اخبار ارز دیجیتال

داده ها نشان می دهد که معامله گران حرفه ای بیت کوین می خواهند صعودی باشند، اما افزایش به ۲۳۰۰۰ دلار کافی نبود.

قیمت بیت کوین برخی سیگنال های صعودی را ارسال کرده است، اما معامله گران تا زمانی که فدرال رزرو کارت خود را در ۱ فوریه ارائه نکند، چندان مشتاق اضافه کردن طولانی مدت اهرمی نیستند.

قیمت بیت کوین (BTC) در ۲۵ ژانویه پس از اینکه ایالات متحده رشد کمی بهتر از انتظار ۲.۹ درصدی تولید ناخالص داخلی (GDP) در سه ماهه چهارم را گزارش کرد، واکنش متفاوتی نشان داد. با این حال، مجموع همه کالاها و خدمات تجاری شده بین اکتبر و دسامبر کمتر از ۳.۲ درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش یافته است.

مجموعه دیگری از داده‌ها که اعتماد سرمایه‌گذاران را محدود می‌کند، هرچند تا حدودی خوش‌بینانه است، این است که سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده در ماه دسامبر ۵.۶ درصد افزایش یافت، بنابراین فدرال رزرو آمریکا (FED) می‌تواند هر لحظه اقدامات انقباضی خود را لغو کند. این شاخص بسیار بهتر از انتظارات بود، که می تواند به این معنی باشد که نرخ بهره ممکن است کمی بیشتر از حد انتظار افزایش یابد.

قیمت نفت خام نیز همچنان مورد توجه سرمایه گذاران است، به طوری که WTI برای نفت خام به بالاترین سطح خود از اواسط سپتامبر نزدیک شده است و در حال حاضر با قیمت ۸۱.۵۰ دلار معامله می شود. دلیل اصلی تشدید درگیری روسیه و اوکراین پس از تصمیم آمریکا و آلمان برای ارسال تانک به اوکراین در ۲۵ دسامبر است.

شاخص دلار آمریکا (DXY)، که قدرت دلار را در برابر سبدی از ارزهای برتر اندازه گیری می کند، در ۱۰۲ باقی ماند، نزدیک به پایین ترین سطح خود در ۸ ماه گذشته. این نشان دهنده اعتماد پایین به توانایی فدرال رزرو برای کنترل تورم بدون ایجاد یک رکود عمیق است.

عدم قطعیت نظارتی نیز ممکن است در محدود کردن افزایش بیت کوین مهم بوده باشد. بانک مرکزی هلند، دویچه بانک، صرافی رمزارز Coinbase را به دلیل نقض مقررات محلی ارائه دهندگان خدمات مالی ۳.۶ میلیون دلار جریمه کرد. این خبر در تاریخ ۲۶ ژانویه اعلام شد.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

مارجین بیت کوین اندکی افزایش می یابد

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، شما می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین و خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین تنها می توانند ارز دیجیتال را کوتاه کنند زیرا شرط می بندند که قیمت کاهش یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت مارجین وام معامله گر OKX از ۲۰ ژانویه تا ۲۰ ژانویه، مدت ها پس از شکستن مقاومت ۲۱۵۰۰ دلاری بیت کوین تا سطح حرفه ای، اندکی افزایش یافته است.

برخی ممکن است استدلال کنند که تقاضا برای استیبل کوین‌های استیبل‌کوین برای موقعیت‌یابی صعودی بسیار کمتر از سطوح مشاهده شده در اوایل ژانویه است. با این حال، نسبت‌های وام‌دهی حاشیه بالاتر از ۳۰ برای استیبل کوین/BTC نادر هستند و معمولاً بیش از حد خوش‌بینانه هستند.

مهمتر از آن، اندیکاتور فعلی ۱۷ به شدت به نفع استیبل کوین استقراض است، که نشان دهنده عدم اطمینان در ایجاد یک موقعیت اهرمی نزولی است.

معامله گران گزینه ها با تعصب خوش بینی تقلب می کنند

معامله گران همچنین باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا متوجه شوند که آیا افزایش اخیر سرمایه گذاران را ریسک گریزتر می کند یا خیر. انحراف دلتا ۲۵ درصد نشانه آن است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج باشد، مثبت است زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به عبارت دیگر، اگر معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین بترسند، اندیکاتور انحراف از ۱۰ درصد فراتر خواهد رفت. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۱۰ درصدی است.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

شیب دلتای ۲۵ درصدی در ۲۱ ژانویه، زمانی که متریک به آستانه منفی ۱۰ رسید، در یک سوگیری خوش بینانه قرار گرفت. این حرکت همزمان با افزایش ۱۱.۵ درصدی قیمت بیت کوین و به دنبال آن انکار به قیمت ۲۳۳۷۵ دلار است. از آن زمان، معامله گران آپشن نسبت به کاهش غیرمنتظره قیمت ها بیزارتر شده اند.

مطالب مرتبط: چرا قیمت بیت کوین پس از حل بن بست محدودیت بدهی توسط دولت ایالات متحده اصلاح می شود

در حال حاضر، انحراف دلتای نزدیک به صفر نشان می دهد که سرمایه گذاران ریسک های مشابه را به سمت پایین و بالا قیمت گذاری می کنند. بنابراین، در حالی که از یک سو کمبود تقاضا از سوی معامله‌گران حاشیه‌ای که بیت‌کوین را کوتاه می‌کنند امیدوارکننده به نظر می‌رسد، معامله‌گران گزینه‌ها آنقدر مطمئن نبودند که در همان زمان خوش‌بین باشند.

هر چه بیت کوین بیشتر از ۲۲۵۰۰ دلار باقی بماند، خطر برای کسانی که روی کاهش قیمت بیت کوین شرط بندی می کنند (کوتاه) بیشتر است. با این حال، بازارهای سنتی همچنان نقش کلیدی در تعیین روندها ایفا می کنند، بنابراین احتمال افزایش قیمت دیگر قبل از تصمیم فدرال رزرو در ۱ فوریه بسیار اندک است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا