اخبار ارز دیجیتال

سازمان تجارت اروپا نسبت به حذف DeFi از MiCA هشدار داد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گروه های صنعتی ایجاد یک طبقه بندی از اکوسیستم DeFi و یک چارچوب نظارتی سازگار همراه با سطوح مختلف تمرکز را توصیه کردند.

انجمن بازارهای مالی اروپا (ASME)، یک گروه حامی صنعت که نماینده فعالان بازار عمده فروشی اروپایی است، خواستار گنجاندن بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) در بازار مقررات دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) است که اخیراً تصویب شده است.

اعتقاد بر این است که MiCA اولین قانون جامع ارزهای دیجیتال است که در دسامبر ۲۰۲۴ اجرایی می شود. با این حال، قوانین کریپتو برخی از جنبه‌های اکوسیستم کریپتو مانند DeFi و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را مستثنی می‌کند. در نامه ای به شورای اروپا، ASME گفت که حذف DeFi می تواند خطرات پیش بینی نشده ای برای ثبات مالی و سرریزهای احتمالی ایجاد کند.

همانطور که توسط هیئت ثبات مالی (FSB) اشاره شد، همپوشانی فعلی بین DeFi و مالی سنتی (TradFi) هنوز قابل توجه نیست، اما باید به طور فعال نظارت و مدیریت شود.

این سند توصیه می‌کند که اتحادیه اروپا باید یک طبقه‌بندی از فعالیت‌های DeFi و دارایی‌های دیجیتال با رویکردی مبتنی بر ریسک ایجاد کند. از نظر اداره اکوسیستم های غیرمتمرکز مانند DeFi، گروه های صنعتی یک چارچوب نظارتی منسجم همراه با سطوح مختلف تمرکز پیشنهاد کرده اند.

Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد این موضوع با AFME تماس گرفت، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

این گروه صنعتی معتقد است که درخواست آنها نباید به عنوان یک راه حل قطعی تلقی شود، بلکه برخی از مشکلات فنی ناشی از این حوزه جدید مالی دیجیتال را بیشتر بررسی می کند و “رویکردی اساسی” برای حل این مشکل ارائه می دهد. بحثی برای ساختن یک «اثر». پیشنهادات اولیه در مورد نحوه پرداختن به DeFi از دیدگاه نظارتی. ”

مربوط: ریپل از مقررات MiCA استقبال می کند زیرا شکایت ایالات متحده عدم وضوح را آشکار می کند

هدف این گروه صنعتی آغاز اولین بحث گسترده صنعت در مورد این موضوع و فعال کردن راه‌حل‌های خط‌مشی نوآورانه برای DeFi در هر دو بخش عمومی و خصوصی است.

MiCA در حال حاضر در مرحله مشاوره با اتحادیه اروپا است و از ماه جولای یک فرآیند مشاوره سه قسمتی را آغاز می کند. اقدامات و پیشنهادات جمع آوری شده در مرحله مشاوره منوط به تایید کمیسیون اروپا، پارلمان اروپا و شورای اروپا است.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – همچنین نکات مالیاتی کریپتو

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا