🚨 اخبار ارز دیجیتال

قاضی ایالات متحده می‌گوید لحظات برتر NBA آزمایشگاه Dapper به عنوان اوراق بهادار قابل پذیرش است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قاضی فدرال، ویکتور مالئو، آزمون هاوی را برای تعیین اینکه آیا NFT به عنوان یک قرارداد سرمایه گذاری مشمول قوانین اوراق بهادار ایالات متحده واجد شرایط است یا خیر، در نظر گرفت. با رد این درخواست، دادگاه اجازه داد تا پرونده ادامه یابد.

بر اساس یک پرونده قضایی در تاریخ ۲۲ فوریه، نشانه‌های غیرقابل تعویض NBA Top Shot Moments (NFT) ممکن است امنیتی در نظر گرفته شوند زیرا طبق قوانین امنیتی ایالات متحده الزامات را دارند.

این تصمیم پس از رد درخواست قاضی فدرال، ویکتور ماله، برای رد شکایت دسته جمعی ارائه شده توسط رهام قارگوزلو، مدیر عامل شرکت Dapper Labs، مبنی بر اینکه NBA TopShot NFTهای این شرکت اوراق بهادار هستند، رد شد. با رد این درخواست، دادگاه اجازه داد تا پرونده ادامه یابد. آزمایشگاه داپر اکنون ۲۱ روز فرصت دارد تا به تصمیم دادگاه پاسخ دهد.

بر اساس پرونده های دادگاه، قاضی پس از بررسی تست هوی، حکم خود را صادر کرد، که تعیین می کند آیا یک NFT به عنوان یک قرارداد سرمایه گذاری مشمول قوانین اوراق بهادار ایالات متحده واجد شرایط است یا خیر. معاملات تعیین شده به عنوان قرارداد سرمایه گذاری اوراق بهادار محسوب می شود.

“در نهایت، نتیجه دادگاه مبنی بر اینکه Dapper Labs قراردادهای سرمایه گذاری را تحت Howey ارائه کرده است، محدود بود. همه NFT های ارائه شده یا فروخته شده توسط هیچ شرکتی اوراق بهادار نیستند و هر طرح باید به صورت موردی ارزیابی شود.”

قاضی ویکتور مارئو نیز حکم داد:

“در عوض، Dapper Labs یک طرح خاص تحت Howey به Moments ارائه می دهد که یک رابطه حقوقی کافی برای ایجاد یک توافق سرمایه گذاری بین یک سرمایه گذار و یک مروج ایجاد می کند که امنیت است.”

شکایت دسته جمعی در می ۲۰۲۱ توسط شاکی Jeeun Friel به اتهام فروش NFTها به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده مطرح شد. NBA Top Shot همچنین ادعا می‌کند که عمداً از جمع‌آوری‌کنندگان از برداشت وجوه خود برای «ماه‌ها» به منظور افزایش مصنوعی ارزش بازار پلتفرم جلوگیری کرده است. بلافاصله به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد.

طبق گزارش Dapper Labs، NBA Top Shot تا فوریه ۲۰۲۱ بیش از ۲۳۰ میلیون دلار از NFT فروش داشته است، Cointelegraph گزارش می دهد.

این تصمیم در بحبوحه بحث های گسترده در مورد اینکه آیا دارایی های دیجیتال مختلف باید به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند، اتخاذ شد. در ۹ فوریه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تسویه حساب ۳۰ میلیون دلاری با صرافی کریپتوکارنسی کراکن را برای خدمات سهام آن اعلام کرد. این آژانس همچنین در حال بررسی مشاوران سرمایه گذاری سنتی وال استریت است که بدون داشتن صلاحیت مناسب، نگهداری دارایی های دیجیتال را به مشتریان خود پیشنهاد می کنند.

اخیراً، SEC اعلام کرد که مبلغ ۱.۴ میلیون دلار با بازیکن سابق NBA، پل پیرس، برای تبلیغ یک پروژه نمادین در رسانه های اجتماعی، تسویه حساب می کند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا