اخبار ارز دیجیتال

داده ها نشان می دهد که افزایش بهمن (AVAX) شایعات خرید، فروش رویدادهای خبری بود

قیمت های AVAX پس از اعلام خبر ادغام ابری آمازون افزایش یافت، اما آیا این خبر برای بهبود اصول اولیه Avalanche کمکی می کند؟

بهمن (AVAX) در اوایل سال 2023 با افزودن پشتیبانی از بلاک چین به خدمات وب آمازون (AWS) Cloud مورد توجه قرار گرفت. با این حال، تحلیل تجربی و روی زنجیره نشان می‌دهد که افزایش قیمت آوالانچ احتمالاً به دلیل افزایش گسترده‌تر بازار ارزهای دیجیتال است که احتمالاً با افزایش بقیه بازار به پایان می‌رسد.

آیا اخبار آمازون Avalanche اغراق آمیز است؟

ادغام با بزرگترین سرویس بلاک چین گامی مثبت برای Avalanche است، اما تبلیغات در مورد تأثیر آن ممکن است اغراق آمیز باشد. اثبات این امر در حرکتی مشابه توسط تیم Avalanche در دسامبر 2022 است.

تیم Avalanche تا پایان سال 2022 با Alibaba’s Cloud قرارداد امضا کرده است. خدمات ابری مستقر در آسیا، 6 درصد از بخش جهانی را به خود اختصاص داده است. با وجود این، تعداد اعتبارسنجی‌های بلاک چین ثابت است و نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران Alibaba Cloud مایل به اجرای گره‌های Avalanche هستند.

تعداد اعتبارسنجی بهمن. منبع: Avax.network

AWS از کاربرانی که با خوشحالی از گره های بلاک چین استفاده می کنند درآمد کسب می کند. احتمالاً به همین دلیل است که ما به پشتیبانی از بلاک چین های مختلف ادامه می دهیم. آمازون از می 2021 از گره های اتریوم پشتیبانی می کند. اعلامیه اخیر مشارکت آمازون ممکن است برخی از سرمایه گذاران را گمراه کند.

توسعه اکوسیستم بهمن

داده های استفاده از بلاک چین آوالانچ نیز دلگرم کننده نیست. پس از سقوط بازار ارزهای دیجیتال در می 2021، گاز مورد استفاده در بلاک چین به شدت کاهش یافت و از آن زمان بهبود نیافته است. کل ارزش قفل شده در اکوسیستم DeFi Avalanche نزدیک به کمترین میزان در دو سال گذشته یعنی 885 میلیون دلار است و در مقایسه نقدینگی سایر زنجیره ها رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

گازی که توسط زیرشبکه های زنجیره C Avalanche و DeFi Kingdoms استفاده می شود. منبع: Avax.network

این پروژه در زیرشبکه های بازی مانند DeFi Kingdoms و Swimmer Network موفقیت هایی داشته است. رشد زیرشبکه اکوسیستم Avalanche را تقویت می کند، اما ارزش مستقیمی برای دارندگان AVAX ایجاد نمی کند، زیرا امنیت زیرشبکه و توکنومیک ممکن است مستقل از بلاک چین اولیه بهمن باشد.

اعتبار سنجی‌های بهمن تنها در صورتی از زیرشبکه‌ها سود می‌برند که در مراحل اولیه، امنیت را از اعتبارسنجی‌های بهمن یا پروژه‌های بوت استرپ با استفاده از شبکه اصلی وام بگیرند و سپس به زنجیره‌های مستقل مهاجرت کنند. چندین پروژه بازی امیدوارکننده مانند Shrapnel و Ascenders برای رسیدن به این هدف کار می کنند. با این حال، باید دید که آیا فعالیت و درآمد کافی برای اعتبارسنجی‌های بهمن به همراه خواهد داشت یا خیر.

داده های جریان تجارت AVAX و تجزیه و تحلیل فنی

افزایش قیمت اخیر بهمن عمدتاً به دلیل شکار انحلال برای سفارش های کوتاه مدت در بازار آتی است. بر اساس داده های Coinglass، نرخ سرمایه گذاری مبادله دائمی بهمن از زمان انفجار FTX در نوامبر منفی باقی مانده است. موقعیت‌های شلوغ فروش به خریداران نهنگ اجازه می‌داد تا ایستگاه‌های فروشندگان را اجرا کنند.

پس از افزایش قیمت هفته گذشته، نرخ های تامین مالی به منطقه بی طرف بازگشته است. این به طور موثر سوختی را که باعث حرکت گاو نر فعلی می شد تخلیه کرد.

نرخ سرمایه گذاری مبادله دائمی بهمن منبع: Coinglass

کیف پول «پول هوشمند» که نانسن شناسایی کرد در آن دوره به ارزش 2.3 میلیون دلار AVAX سپرده گذاری کرد. علاوه بر این، صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر و سازندگان بازار مانند جامپ کپیتال، وینترموت تریدینگ و لانگلینگ 1.3 میلیون دلار به جریان خالص ورودی اضافه کردند. کل ورودی آواکس به صرافی ها برای هفته دوم ژانویه 2023 8.025 میلیون دلار بود.

از آنجایی که قیمت‌های بهمن در هفته دوم سال 2023 40 درصد افزایش یافت، داده‌های جریان FX جریان قابل توجهی را ثبت کرد و احتمالاً با شروع فروش سرمایه‌گذاران، پرچم‌های احتیاطی را برای خریداران بالا برد.

AVAX ورودی و خروجی از صرافی های رمزنگاری.منبع: نانسن

از نظر فنی، شکست میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) در 13.40 دلار، میانگین متحرک نمایی 100 روزه را در 20.70 دلار و اوج احتمالی 31.45 دلار در آگوست 2022 حفظ می کند. اما زمان دسترسی خریداران به سرعت در حال اتمام است.

شاخص واگرایی میانگین متحرک (MACD) نشانه اولیه یک فلات با افت شدید خرید را نشان می دهد.

نمودار روزانه AVAX/USD.منبع: Trading View

جفت AVAX/BTC با مقاومت سطوح حمایت و مقاومت در 0.000834 BTC مواجه شد. EMA 100 روزه هم اکنون در اینجا قرار دارد. اگر خریداران نتوانند به این سطح برسند، می‌توان انتظار کاهش تا 0.000642 بیت کوین را داشت که احتمالاً به 0.000465 بیت کوین می‌رسد.

نمودار روزانه AVAX/BTC.منبع: Trading View

علاوه بر این، ارزش بازار آلتکوین (به استثنای بیت کوین) در حال حاضر به هدف صعودی خود نزدیک به میانگین متحرک ۱۰۰ روزه ۵۶۳ میلیون دلاری رسیده است. اگر حرکت مثبت در سرتاسر بازار شروع به کاهش کند، روند صعودی AVAX می تواند معکوس شود.

به طور کلی، آمار استفاده از بهمن نسبت به سه ماهه چهارم سال 2022 بدون تغییر است. مقدار بسیار کمی از افزایش قیمت اخیر را می توان به رشد زمینه ای نسبت داد. این پروژه می تواند از فضای بازی بلاک چین بهره مند شود و در آینده رشد کند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا