اخبار ارز دیجیتال

بدترین عملکردهای دسامبر DeFi در سال 2022: تعریف مجدد مالی

بازار دی‌فای در اولین هفته سال جدید تغییر چندانی نسبت به هفته آخر سال 2022 نداشته است زیرا حرکت قیمت در منطقه مشابه باقی مانده است.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

تا پایان سال 2022، وجوه دزدیده شده از DeFi با 62 میلیون دلار اکسپلویت در دسامبر، کمترین ارزش را خواهند داشت. در حالی که این عدد ممکن است با توجه به هک های متعدد پل و صدها میلیون دلار سرقت شده در سال جاری، اطمینان بخش به نظر برسد، کارشناسان امنیت سایبری پیش بینی می کنند که تا سال 2023، اکسپلویت ها، وام های فلش، کلاهبرداری خروج کاهش نمی یابد، هشدار می دهد.

پروتکل Lido از MakerDAO پیشی گرفته و بالاترین مقدار کل قفل شده (TVL) را در اکوسیستم DeFi دارد. در اخبار دیگر، هکر Mango Markets، Avraham Eisenberg، در انتظار محاکمه، بازداشت شده است.

در ابتدای سال جدید، نهنگ های GMX با توکن های GMX به ارزش 3.5 میلیون دلار هک شدند. هکرها کنترل 82519 توکن GMX را به دست گرفتند، دارایی ها را با 2627 اتر (ETH) مبادله کردند و از پروتکل های Hop و Across برای انتقال دارایی ها به شبکه اتریوم استفاده کردند.

100 توکن DeFi برتر سال را با قدرت شروع کردند و بیشتر توکن ها در نمودار هفتگی به رنگ سبز معامله می شوند.

62 میلیون دلار رمز ارز سرقت شده در دسامبر در سال 2022 “پایین ترین ماهانه” بود: CertiK

به نظر می رسد هکرها و اکسپلویت های کریپتوکارنسی در فصل تعطیلات 2022 با 62.2 میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته اند. به گفته CertiK، این “حداقل ماهانه” سال بود.

در 31 دسامبر، شرکت امنیتی بلاک چین لیستی از جدی ترین حملات ماه را در توییتر منتشر کرد. 15.5 میلیون دلار کلاهبرداری خروج از کشور به عنوان بیشترین سوء استفاده از ارزش در طول ماه مشخص شد و پس از آن 7.6 میلیون دلار سوء استفاده مبتنی بر وام فوری قرار گرفت.

به خواندن ادامه دهید

شرکت امنیت سایبری: هیچ لطفی برای سوء استفاده‌ها، وام‌های سریع یا کلاهبرداری خروج از کشور در سال 2023 وجود ندارد

به گفته CertiK، سال جدید یک شروع تازه برای بازیگران مخرب در فضای رمزنگاری است و سال 2023 شاهد کاهش سرعت کلاهبرداری، سوء استفاده و هک نخواهد بود. این شرکت امنیتی بلاک چین به کوین تلگراف گفت که انتظار دارد در سال پیش رو چه شرور در فضا باشند.

CertiK به یک سوء استفاده “ویرانگر” در پل های زنجیره ای در سال 2022 اشاره کرد. شش مورد از 10 بزرگترین بهره برداری در سال 2022، بهره برداری از پل ها بود که ارزش آن تقریباً 1.4 میلیارد دلار است.

به خواندن ادامه دهید

Lido از MakerDAO پیشی گرفت و اکنون بالاترین TVL را در DeFi دارد

پروتکل لیدو فایننس بیشترین سود را از ادغام اتریوم در ماه سپتامبر برده است و TVL آن اکنون در بین سایر پروتکل‌های DeFi در رتبه اول قرار دارد.

طبق داده‌های DefiLlama، پروتکل سهامداری مایع لیدو در حال حاضر 5.9 میلیارد دلار TVL دارد، بالاتر از MakerDAO 5.89 میلیارد دلار و Aave 3.7 میلیارد دلار.

به خواندن ادامه دهید

آبراهام آیزنبرگ، بهره بردار بازارهای انبه، در انتظار محاکمه بازداشت شد

در به‌روزرسانی حماسه بهره‌برداری از بازارهای انبه، دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه پورتوریکو حکم بازداشت را برای بهره‌بردار بدنام بازارهای مانگو، آبراهام آیزنبرگ صادر کرد.

بروس مک گیولین، قاضی دادگاه ایالات متحده، پس از برگزاری جلسه بازداشت، تشخیص داد که آیزنبرگ به دلایل متعددی نیاز به بازداشت دارد. طبق اسناد دادگاه، آزادی آیزنبرگ هیچ شرط یا ترکیبی از شرایطی ندارد که به طور منطقی تضمین کند که در صورت لزوم در دادگاه حاضر شود.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته به زیر 40 میلیارد دلار رسید و در زمان نگارش این مقاله حدود 38.5 میلیارد دلار معامله شد. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای پرنوسان و صعودی داشته‌اند و تقریباً همه توکن‌ها سبز معامله می‌شوند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا