🚨 اخبار ارز دیجیتال

DAO برای پذیرش اصلی باید از Burning Man یاد بگیرد

DAO ها باید از مثال Burning Man در ساده سازی ماموریت و ساختار حکومتی خود و درگیر نگه داشتن اعضای جامعه درس بگیرند.

همانطور که در حال حاضر وجود دارند، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) نمی‌توانند به توده‌ها گسترش یابند.

مطمئناً نمونه‌های عالی مانند PleasrDAO، Uniswap DAO، گروه DAO Synthetix و Maker DAO وجود دارد که همگی در جایگاه‌های مربوطه خود موفق هستند. با این حال، اینها از نام های معروف دور هستند.

چرا، ممکن است بپرسید.

مربوط: سازمان سایبرنتیک – BORG – محکوم به شکست است

خیلی مرموز است.

سه مورد از این چهار پروتکل DAO هستند که عملیات روزانه و رشد آینده اکوسیستم DeFi را هدایت می کنند. یکی دیگر، PleasrDAO، مجموعه‌ای از سازندگان مشهور ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران و رهبران فکری کلی است که آینده‌ی هنر را به صورت زنجیره‌ای مدیریت می‌کنند.

اگرچه قرار است این DAO ها “متمرکز رمزنگاری” باشند، ما هنوز به یک مدل DAO بین صنعتی نیاز داریم.

ساختار سازمانی DAOمنبع: ست بنن

Burning Man: DAO را قبل از ایجاد DAO در نظر بگیرید. یک DAO که واقعاً خارج از ارزهای دیجیتال است.

قرعه‌کشی از زمان تأسیس در سال ۱۹۸۶ با تنها ۲۰ مهمان تا تبدیل شدن به یک پدیده جهانی با حدود ۷۳۰۰۰ شرکت‌کننده در سال جاری، همیشه ساده بوده است، در عین حال افراد را از هر زمینه‌ای دور هم جمع می‌کند.

Burning Man تقریباً چیزی برای همه است، اما برای همه فرار از جامعه سنتی به جامعه جایگزینی است که نه با پول، بلکه با پرداخت پول بر آن حکومت می کند. هر سال شهر بزرگ‌تر می‌شود و کمپ‌های اطراف بیشتر پیشنهاد می‌دهند، حتی اگر پولی برای خود رویداد خرج نمی‌شود.

از آنجایی که بازار نزولی کریپتو ادامه دارد و DAO برای عبور از شکاف گیر کرده است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از معروف ترین DAO دنیای فیزیکی الهام بگیریم.

دستیابی به حکمرانی غیرمتمرکز با برنامه ریزی متمرکز

اگر یک DAO لزوماً نباید کاملاً غیرمتمرکز باشد چه؟

Burning Man در مدلی رشد می کند که در آن یک سازمان غیرانتفاعی شهر را برنامه ریزی می کند و همه چیز مربوط به اطمینان از اینکه جشنواره و اردوگاه های آن می توانند در آنجا نیز پیشرفت کنند. در عین حال، تا زمانی که این خدمات با مأموریت، چشم‌انداز و ارزش‌های رویداد بزرگ‌تر همسو باشد، اردوها مجاز خواهند بود خدماتی را که برای ارائه انتخاب می‌کنند ارائه دهند.

اگر این برای متخصصان DAO منطقی است، به این دلیل است که DAO های خاصی از قبل با ساختارهای مشابه کار می کنند. DAO و VitaDAO اوکراین را در نظر بگیرید. هر دو توسط خود ویتالیک در مقاله اصلی خود در مورد DAOs در مقابل شرکت ها مورد بحث قرار گرفته اند.

DAO اوکراین به عنوان یک شورای چتر عمل می کند که تصمیمات مهمی مانند ایجاد گروه های کاری یا “غلاف”، بودجه، و انتخاب سازمان ها و طرح هایی که از DAO کمک های مالی دریافت می کنند، می گیرد. گروه‌های کاری زیر نظر شورا آزادند که تقریباً مستقل عمل کنند، مانند اردوگاه Burning Man، تا زمانی که با مأموریت، چشم‌انداز و ارزش‌های DAO در تضاد نباشند.

از سال جاری، VitaDAO در سه گروه کاری ادغام شده است: جریان معامله طولانی مدت، جامعه و آگاهی، و هماهنگی. هر گروه مدیری دارد که فعالیت‌های آن را مدیریت می‌کند و اطمینان می‌دهد که همه فعالیت‌ها همیشه با هدف مشترک سوق دادن تحقیقات طول عمر به ارتفاعات جدید همسو هستند.

هر دو DAO به گسترش عملیات و فعالیت های خود به روش های منحصر به فرد ادامه می دهند و بسیار فراتر از مدل معمولی “DAO به عنوان نوعی صندوق سرمایه گذاری” حرکت می کنند. اگر DAO های بیشتری هم از نمونه خود و هم از تعامل Burning Man بین بنیادها و اردوگاه ها الهام بگیرند، آینده همه جوامع این خواهد بود که مدل DAO بسیار فراتر از ارزهای دیجیتال است. ممکن است به سمت یک نمونه درخشان از آنچه می تواند باشد حرکت کنیم.

وضعیت شبکه کار می کند، درست است؟

Burning Man را می توان خود به عنوان نوعی «وضعیت شبکه کوچک» مفهوم سازی کرد.

Balaji Srinivasan، یکی از پیشگامان این ایده، دولت شبکه را به عنوان یک کشور کاملاً هماهنگ با ظرفیت اقدام جمعی برای تأمین مالی مناطق در سراسر جهان و در نهایت به رسمیت شناختن دیپلماتیک از دولت های موجود تعریف می کند. .

اگرچه جنبش مرد سوزان اساساً ریشه در دنیای فیزیکی دارد، اما با این ایده که راه فراری برای همه از فشارهای جامعه سنتی و به طور کلی زندگی روزمره است، رشد می کند.

مطالب مرتبط: OpenAI برای مدیریت ChatGPT به یک DAO نیاز دارد

اینجاست که قدرت ایده ها و موقعیت بالقوه به عنوان یک کشور شبکه نهفته است، و اگر DAO ها می خواهند همه جا حاضر شوند، باید از موفقیت Burning Man در اینجا درس بگیرند.

چرا همه یا تقریباً همه رمزارزها را در پس‌زمینه قرار نمی‌دهیم و با انجام این کار درک قدرت DAO را آسان‌تر از قبل نمی‌کنیم؟ همانطور که بارها قول داده‌ایم، اوکراین DAO و VitaDAO معروف‌ترین نمونه‌های DAO هستند. جذب افراد بسیار فراتر از دنیای کریپتو

با یک مانیفست بهتر شروع کنید.

وقتی یک DAO راه‌اندازی می‌کنید، قبل از هر چیز باید آن را با مخاطبانی راه‌اندازی کنید که می‌توانند اهدافش را به یک واقعیت مقیاس‌پذیر پیش ببرند، و با بخش کوچکی از جهان که توکنومیک و زمینه‌های مرتبط را دریافت می‌کنند. نیازی به انجام این کار نیست. این.

در نظر داشته باشید که دنیای فیزیکی را بخشی از فعالیت های خود قرار دهید، فراتر از شرکت در کنفرانس ها و سایر رویدادهای صنعت. چرا با حمایت DAO جشنواره ای برگزار نکنیم که همه بتوانند در آن شرکت کنند؟

این شروع است.

عبور از شکاف به معنای آموزش مردم در مورد تأثیری است که می توانیم فراتر از حباب صنعت خود داشته باشیم. ما هنوز به آنجا نرسیده‌ایم، اما با طلوع جادویی از ابتکاراتی مانند Burning Man، می‌توانیم به آنجا برسیم.

ارزهای رمزنگاری شده و DAO ها به طور جدی به جاده های بهتر به سایر نقاط جهان نیاز دارند. چرا یک رویداد فیزیکی فوق‌العاده برای رسیدن به آنجا میزبانی نمی‌کنید؟ درست انجام شد، Burning Man یک چشم‌انداز ساده را به یک جنبش جهانی تبدیل می‌کند که برای نسل‌ها دوام می‌آورد و رشد می‌کند. این نشان می‌دهد که ممکن است.

بیایید Burning Man، اولین ارز مجازی واقعی را گرد هم بیاوریم.

کوشگرا آگاروال Samudai یکی از بنیانگذاران Samudai است، یک پلت فرم مدیریت پروژه DAO که امکان همکاری و مدیریت پاداش را برای مدیران، مدیران پروژه و مشارکت کنندگان فراهم می کند. او همچنین یکی از اعضای Kernel Block III Gitcoin است، جایی که با موفقیت یک پلتفرم توکن‌سازی برای سازندگان محتوا ایجاد کرد تا توکن‌های اجتماعی تولید و توزیع کنند. او پیش از این در آزمایشگاه تبدیل دیجیتال آی‌بی‌ام کار می‌کرد. او دارای لیسانس فناوری در علوم کامپیوتر از موسسه فناوری Vellore است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Kushagra Agarwal
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا