روز پس از اعمال تحریم ها ۶۸ درصد کاهش داده است.

با این حال، از آنجایی که Tornado Cash یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر قرارداد هوشمند است، این شرکت تأکید می‌کند: «با Tornado Cash، هیچ‌کس یا سازمانی نمی‌تواند به راحتی یک سرویس متمرکز را از برق جدا کند.»

در مقابل، Chainalysis بازار دارک نت Hydra را مثال زد که پس از توقیف سرورهای پلیس آلمان در نتیجه تحریم‌ها شاهد ورود ارزهای دیجیتال صفر بود.

Chainalysis توضیح داد که تحریم‌های اعمال‌شده بر Tornado Cash باعث شد «وب‌سایت فرانت‌اند آن از کار بیفتد، اما قراردادهای هوشمند آن می‌توانند به‌طور نامحدود اجرا شوند، بنابراین از نظر فنی هر کسی می‌تواند در هر زمانی از آن استفاده کند».

این نشان می‌دهد که تحریم‌ها علیه خدمات غیرمتمرکز به جای قطع کامل خدمات، به عنوان ابزاری برای جلوگیری از استفاده از خدمات عمل می‌کند.»

OFAC در آگوست ۲۰۲۲ به تورنادو کش حمله کرد. گمان می رود که افراد و گروه ها از میکسر برای شستن میلیاردها دلار ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۹ استفاده کرده باشند، از جمله ۴۵۵ میلیون دلار که توسط گروه لازاروس مرتبط با کره شمالی به سرقت رفته است.

آژانس سپس این تحریم‌ها را در نوامبر اصلاح کرد و این پلتفرم را بیشتر سرکوب کرد تا: [weapons of mass destruction] برنامه ”

الان رای بدهید!

آخرین گزارش Chainalsis نشان می‌دهد که کلاهبرداری Tornado Cash عمدتاً به هک‌ها و کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال مربوط می‌شود و به طور متوسط ​​تقریباً ۳۴ درصد از کل ورودی‌ها از چنین منابعی می‌آیند.

در حالی که تحریم ها میکسر را به طور کامل متوقف نکرد، آنها به طور موثر مردم را از استفاده از پلت فرم آن منصرف کردند و مجموع ورودی ها را تا ۶۸ درصد در ماه بعد کاهش دادند.

در حالی که اعداد خاصی ارائه نشده است، این نمودار نشان می دهد که ورودی ها در ۳۰ روز قبل از تحریم ها به حدود ۲۵ میلیون دلار در روز رسیده و سپس به زیر ۵ میلیون دلار در روز رسیده است.

قبل و بعد از هجوم به سیستم عامل های تحریم شده: تحلیل زنجیره ای

به نظر می‌رسد که این مشوق‌ها با کاهش ۶۸ درصدی در جریان ورودی ۳۰ روز پس از تعیین، قوی هستند.

مربوط: تلفات امنیتی DeFi در سال ۲۰۲۲ با رشد ۴۷.۴ درصدی به ۳.۶۴ میلیارد دلار می رسد: گزارش:

گزارش دیگری از شرکت امنیتی بلاک چین SlowMist در این هفته همچنین نشانه هایی در مورد انواع پولی که در سال ۲۰۲۲ از طریق Tornado Cash جریان داشت، ارائه کرد. طبق تحقیقات این شرکت، ۱۲۳۳۱۲۹ اتر (ETH) به ارزش ۱.۶۲ میلیارد دلار در سال گذشته به این پلتفرم واریز شده است. ۱,۲۸۳,۱۸۶ ETH (1.7 میلیارد دلار) برداشت شد.



نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا