اخبار ارز دیجیتال

خزانه داری DAO برای اولین بار از 25 میلیارد دلار فراتر رفت: DeepDAO


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گفته DeepDAO، دارایی های نگهداری شده در خزانه داری DAO از ابتدای سال 2023 بیش از دو برابر شده است.

به گفته DeepDAO، امور مالی سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) به سرعت در حال رشد است و به تازگی یک نقطه عطف بزرگ را پشت سر گذاشته است.

بر اساس ارقام پلت فرم داده DAO، در 31 مارس، کل دارایی های تمام سازمان های مستقل غیرمتمرکز به رکورد 25.1 میلیارد دلار رسید.

خزانه داری کل دارایی هایی است که DAO ممکن است به صلاحدید خود استفاده کند. دارایی‌هایی که مدیریت می‌شوند اما تحت مالکیت DAO نیستند، مانند حساب‌های سهام و هزینه‌های پاداش، مستثنی هستند.

به گفته DeepDAO، حدود 22 میلیارد دلار از این مبلغ نقد است و حدود 3.5 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری ذخیره شده است.

با کمال تعجب، دارایی های خزانه داری DAO از اوایل سال 2023 بیش از دو برابر شده است، که برای بازار نزولی شاهکار کوچکی نیست.

کل دارایی های مالی DAO. منبع: deepdao.io

علاوه بر این، طبق گزارش DeFiLlama، رقم 25.1 میلیارد دلاری حدود 40٪ از کل ارزش قفل شده برای تمام DeFi را نشان می دهد. این در حال حاضر 61.7 میلیارد دلار است که 39 درصد نسبت به ابتدای سال افزایش یافته است.

DeepDAO موتور اکتشاف و تجزیه و تحلیل برای اکوسیستم DAO است که داده های مالی و حاکمیتی را برای بخش در حال رشد فهرست و تجزیه و تحلیل می کند. DeepDAO گزارش می دهد که 12108 DAO وجود دارد که از این تعداد 2353 توسط پلتفرم آنالیز شده است.

مربوط: قانون یوتا DAO تصویب شد، DAO در ایالات متحده به رسمیت شناخته شد

یکی از نمایندگان DeepDAO به کوین تلگراف گفت که DAO های لایه 2 حرکت بزرگی را انجام می دهند و زیرساخت ها به یک دسته بزرگ تبدیل می شوند که از DeFi پیشی می گیرند.

دانیل بار از DeepDAO می‌گوید: «تا همین اواخر، Uniswap و BitDao بزرگ‌ترین‌ها بودند، هر کدام بیش از 2 میلیارد دلار، اما با اضافه شدن Optimism، Arbitrum و Polygon، ما اکنون یک بسته کامل از DAOهای بسیار بزرگ داریم.»

گروه خوش بینی دارای 5.5 میلیارد دلار وجوه خزانه داری و 22 درصد از سهم بازار است. به گفته L2beat، Optimism پس از Arbitrum One دومین ارائه‌دهنده راه‌حل Ethereum Layer 2 است.

با این حال، سرمایه خود DAO آربیتروم اندکی کمتر است، در 4.4 میلیارد دلار با سهم 17.5٪.

DAO های باقی مانده که پنج مورد برتر را تشکیل می دهند عبارتند از BitDAO، Uniswap و Polygon با دارایی های 2.6 میلیارد دلار، 2.5 میلیارد دلار و 1.5 میلیارد دلار.

DeepDAO همچنین گزارش می دهد که PancakeSwap فعال ترین DAO در هفته گذشته بوده و 66 تصمیم گرفته است. تعداد کل تصمیمات اتخاذ شده علیه تمام DAOهای تجزیه و تحلیل شده در ماه گذشته 3300 تصمیم بود که از 3700 تصمیم در فوریه کاهش داشت.

Web3 Gamer: Shrapnel Furious در GDC، Hot Take of Undead Blocks، Second Tripنویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا