اخبار ارز دیجیتال

داده‌ها نشان می‌دهند که بازار خرس استخراج بیت‌کوین راه‌هایی در پیش دارد

بازار نزولی سال ۲۰۲۲ بر ماینرهای بیت کوین به شیوه ای شدیدتر از رکودهای قبلی تأثیر می گذارد. به خصوص که بسیاری از ماینرهای فهرست شده با بدهی دست و پنجه نرم می کنند.

ماینینگ بیت کوین (BTC) ستون فقرات اکوسیستم بیت کوین است و درآمد ماینرها نیز بینشی از نوسانات قیمت بیت کوین و سلامت بخش گسترده تر کریپتو ارائه می دهد.

به خوبی مستند شده است که ماینرهای بیت کوین در بازار نزولی کنونی با مشکل مواجه هستند.

فعالیت‌های استخراج کنونی مشابه بازارهای خرس تاریخی BTC است، با چند نکته.

بیایید بررسی کنیم که این به چه معناست برای چرخه فعلی بیت کوین.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که ممکن است بازار خرسی بر اساس چرخه های قبلی ادامه یابد

سودآوری استخراج بیت کوین را می توان بر اساس درآمد ماینر در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) اندازه گیری کرد. به گفته Jaran Mellerud، تحلیلگر بیت کوین در Hashrate Index، بازار خرس استخراج بیت کوین دوره های کمتر از ۰.۲۵ دلار در هر کیلووات ساعت را پشت سر گذاشته است. بر اساس فرضیات او، او از کارآمدترین دستگاه های استخراج بیت کوین در بازار برای محاسبه استفاده می کند.

بازار نزولی ۲۰۱۸ نزدیک به یک سال به طول انجامید و کیلووات ساعت به ۰.۱۲ دلار رسید. روند نزولی تا شروع بازار نزولی ۲۰۱۹ با یک بازار صعودی کوتاه دنبال شد.

به گفته ملرود، بازار نزولی سال ۲۰۱۹ کمترین درآمد را با ۰.۰۸۳ دلار در هر کیلووات ساعت ایجاد کرد و ۴۶۳ روز به طول انجامید، در حالی که قیمت بیت کوین به ۵۰۰۰ دلار کاهش یافت.

بر اساس تحلیل درآمد هر کیلووات ساعت ملرود، آخرین بازار نزولی معدن در آوریل ۲۰۲۲ آغاز شد. از ۸ دسامبر، بازار نزولی فعلی ۲۲۵ روز با حداقل سود ۰.۱۰۸ دلار در هر کیلووات ساعت به طول انجامید. این عدد به دلیل افزایش قیمت انرژی نسبت به دوره های قبلی کاهشی بیشتر است.

درآمد تاریخی استخراج بیت کوین در هر کیلووات ساعت.منبع: شاخص هشرات

با مقایسه چرخه فعلی استخراج خرسی، ممکن است حداقل ۱۳۸ روز طول بکشد تا بازار نزولی معکوس شود. تفاوت بین این دوره و چرخه های گذشته در این است که قبلاً ماینرها عمدتاً از خود تأمین مالی می شدند، در حالی که اکنون بسیاری از ماینرها رشد سریع خود را با بدهی تأمین می کنند.

سهام معدن عمومی درد را احساس می کند

در طول بازار صعودی سال ۲۰۲۱، سهام استخراج بیت کوین در مجموع به بیش از ۱۷ میلیارد دلار در اوج خود رسیده است. بازار صعودی علاقه سرمایه گذاران را افزایش داد و باعث رشد سهام استخراج بیت کوین شد که از ۲ میلیارد دلار در نوامبر ۲۰۲۰ افزایش یافت.

پس از رسیدن به اوج بازار گاوی در سال ۲۰۲۱، سهام ماینینگ کریپتو تحت فشار قابل توجهی قرار دارند و بسیاری از آنها ۹۰ درصد کاهش یافتند.

ارزش بازار سهام استخراج بیت کوین منبع: شاخص هاشرات.

حجم عظیمی از بدهی که توسط شرکت‌های استخراج عمومی در زمانی که بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسید، نسبت بدهی به سهام را ایجاد کرده است.

یک مثال خوب از اینکه چگونه بازارهای نزولی اتکای ماینرها به بدهی را افزایش می دهند، نگاهی به Core Scientific است. قبل از بازار نزولی استخراج در ماه آوریل، Core Scientific نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام تنها ۰.۶ بود. این رقم از زمان شروع بازار نزولی بیش از ۲۴.۲ برابر افزایش یافته است.

بدهی علمی اصلی در مقابل حقوق صاحبان سهام.منبع: شاخص هشرات

بر اساس روندهای تاریخی گذشته بیت کوین، ماینرهای عمومی بیشتری با فشار بر سهام خود مواجه خواهند شد زیرا انتظار می رود بازار نزولی استخراج بیت کوین ادامه یابد. اگر بدهی ماینرها به افزایش خود ادامه دهد، سرمایه گذاران ناراحت خواهند شد و قیمت های بازار سهام ممکن است بیشتر کاهش یابد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا